• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KEPASOHÁDACí HRA – gůgluj, mysli, hádej aneb OTEC FURA vs. COLOMBO
    JAZDA
    JAZDA --- ---
    NELDE: pisu, ze mi to prislo moc drsny:)
    NELDE
    NELDE --- ---
    JAZDA: A co indicie: když nemám toaletní papír, tak to jde do kalhot?
    LOBOTECH
    LOBOTECH --- ---
    Ja bych si hlavne nikdy nespojil bavlnu s rucnikem :D
    Jinak rucnik mne napadl predtim nez sem hadal bederni rousku.
    Nevadi, slava vitezovi :)
    JAZDA
    JAZDA --- ---
    me vadili nejvic otroci, ale uz sem sahala po toaletnim papiru, jen mi tam pak prisly dost drsny ty kalhoty, tak sem to nechala bejt
    LOBOTECH
    LOBOTECH --- ---
    Tak kdyby tam nebyl ten svatek, egyptani, otroci a kalhoty, tak bych to mozna dal :) Ale tyhle slova mne totalne svedli na zcesti :)
    FURRYK
    FURRYK --- ---
    rucnik me napadl, ale pak mi do toho nesedel vesmir ..... po stoparovi jsem ani nevzdechl :D
    JAZDA
    JAZDA --- ---
    to je dost drsny
    NELDE
    NELDE --- ---
    Uhádnul to LLGHOSTLL
    Je to ručník (-;

    Indicie:
    Již staří egypťané -> Bavlna
    Otroci -> Bavlna
    Papír -> Papírový ročník
    Kalhoty -> Když nemám ručník tak se utřu kam?

    Hygiena -> to snad ani nemusím
    Pláž -> stačí se podívat na pláž v létě
    Fitcentrum -> jeden ručník na pot, druhý pod sebe, třetí na koupel

    Vesmír / Galaxie -> Stopařův průvodce musí mít hlavně co?
    Svátek -> Ručníkový den 25/5

    Asi mě za některé indicie nebudete mít rádi, co?
    GREATDRAKE
    GREATDRAKE --- ---
    NELDE:
    NELDE:

    Pro mne, je tento způsob zadávání nepřekonatelný.. neztrácím čas a ani to nezkouším.
    NELDE
    NELDE --- ---
    A mimochodem z odpovědí mi vyplývá, že ty indicie vás opravdu mohou dovést k cíli, takže to není tak těžké, jak by se mohlo zdát.
    NELDE
    NELDE --- ---
    GREATDRAKE: Na druhou stranu, pokud použiješ Google, tak s každým dalším hledaným slovem se ti snižuje počet stránek, které by mohly být odpovědí. A také nevíš, jak moc je ta vazba slovo-stránka hodnotná. Já to beru tak, že nové slovo ti může otevřít obzory- přivede tě k nápadům, které bys bez něj nemusel mít. Samozřejmě, že těch cest je více, pokud ti ale n cest nevede, tak n+1 může, ne? Tedy pokud chceš, zůstaň u prvních n nápověd, vedou k cíli také, nicméně pokud tě nic nenapadá, tak třeba n+1 může tobě pomoci. Další věc, je že každé slovo je trochu eliminační - z množiny možných slov, které se ti při vyslovení nějakého slova objeví, jen pár bude sedět na další.
    JAZDA
    JAZDA --- ---
    ja se chvilku snazila, ale popravde mi prijde, ze to vsechno spolu sice souvisi, ale spolecne podstatne jmeno nevidim
    LOBOTECH
    LOBOTECH --- ---
    GREATDRAKE: Tak a prave si porusil nove pravidlo, pomahas ostatnim s hadanim a MDFK s Kepasem na tebe budou delat "ty ty ty!" :)))
    GREATDRAKE
    GREATDRAKE --- ---
    NELDE: Opravdu. Není totiž známa váha jednotlivých indicií.
    lze to triviálně přirovnat k hledání bodu uprostřed kruhu tím, že hledáš průsečíky vnitřních příček vepsaného n-úhelníka, změnou na n+1 úhelník sice teoreticky přidáš možnost nalézt daný bod přesněji, ale počet možných kombinací nutných k prohledání radikálně vzroste. A předchozí teoretická dopomoc je co platná pouze tehdy, pokud hledající má dobrou znalost rozložení bodů po obvodu (jak moc jsou rovnoměrně rozložené)

    Nebo ještě jinak, při takto obecném zadání všechny indicie mohou fungovat dohromady velmi mnoha špatnými směry a přidáním indicie zvětšuješ počet směrů. Kde indicie +- fungují.

    Příklad
    egypťané, otroci, papír, kalhoty, hygiena --- to vše odkazuje na starověk, začnu hledat kombinace zbývajících vzhledem ke starověku.. a že jich he.

    kalhoty, pláž fitcentrum, svátek, egypťané, hygiena -- může směřovat k oblečení dále viz výše.

    přidáním svátku se první může stát specifičtější k pátráním po bozích, ale také mohu považovat papír za méně závažný a rázem směřuji k olivám.

    přidáním papíru k druhé skupině se rázem dostávám klidně k asociaci o škole

    //pozn nic z toho nejsou pokusy, jen ukázka jak může nová indicie rozhodit místo toho aby pomáhala.
    FURRYK
    FURRYK --- ---
    uvidime, ja se zamyslim :-)
    NELDE
    NELDE --- ---
    GREATDRAKE: Opravdu? Spíše snižuje, když musí (do určité míry) fungovat všechny indicie. Když on nikdo nehádá, tak nevím jestli nechce nebo nemůže či prostě neví. Zkusím to trochu zgrupovat

    Již staří egypťané
    Otroci
    Papír
    Kalhoty

    Hygiena
    Pláž
    Fitcentrum

    Vesmír / Galaxie
    Svátek

    Pomohlo to?
    FURRYK
    FURRYK --- ---
    ja jsem taky totalne ztracenej, absolutne netusim
    GREATDRAKE
    GREATDRAKE --- ---
    NELDE: Jen zvětšuješ počet možných kombinací - bez toho aby mezi indiciemi vznikly závislosti další indicie nepomáhají.
    NELDE
    NELDE --- ---
    Hele fakt nikdo neví?
    Mám dát další nápovědy nebo mám nechat čas do pondělka?
    NELDE
    NELDE --- ---
    Tak další Nápověda. Bude to teď už jen o rychlosti?

    Vesmír / Galaxie
    Papír
    Hygiena
    Kalhoty
    Staří egypťané
    Otroci
    Pláž
    Fitcentrum
    Svátek
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam