• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MIGHTCamino de Santiago
    Camino de Santiago

    rozbalit záhlaví
    SHARKIE
    SHARKIE --- ---
    Rozmýšľam, že by som pôvodný plán na cestu budúci rok presunula z podzimu na jaro. Kvôli slnku a problémom s alergiou. Šli ste niekto tak? Ktorý mesiac je to najlepšie?
    ACIDQA
    ACIDQA --- ---
    VESTIGIA: nizky ONy, sandale teva na prezuti, nepropustny ponozky pro jistotu, jinak merino. Zari/rijen.
    DOOMBRINGER
    DOOMBRINGER --- ---
    SARAJ: No jo, to musíš s ponožkama. 🤭🤭
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    DOOMBRINGER: slusny, ja jsem ted po letech dala v lete jeden vylet - cca 25km - v sandalech a domu jsem dosla s nohama total zrasovanejma:/
    DOOMBRINGER
    DOOMBRINGER --- ---
    SARAJ: Celý el camino víc než 1000km v sandálech od Teva.
    AUTOLOKATOR
    AUTOLOKATOR --- ---
    VESTIGIA: Doporučuju trailové běžecké tenisky.
    VESTIGIA
    VESTIGIA --- ---
    MUXX: jasně, chápu, že je to hodně subjektivní. Spíš jsem si chtěla potvrdit, že nemusím mít pohorky :-)
    MUXX
    MUXX --- ---
    Bracha z Portu chodi v sandalech od Birkenu. Ale sto lidi, sto nazoru…
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    VESTIGIA: jestli pujdete pobrezni, tak ta mi na nizke boty prisla uplne ok, velky casti jsou tam stejne po silnicich a tak, v te SP casti. Portugalsko bylo - za mne vic nunu a na teren a prirodu hezci a lepsi.
    VESTIGIA
    VESTIGIA --- ---
    SARAJ: děkuju, já mám právě taky jednu achilovku náchylnou na přetažení, zvlášť, když mám těžší botky.
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    VESTIGIA: ja mela kotnikove Salamony, lehke, protoze mam spatne jeden kotnik/ achilovku. Jinak co jsem videla okolo, tak nizke uplne na pohodu a s lepsi ortezou bych tak i volila ja. Naimpregnuj a nejhorsi varianta - pres noc to uschne.
    VESTIGIA
    VESTIGIA --- ---
    Milí poutníci, jdu si pro radu. Chystáme se vyrazit na začátku května z Porta. A já, přesto že jsem docela zdatná chodkyně, jdu se zeptat, jaké boty byste zvolili. Po horách chodím v pohorách ;-) Lehké, kotníkové goretexové Adidas Terrex. Po kopcích v Řecku zas chodím v trailových běžeckých teniskách New Balance a nebo Under Armour. Na tuto trasu si ale nejsem jistá, co zvolit. Tuším správně, že pohory nejsou ideální? Přemýšlím nad trailovkami a outdoor sandály na vystřídání. Jen se trochu bojím, co budu dělat, když bude pršet :-)
    Díky moc za doporučení.
    FRDK
    FRDK --- ---
    Aktualizace: takže ani na Via Podiensis to s razítky v kostelech nebylo lepší, ani na Lemovicenis a ani ve Španělsku, kde jsem třetí den, se to taky nenosí. Prostě razítka volně k dispozici v kostelech jsou jen u nás, v Rakousku a Švýcarsku. Za celou Francii jsem našel jediné razítko v kostele v Nogaru (sem si ho musel vyfotit:) a to jsem byl přibližně ve čtyřiceti, možná víc. Něco málo mám z gites a většinu z info ofisů a pokladen památek. Ale než jsem na to přišel, projel jsem půl Francie :)
    Navíc tam je to omezeno pracovní dobou a na spoustě zajímavých míst jsem byl často právě ráno nebo večer.
    Samozřejmě čím dál víc si uvědomuju, že o razítkách ta cesta až tak není ;)
    Plus jedna z profláklého místa ze Špáňa...

    MUXX
    MUXX --- ---
    FRDK: Kdyztak dobry na informace je https://www.reddit.com/r/CaminoDeSantiago/
    FRDK
    FRDK --- ---
    FRDK: Oukej, odpovím si sám :)
    Via Gebennensis, pouze spojující úsek mezi Ženevou a le Puy-en-Velay, není až tak populární, takže v kostelech razítka nebývají, spíše prý v ubytovacích zařízeních, s nimiž jsem se jakožto povětšinou spící nadivoko v tomto úseku vůbec nesetkal. Avšak dnes jsem byl ujištěn, že dále na Via Podiensis už to bude i v églises lepší.
    A jenom za dnešek i jich přibylo šest :)
    Druhá den se flákám po le Puy, jelikož se čeká, až přijdou ňáké díly na kolo, které cestou odešly a vnímám ducha městečka, který už začíná být vskutku poutním, poutnickým.
    Přidávám pár momentek...

    FRDK
    FRDK --- ---
    Zdravím vespolek.
    Prosimvás, jak je to ve Francii s poutníma razítkama? Jedu už druhý den Via Gebennensis, jedu to teda na kole, trasu kopíruju po silničkách a cyklostezkách, takže dost kostelíků jsem minul, ale asi pět šest jsem navštívil a razítko ani jedno. Na dotazy místních žádná kloudná rada, prostě razítko není. Blížím se k Le Puy-en-Velay a credencial od Švajcu zeje práznotou.
    Nevíte?
    MEZZANA
    MEZZANA --- ---
    PSYTKA: Ahoj, jak to dopadlo? Pochlub se :)
    MIGHT
    MIGHT --- ---
    Milí poutníci, je to teda už pěkně dlouho, co jsem založil tuhle skupinu. Nicméně - začal jsem nahrávat podcast s pountickou tématikou. Na poutě chodím už přes patnáct let a letos jsem začal doprovázet i druhé. Napadlo mě, že bych vám tady nasdílel nový díl. Srovnávám v něm svůj zážitek z dvou poutí - Camino Francés, které jsem absolvoval v roce 2007 a Camino Ignatiano, které jsem prošel v roce 2016.

    Camino Francés jsem absolvoval ve svých dvaceti letech a byla pro mě iniciací do rané dospělosti. Camino Ignatiano mi dalo duchovní zážitek. Zažil jsem na něm stavy, které hraničily mezi jasným vhledem do vlastního života a šílenstvím.

    Je to dost osobní podcast, kde se putujícím i neputujícím snažím popsat jak moc různé zkušenosti může pouť nabídnout.

    K přehrání je na Apple Podcasts, Google Podcasts a Spotify.

    Odkaz na Spotify: https://open.spotify.com/episode/578GHrdKlz4co0DEbm4HRD?si=nxCMIjbFQ0i_UIqboR7X6A

    Budu rád za vaše poslechy a přeji vám šťastné cesty
    OVECKA_MJ
    OVECKA_MJ --- ---
    Tak já zejtra vyrážím z Lisabonu :) Albergues jsou zavřený, tak plánuji sem tam spát venku. Za Santarem / Coimbra by to už mělo bejt v pohodě.
    Delaj mi starosti španělský hranice, asi budu muset plavat nebo co :))
    TEJDEN_V_BOTE
    TEJDEN_V_BOTE --- ---
    Ahoj, kdybyste teď byli na FR hranicích kudy by jste šli do Santiaga?

    Kamarád by potřeboval nějaké tipy vzhledem ke koroně a blížící se zimě.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam