• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KEPASOHÁDACí HRA – gůgluj, mysli, hádej aneb OTEC FURA vs. COLOMBO
    LOBOTECH
    LOBOTECH --- ---
    Musite vydrzet lidi, prave probiha operace kulovy blesk a nestiham zadat, takze bud klidne dejte nekdo jiny, nebo vydrzte na nejakou prestavku baleni krabic prosim.
    PAULMUADDIB
    PAULMUADDIB --- ---
    1. 2x escudo = pistole (platidlo)
    2. píšťala = půcod slova pistole (od husitů - píšťaly)
    3. SA - single action, DA - double action. Podle chodu kohoutu (buď je třeba natahovat před každým výstřelem, nebo se natahuje zpětným rázem)
    4. teplovzdušná pistole
    PAULMUADDIB
    PAULMUADDIB --- ---
    uhodl LOBOTECH a dává.

    Správná odpověď je PISTOLE
    PAULMUADDIB
    PAULMUADDIB --- ---
    4.

    PAULMUADDIB
    PAULMUADDIB --- ---
    3. SA, DA
    PAULMUADDIB
    PAULMUADDIB --- ---
    2.

    PAULMUADDIB
    PAULMUADDIB --- ---
    1. 2x

    NELDE
    NELDE --- ---
    Pěkné. Já věděl, že mi něco uniká.
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    DA_NIELA: Dobře ty!
    DA_NIELA
    DA_NIELA --- ---
    Uhádl PAULMUADDIB!
    Bylo to střevo .

    Lexikální asociace: Slepé střevo, střevní chřipka, básnické střevo, tlusté střevo, tenké střevo. Navíc, jak PAULMUADIB správně podotkl, Baudelairova nejznámější báseň o lásce také pojednává o střevech...
    Ostatní: Na housle se dříve používaly struny z ovčích střívek. Prvostřevo je tělní dutina primitivních živočichů (na obrázku v řezu), jitrnice jsou vlastně druhotně vycpaná střeva :) a Actimel rozradostní každé střevo.
    Střevo je výsadou živočichů, oproti rostlinám.
    A, jak se říká, teď kamenujte...
    DA_NIELA
    DA_NIELA --- ---
    Nápo ...
    DA_NIELA
    DA_NIELA --- ---
    Nápověda: je středního rodu.
    TALVI
    TALVI --- ---
    PAULMUADDIB: Tak v paměti jsem našel jenom toho Conneryho coby Artuše (teď, když jsi mi to připomněl)... To ostatní je pro mě novinka (díky, zajímavé)... Takže tyhle nápovědy tam fakt byly jen náhodou...:-)
    DA_NIELA
    DA_NIELA --- ---
    Nápověda: V první serii obrázků jsou lexikální asociace (vyjma houslí). V druhé sérii jsou už funkční asociace, k nimž patří i housle.
    PAULMUADDIB
    PAULMUADDIB --- ---
    TALVI: Sean Connery hrál dokonce i krále artuše (s Richardem Geerem jako Lancelotem) :-) a Jablko je zdrojem názvu "Avalon" - země jablek. Navíc Artuše odvážela do Avalonu loď, která "voněla jablky". těch nápověd je tam prostě plno (možná i nechtěně) - dost dobrý.
    DA_NIELA
    DA_NIELA --- ---
    refresh:
    DA_NIELA
    DA_NIELA --- ---


    TALVI
    TALVI --- ---
    No vida, tak dalších nápověd netřeba, uhádla DA_NIELA, která našla Svatý grál. Vy všichni ostatní mě ukamenujete, poté, co si přečtete řešení:

    1) Kulatý stůl, artušovská legenda, hledání Svatého grálu
    2) Možná trochu drsné, ale: Sean Connery hrál (mimo jiné) ve filmu (2+) Indiana Jones a poslední křížová výprava, kde byl cílem Indyho výpravy právě Svatý grál (právě jsem se chystal postnout Indyho klobouk, ale DA_NIELA mě předběhla)
    3) Tohle bylo asi nejdrsnější, jablko, respektive heslo Apple bylo ve filmu Šifra mistra Leonarda, ve kterém sir Ian McKellen (3+) hrál jednu z velmi významných postav, klíčem k nalezení hrobu Máří Magdaleny, tedy "Svatého grálu"
    4) Kristova léta
    NELDE
    NELDE --- ---
    Možná by pomohlo napovědět k ostatním indiciím (-;
    TALVI
    TALVI --- ---
    MDFK, SVORO: Dobře, v tom případě tedy přidávám snad nejprofláklejší roli toho pána:

    3++)

    Podotýkám, tuto nápovědu poskytuji POUZE jako pomoc při identifikaci muže na obrázku 3+ pomocí jeho nejprofláklejší role. Jestli tato role má nebo nemá co do činění s tajenkou jako celkem, to nechám na vaší úvaze.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam