• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FORINTINEW AGE
    FORINTI
    FORINTI --- ---
    MORPHLER: Právě proto, že v češtině se to překládá jedním slovem, tak jsem to zde nadhodila. A schválně přeložila tak, aby tam byl vidět jasný rozdíl!

    New Age totiž vnímá právě slovo DESTINY jako předurčení. "A person is pre-destined to fulfill their purpose here on Earth." Je to něco co je vnímáno jako "životní cíl" a když k němu směřujeme nacházíme se v proudu spokojenosti a štěstí, naplňuje nás to....když se snažíme naplnit své předurčení (což je něco co jsme si sami zvolili před inkarnací)

    Zatímco slovo FATE je vnímáno právě spíše ve smyslu tvého bodu 3. (viz. fate) Doom, unfavourable destiny......To už je můj OSUD, ach jo! Nic nemůžu změnit.
    LILY
    LILY --- ---
    DANKLAR: Nepoužila bych slovo zbytečná. Ale je fakt, že new age se stal výrazem značně pejorativním. Když mě chtějí moji kamarádi naštvat, tak mi říkají, že se zabývam new age sračičkami. Přiznám se, že já sama termín "new age" taky moc ráda nemám. Může se za to totiž schovat téměř cokoliv.
    GOG23
    GOG23 --- ---
    FORINTI: stačí se bavit s lidma :-)
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    fate (ft)
    n.
    1.
    a. The supposed force, principle, or power that predetermines events.
    b. The inevitable events predestined by this force.
    2. A final result or consequence; an outcome.
    3. Unfavorable destiny; doom.
    4. Fates Greek & Roman Mythology The three goddesses, Clotho, Lachesis, and Atropos, who control human destiny.

    des·ti·ny (dst-n)
    n. pl. des·ti·nies
    1. The inevitable or necessary fate to which a particular person or thing is destined; one's lot.
    2. A predetermined course of events considered as something beyond human power or control: "Marriage and hanging go by destiny" Robert Burton.
    3. The power or agency thought to predetermine events:
    (http://www.thefreedictionary.com)

    Fate is destiny, an inevitable course of events. (http://en.wikipedia.org/wiki/Destiny)
    Destiny refers to a predetermined course of events.

    Predurceni je jine slovo (determination). Fate i destiny je osud. Maximalne by se to dalo IMHO jeste rozlisit ze Fate je Osud a destiny osud. Destiny vnimam vice jako prubeh, fate vice jako silu za tim a cil.
    FORINTI
    FORINTI --- ---
    GOG23: opravdu myslíš, že to tak je? proč?
    GOG23
    GOG23 --- ---
    FORINTI: no to upřímě řečeno jsme
    FORINTI
    FORINTI --- ---
    Jak vnímáte rozdíl mezi slovy Fate x Destiny. Osud x Předurčení ?
    MONKOK
    MONKOK --- ---
    DANKLAR: myslis si ze ve vesmiru existuje neco zbytecnyho? ja teda ne, pro me ma vsechno dokonalej smysl, vsechno je presne tak jak ma. vsechno souvisi se vsim.
    FORINTI
    FORINTI --- ---
    A pak že jsme země plná ateistů:-)
    FORINTI
    FORINTI --- ---
    LALINA: Já s křesťany taky problém nemám, řízením vyšších mocností se stalo, že 3 mé spolužačky (jež jsou mi velmi blízké) vyznávají tyto směry: Jedna je silně věřící katolička, druhá Adventistka a třetí Pohanka:-)
    Stalo se tak určitě proto, abych se od nich něco dozvěděla, tak poslouchám....
    FORINTI
    FORINTI --- ---
    DANKLAR: Vysvětli nám svůj pohled. Nám nepřijde:-) takže potřebujeme vědět, co tobě přijde...:-)
    LALINA
    LALINA --- ---
    DANKLAR: me ne

    a tobe?
    LALINA
    LALINA --- ---
    FORINTI: ano... ja jsem si tu kouli neprivazala... sla jsem rovnou k prameni a tam je svetlo, cisto, svoboda, mír a řád a LASKA.
    to me staci... s krestany se klidne stykam, byly doby, kdy jsem pravidelne chodila do naseho uzasneho proseckeho kostelika, ale nebyla jsem tak uplne jako oni, sla jsem si tam jenom pro neco..jak by rekl Daruma: vybírala jsem si jen rozinky:-))
    nemam s nima - krestanama zadnej problem, ale maji ho oni (nekteří) se mnou .-))
    DANKLAR
    DANKLAR --- ---
    Nechci nijak "rýpat", ale nepřijde vám celý to New Age absolutně zbytečná záležitost?
    FORINTI
    FORINTI --- ---
    LALINA: s tím naprosto souhlasím!
    LALINA
    LALINA --- ---
    "chozeni do kostela"... jakékoli setkavani lidí kvůli ritu je spucast zivota spiritualniho zivota (A to rikam ja, tvrdej individualista a ssamotar, kterej si vsechno "dela" sam)
    jsou jiste veci, ktere se dari ve skupine stejne naladenych lidi mnohem vice, nez kdyz je kazdej sam...
    jiste, v pohrouzeni (meditaci, modlitbe...) lze být kdekoli s kymkoli, ale proste v hmotnaym svete hraje roli i hmota, je zbytecny si hrat na to, že ne.
    A proto vyzarovani lidi do prostoru se do toho prostoru "otiskne".."zapise".... a takto vznikaji "svata mista"..mista, kde je vice svetla poznání, pochopeni, prozření a čistého bytí...nez na mistech, kde se takove ritualy nekonaji.
    Ja to cejtim...a cektim i otisky rituálů jiných... trebas v takových hypermarketech... tam je uplne hustej vzduch:-)))
    FORINTI
    FORINTI --- ---

    LALINA: Pro mě je to starý pohled, něco co vnímám jako překonané co nikdy nesouznělo s mým vnímáním (o katolickém rituálu ani nemluvě) snažím se dívat na věc z nového úhlu. Tahnou na noze moc těžkou kouli minulých staletí
    LALINA
    LALINA --- ---
    to snad ani ne:-))
    do kostela by lidi nemeli chodit proto, anby se neco dozvedeli .-)) ritual je o necem jinym.
    FORINTI
    FORINTI --- ---
    LALINA: rada pro křesťany tedy zní, naslouchejte sami sobě a nechoďte do kostela:-) Pročež tam se dozvíte upravenou verzi:-)
    LALINA
    LALINA --- ---
    FORINTI: je dobre se podivat, co skutecne JK prinesl.. ne na to, co z toho udelali lidí

    predstav si, ze bys neco rekla, lidi by to prekroutili a zneuzili uplne jinak, nez byl zamer...a jini lidé by te zatratili za to, zes rekla takovy strasny a neprátelský, lásce odporující veci... hanobili by te a ostouzeli, plivali na tvoje jmeno, který "prineslo války, hádky, neprátelství, inkvizici apod......jak by ses cejtila?
    jak by ses na takovou situaci divala?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam