• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KEPASOHÁDACí HRA – gůgluj, mysli, hádej aneb OTEC FURA vs. COLOMBO
    HÁDACí HRA – gůgluj, mysli, hádej aneb OTEC FURA vs. COLOMBO

    "Naše hlava je kulatá, aby myšlení mohlo měnit směr." Francis Picabia

    Pravidla hry:
    1) zadavatel hádanky sestrojí několik indicií, které mají jakoukoliv podobu (fotky, screen filmu, klip, song, literatura, matematika, jednoduše cokoliv)
    2) v hádání je povoleno vše (kromě toho, co zakazují nebo upravují ostatní body pravidel, např. bod č. 8), nejmocnějším nástrojem je Google a vlastní makovice
    3) na uhádnutí je poskytnuta lhůta 5-7 dní
    4) hádající píší svoje tipy zadavateli do pošty
    5) pokud se zdá zadavateli zvolení indicií nepřesné, je možné je upravit nebo přidat nápovědu
    6) stejně tak tomu je i v případě, pokud se jeví hádanka uživatelům příliš těžká
    7) ten, kdo jako první správně uhádl, je dalším zadavatelem hádanky (není podmínkou, úkol může komukoliv přenechat)
    8) hádající si nesmí veřejně ani privátně napovídat
    9) pokud člověk, který uhodl, nezadá novou hádanku do 24 hodin, může poté vytvořit a zadat novou hádanku první, kdo chce



    rozbalit záhlaví
    NELDE
    NELDE --- ---
    DA_NIELA: Jakože, mi firewall nedovolí obrázky něj (Asi kvůli firemní policy).
    DA_NIELA
    DA_NIELA --- ---
    NELDE: maly bily puntik? To jakoze tinypic.com je nespolehnivej server?
    PAULMUADDIB
    PAULMUADDIB --- ---
    NELDE: Z toho si nic nedělej, my vidíme o něco větší bílé čtverečky :-)
    NELDE
    NELDE --- ---
    Možná dobrá hádanka, ale já vidím jen malý bílý puntík kvůli firewallu.
    LEON_CHAMEAU
    LEON_CHAMEAU --- ---
    Hlavne to nikto neuhadnite, kym to nebude komplet! :)
    MDFK
    MDFK --- ---
    taky netuším, ale je to dobrý :)
    LOBOTECH
    LOBOTECH --- ---
    Porad cekam, ze nakonec zustane zobrazena jen ta jeji nausnice, ale i kdyby vazne netusim co to je :)
    DA_NIELA
    DA_NIELA --- ---
    HINT No. 3:
    DA_NIELA
    DA_NIELA --- ---
    HINT No. 2:
    DA_NIELA
    DA_NIELA --- ---
    HINT No. 1:
    DA_NIELA
    DA_NIELA --- ---
    Zvláště pány mezi vámi jistě potěší, mohou-li zrakem alespoň na chvíli spočinout na krásné tenistce! Tajenkou je ČESKÝ HOKEJISTA.
    TALVI
    TALVI --- ---
    Nakonec má a zadává DA_NIELA. Tajenka byla CIHLA. Řešení:
    Kerberos - 3 hlavy - 3 - C
    Hydra - 9 hlav (aspoň ta, se kterou zápasil Herákles) - 9 - I
    Slepnir - 8 nohou - 8 - H
    Ježíš - 12 apoštolů - 12 - L
    Re - bůh slunce, které je jen jedno - 1 - A

    Poznámky:
    - První vrstvou hádanky jsem myslel převod bytostí na čísla, druhou převod čísel na písmena. Šlo o reakci na to, že první pokusy hádat byly založené na asociaci, co mají daná slova společného (a že někteří přišli s věcmi, které mě ani nenapadly, ale měli v zásadě pravdu).
    - Změněné pořadí bylo od nejnižšího čísla po nejvyšší, změněné s vynechanými řádky pak odpovídalo číslem řádku přímo číslu svázanému se slovem, u obou jsem zdůrazňoval, že jde o hint k první vrstvě (také jsem upozornil, že řazení slov není náhodné, v domnění, že z toho vyplývá, že není zaměnitelné)
    - Omlouvám se za Ježíše, ale nepovedlo se mi najít žádnou bytost z oblasti náboženství či mytologie, která by jasně ukazovala na 12 (jakkoliv se to u takového čísla zdá absurdní), proto jsem doporučoval začít Kerberem. Z Ježíše asi fakt nešlo vyčíst, jak to řešit, jen si potvrdit, že když vám zbytek sedí a potřebovali byste L, tak na něj tu 12 napasujete...
    TALVI
    TALVI --- ---
    NELDE: Osmý hint: Poté, co příjdete na to, co se slovy (první vrstva), zbývá ještě jeden krok k vyluštění tajenky (druhá vrstva).
    NELDE
    NELDE --- ---
    Nevím, jak ostatní, ale osobně mi přijde, že ty hinty na pořadí fungují víceméně spíše ve prospěch zmatení. A už vůbec nechápum ty dvě vrstvy.
    TALVI
    TALVI --- ---
    Moc se omlouvám za chabou administraci hádanky, přes víkend jsem nebyl u počítače. Ještě hodím jeden hint, když to do zítřka do cca 18:00 nikdo neuhodne, přestanu vás trápit.

    Sedmý hint: S první vrstvou by vám mělo pomoct následující seřazení:
    Re

    Kerberos




    Sleipnir
    Hydra


    Ježíš
    TALVI
    TALVI --- ---
    Šestý hint: I když řazení slov není podle obtížnosti, zdaleka není náhodné.
    TALVI
    TALVI --- ---
    Pátý hint: When you see it, you'll shi... oh, nevermind.
    TALVI
    TALVI --- ---
    Čtvrtý hint: S první vrstvou by vám mohlo pomoct následující seřazení:
    Re
    Kerberos
    Sleipnir
    Hydra
    Ježíš
    TALVI
    TALVI --- ---
    Třetí hint: Hádanka má dvě vrstvy...
    TALVI
    TALVI --- ---
    Druhý hint: Tajenkou je skutečně VĚC...
    TALVI
    TALVI --- ---
    První hint: I když řazení slov není podle obtížnosti, shodou okolností je první asi nejjednoduší...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam