• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KEPASOHÁDACí HRA – gůgluj, mysli, hádej aneb OTEC FURA vs. COLOMBO
    VIDA
    VIDA --- ---
    Hádáme skutečnou osobu:

    • básník
    • hudebník
    • současný
    • český
    • stylizovaný
    BERRUNA
    BERRUNA --- ---
    ATUARFIK: krásné narozeniny! ;-)
    BLULAJTA
    BLULAJTA --- ---
    ATUARFIK: Vše nej vinšuju.. :-)
    VIDA
    VIDA --- ---
    ATUARFIK: Já sem dneska trochu pomalejší: všechno nejlepší a hodně vypečených hádanek!
    ATUARFIK
    ATUARFIK --- ---
    Čtrnáctého se chýlí ke konci, VIDA správně usoudila, že je na čase uhodnout.

    Jde o amerického spisovatele a básníka e.e.cummingse, který se vyznačuje zejména tím, že má narozeniny 14.října stejně jako já. :)

    - poezii psal specifickým stylem, experimentoval s typografií, na interpunkci nehleděl a zásadně používal minuskuli (malá písmena)
    - v roce 1917 se nechal naverbovat do armády jako saniťák. Zatímco v Paříži čekal na odvelení na frontu, čile se bratřil s místními a domů psal dopisy o tom, že válka je vůl a obyčejní Francouzi jsou fajn kámoši. Tím na sebe uvrhl podezření, že je špión, a skončil v zajateckém táboře. Zachovala se korespondence o tom, jak se ho jeho otec snažil dostat ven. https://text-message.blogs.archives.gov/2020/11/23/incarceration-of-e-e-cummings-part-1/
    - po válce v Paříži na střídačku žil
    - ve 30.letech jel do Moskvy, kde se ho kamarád snažil přesvědčil o výhodách komunismu
    - o svých zkušenostech v zajateckém táboře napsal román The Enormous Room, což je podle mě jedna z nejlepších knih všech dob. Víceméně totéž o ní řekl F.Scott Fitzgerrald. Přesvědčit se můžete v originále sami zde http://public-library.uk/ebooks/32/49.pdf
    - a obrázek na závěr - snažila jsem se napodobit cummingsův způsob zacházení s typografií - doufám, že jste v tom všichni ten narozeninový dort se svíčkama nahoře poznali!
    ATUARFIK
    ATUARFIK --- ---
    Přidám dvě nápovědy, protože tohle musíte uhodnout do dnešní půlnoci, nehodlám předělávat obrázek! :)

    Hádáme umělce. Poslední nápověda je obrázek, doufám, že ho všichni v pořádku vidíte.

    - minuskule
    - zajatecký tábor
    - Paříž
    - Moskva
    - F. Scott Fitzgerald
    -
    HRAFNAIN
    HRAFNAIN --- ---
    HRAFNAIN: a to jsem si všim až teď, tuhle bych reklamoval,

    chybí tam to třířádkový 'razítko'!

    i polštářek, a i ta pinzeta! no ffffůůů! :)

    ATUARFIK
    ATUARFIK --- ---
    Ale jsem ráda, že jsem dnešek urvala, protože pro vás mám špek.

    Hádáme umělce. Poslední nápověda je obrázek, doufám, že ho všichni v pořádku uvidíte.

    - minuskule
    - zajatecký tábor
    - Paříž
    -
    HRAFNAIN
    HRAFNAIN --- ---
    ATUARFIK: písmenek bylo málo...

    jo vidiš, já málem zapomněl na ty velký plány:

    chtěl jsem si totiž vytisknout vlastní knihu!

    ok, byl to notýsek, a vysázenej a otištěnej zůstal první odstavec,
    klasika
    ale to prostě nešlo, ty písmenka mrňavý gumový byly strašně neposlušný :D
    HRAFNAIN
    HRAFNAIN --- ---
    ATUARFIK: já byl v tomhle samorost :)
    ATUARFIK
    ATUARFIK --- ---
    ATUARFIK: OdpadávalY. Vidíte, to je z toho, že jsem jako dítě neměla písmenkovou tiskárničku!
    ATUARFIK
    ATUARFIK --- ---
    HRAFNAIN: Jste byli nějaká intelektuální rodina, my jsme měli tiskárničku se Sněhurkou a trpaslíčky, a jak postupně trouchnivěli, odpadávali jim rysy z obličejů.
    HRAFNAIN
    HRAFNAIN --- ---
    ATUARFIK byla nejblíž s dětskou tiskárničkou, děkuju za osvobození, a bojim se odvety :D



    a tuhle písničku prosím mi zahrejte po tom lynchi, kterej jsem si sice nezasloužil, ale neopatrně způsobil :)
    - https://www.youtube.com/watch?v=86URGgqONvA
    ale tak to chodí, haj hou
    HRAFNAIN
    HRAFNAIN --- ---
    ATUARFIK: "'di do vany a tam se teprv svleč!" :D
    ATUARFIK
    ATUARFIK --- ---
    HRAFNAIN: "Jdi si s tím hrát támhle vedle na omyvatelnou podlahu"? :)
    HRAFNAIN
    HRAFNAIN --- ---
    ta ještě jenda výrazná indicie se mi vybavila :::

    HRAFNAIN
    HRAFNAIN --- ---
    O.K. tak ještě přidam, ale já už fakt nevim, já snad zkusim nějakýho nezávislýho poradce, evidentně se mi to vymklo z rukou :)

    Hračka pro velmi trpělivé povahy :)
    BERRUNA
    BERRUNA --- ---
    HRAFNAIN: ale tak už! Jasné, ze je to ilustrační foto, to jsem snad jako jediné pochopila :D
    HRAFNAIN
    HRAFNAIN --- ---
    HRAFNAIN: BERRUNA: a teď vážně, nejsem to já, je to ilustrační indicie :)
    já bych byl tak leda na čb fotce
    (už jsem byl v pokušení napsat 'na daguerrotypii', ale tak stará ta věc zas neni! :)
    BLULAJTA
    BLULAJTA --- ---
    HRAFNAIN: Sluší.. :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam