• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KEPASOHÁDACí HRA – gůgluj, mysli, hádej aneb OTEC FURA vs. COLOMBO
    TALVI
    TALVI --- ---
    Tak tentokrát plnohodnotný nový kousek skládačky a nový úhel pohledu.
    4.
    TALVI
    TALVI --- ---
    Pro některé z vás nepůjde o novinku, těm se předem omlouvám...
    3+
    (další nápovědou může být fakt, že tato nápověda se NIJAK nevztahuje k bodům 1 a 2, je pouze doplněním bodu 3)
    TALVI
    TALVI --- ---
    Tenhle klub jsem objevil teprve včera, tak mě kdyžtak nekamenujte, pokud by hádanka byla oproti standardu moc těžká nebo naopak moc lehká, prosím...:-) Snad se také nebudete zlobit, když se vrátím ke Greatdrakeovým fiktivním bytostem...

    1.

    2.

    3.
    GREATDRAKE
    GREATDRAKE --- ---
    Hrumpffff a já se tu babrám, se spojitostí svobodného obchodu, blokády (z 1.dílu sw) , vlčích kožešin a jsem někde u severoamerické války za nezávislost.
    LOBOTECH
    LOBOTECH --- ---
    JAZDA: Ja jsem ve znameni berana a nechytal sem se :) Ale aspon sem se dozvedel mnoho novych veci :) Prakticky vsechny :)
    JAZDA
    JAZDA --- ---
    PAULMUADDIB: ze ja se snazim. sakrble to se fakt dalo uhadnout?:) ale hezky aspon sem hrda, ze sem nasla, kdo je ten typek
    TALVI
    TALVI --- ---
    Zadání mám už načrtnuté, ale finální verzi vypustím tak ve čtyři (nejpozději), prozatím poprosím o trochu trpělivosti a shovívavosti...:-)
    PAULMUADDIB
    PAULMUADDIB --- ---
    Uhodl TALVI a zadává

    Řešení:

    1. Gaius Baltar - postava z Battlestar Galactica, pochází z planety Aerilon (Aries) = souhvězdí berana

    2. Laissez faire - šéfredaktor Petr Mach, předseda strany svobodných občanů, která má ve znaku berana

    3. Sabé - dvojnice princezny Amidaly, herečka Keira Knightley je narozena 25.3.1985 ve znamení berana

    4. Vlčí hlava - jiný název pro beranidlo Grond.

    Nápověda:

    Č. 25 - číslo, pod kterým letos kandiduje strana svobodných občanů (beran ve znaku)

    Č. 119 - sjezd na Velký Beranov


    PAULMUADDIB
    PAULMUADDIB --- ---
    Tak ještě jedna nápověda. Souvisí s nápovědou č. 4 (v podstatě ji nahrazuje, jen jsem si myslel, že by to bylo příliš jednoduché).

    PAULMUADDIB
    PAULMUADDIB --- ---
    JAZDA: Tak ještě lépe:

    Raizdíl mezi nápovědou č. 1. a 3. je v osobě. Zatímco u nápovědy č. 1 se hledané slovo vztahuje k životopisu fiktivní postavy, u nápovědy č. 3 se hledané slovo vztahuje k životopisu skutečné osoby - herečky (a je dobré uvědomit si, kdo to skutečně je).

    Obě zmíněné číslovky souvisí s českou republikou.
    JAZDA
    JAZDA --- ---
    PAULMUADDIB: tos tomu teda pomoh :-P
    PAULMUADDIB
    PAULMUADDIB --- ---
    Nápověda:

    V bodě č. 1 je dobré znát životopis toho pána.

    S bodem č. 2 souvisí číslovka 25

    S hledaným slovem souvisí rovněž číslovka 119
    PAULMUADDIB
    PAULMUADDIB --- ---
    4.

    PAULMUADDIB
    PAULMUADDIB --- ---
    3.

    PAULMUADDIB
    PAULMUADDIB --- ---
    2. Laissez faire
    PAULMUADDIB
    PAULMUADDIB --- ---
    1.

    PAULMUADDIB
    PAULMUADDIB --- ---
    JAZDA: Sorry, blbě. Opravím
    JAZDA
    JAZDA --- ---
    PAULMUADDIB: jsou tam nake obrazky co nevidim, nebo jsou to fikane jen cisla a ujednoho napis?
    FURRYK
    FURRYK --- ---
    GREATDRAKE: :DDDDD .... ty vogy .... kdyz to takhle vypichnes, tak je to zly :-)
    GREATDRAKE
    GREATDRAKE --- ---
    FURRYK: tak za "Zeuse" a "bistu" sis to zasloužil nenajít :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam