• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KEPASOHÁDACí HRA – gůgluj, mysli, hádej aneb OTEC FURA vs. COLOMBO
    HÁDACí HRA – gůgluj, mysli, hádej aneb OTEC FURA vs. COLOMBO

    "Naše hlava je kulatá, aby myšlení mohlo měnit směr." Francis Picabia

    Pravidla hry:
    1) zadavatel hádanky sestrojí několik indicií, které mají jakoukoliv podobu (fotky, screen filmu, klip, song, literatura, matematika, jednoduše cokoliv)
    2) v hádání je povoleno vše (kromě toho, co zakazují nebo upravují ostatní body pravidel, např. bod č. 8), nejmocnějším nástrojem je Google a vlastní makovice
    3) na uhádnutí je poskytnuta lhůta 5-7 dní
    4) hádající píší svoje tipy zadavateli do pošty
    5) pokud se zdá zadavateli zvolení indicií nepřesné, je možné je upravit nebo přidat nápovědu
    6) stejně tak tomu je i v případě, pokud se jeví hádanka uživatelům příliš těžká
    7) ten, kdo jako první správně uhádl, je dalším zadavatelem hádanky (není podmínkou, úkol může komukoliv přenechat)
    8) hádající si nesmí veřejně ani privátně napovídat
    9) pokud člověk, který uhodl, nezadá novou hádanku do 24 hodin, může poté vytvořit a zadat novou hádanku první, kdo chce



    rozbalit záhlaví
    KEPASO
    KEPASO --- ---
    LLGHOSTLL: jestli mas neco promyslenyho, urcite se tady da domluvit, ze bys priste zadal. jestli si chces zahrat roli hadajicicho nejake takove hadanky, bude se muset neco vymyslet. kdyby nikdo nic, treba bych zkusil, ale nahodil bych az bych neco mel.
    LLGHOSTLL
    LLGHOSTLL --- ---
    KEPASO: právě a mě už nudí. dík za podporu.
    KEPASO
    KEPASO --- ---
    LLGHOSTLL: to je pravda, rozhodne to nerikam prudivym tonem, ale kolaze jsou casto zavadejici, vyvolavaji moc asociaci a clovek se pak placa v oceanu myslenek. urcite by bylo lepsi udelat nejakou polopatictejsi hadanku s vetsi druhovou (texty, clanky, literatura, rebusy, videa na ytb atp.) rozmanitosti indicii, ktera by delala vic radosti. mohla by to byt vic detektivka. vim ze to neni jednoduchy...

    kazdopadne jsem rad, ze to tady tak rozjizditei i s tema kolazema. a myslim si, ze se to samo posune dal, protoze stereotyp zacne prirozene "nudit".
    LLGHOSTLL
    LLGHOSTLL --- ---
    Nechci byt valecnej stvac ale mohli byste vymyslet neco jinyho nez kolaz obrazku se zadanim: "Hadejte." Ja myslel ze se posunem i dal.
    JAZDA
    JAZDA --- ---
    teda s tim tupolevem. trosilinku chytak pro me. hledala sem slovo. ne jmeno:)
    KEPASO
    KEPASO --- ---
    vy ste se zblaznili asi .))
    GREATDRAKE
    GREATDRAKE --- ---
    Povedlo se mi tam vpašovat i obrázek Loba :) Tak to snad uhodne někdo jiný...

    LOBOTECH
    LOBOTECH --- ---
    Ještě že ho máme :P Už se těším na další hádanku :)
    FANAE
    FANAE --- ---
    Uhodl a zadava GREATDRAKE :)

    řešení je Andrej Nikolajevič Tupolev


    Vlajka Tverské oblasti, kde se narodil (matrjoška odkazovala že máte hledat oblasti v Rusku)
    První se podílel na výrobě Aerodinamického tunelu
    V rodném listu je zaskrtnuto Date of death a 10/88 - zemřel v říjnu roku 1888
    Nebe odkazuje na letadla - stejne tak nápověda :)
    JAZDA
    JAZDA --- ---
    bohuzel dneska nebudu mit cas lustit. musim lustit praci:D mozna vecer...jsem fakt zvedava
    LOBOTECH
    LOBOTECH --- ---
    Ja vim co to je, hec! Me na ty hadance vydusila celej vecer :P Uz se tesim az to nekdo uhodne, abych se mohl zas zapojit :)
    JAZDA
    JAZDA --- ---
    to je napoveda teda:D jeste vic me to navadi k memu staremu mylnemu reseni:)
    FANAE
    FANAE --- ---
    1. nápověda



    FANAE
    FANAE --- ---
    LOBOTECH
    LOBOTECH --- ---
    Za mne zadá Fanae, já jsem teďka trošku ve skluzu.
    JAZDA
    JAZDA --- ---
    aaaa to sem tim bubnem myslela...aaaaa
    GREATDRAKE
    GREATDRAKE --- ---
    Uhodl pro změnu Lobotech, tzn. zadává

    Řešení:
    Bodhrán

    Indicie:

    Název obrázku - kuzlekidfiannan.jpg
    Kapela Fianan má písničku Kůzle Kid, o kůzleti které se těší až z jeho kůže bude bodhrán, v originále též Bodhrán song.

    Koza: z kůže se dělá bodhrán

    slepá mapa Irska,
    satelitní snímek Cape Breton,
    vlaka Skotska : jedny z míst kde je bodhrán populární

    Bubnová brzda a kabelový buben : reference na to, že se jedná o buben

    Když se písmenka dole seřadila (tak jak jsou) do jednoho řetězce ( =3ChbigufBC8 )
    Dalo se dopátrat http://www.youtube.com/watch?v=3ChbigufBC8
    tj. John Joe Kelly Bodhran Solo Irishfest 2004
    GREATDRAKE
    GREATDRAKE --- ---
    Tak pojďme na to, hádá se 1 slovo

    Hudební znalosti vyhodou.
    LOBOTECH
    LOBOTECH --- ---
    FURRYK: Co ty tady vubec delas? :) Palindrom je slovo, veta, nebo znak co se cte stejne zepredu, jako zezadu :) Kobylamamalybok atp :) Oko je taky palindrom :)
    FURRYK
    FURRYK --- ---
    LOBOTECH: co ej to palindrom?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam