• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VERONIKEFretka
    VIGE
    VIGE --- ---
    IVA777: já fakt nevim, byla tma. řekla jsem mu, aby mi poslal dneska fotku, tak jestli to tam bude poznat, co to je, uvidime. Kouslo ho to do prstu, nebylo to nějak hluboko, spíš jako "škrábnutí".
    ARZA: No, vyběhlo to z jedné zahrady a koukalo to na nás. Tak jsem šla k ní, ani neutíkala, koukala na ostatní, normálně jsem si jí hladila a nic. Pak přišel ten kamarád, že si jí taky pohladí a kousla ho do prstu.

    S tím zbarvením si fakt nejsem jistá, je fakt, že to mělo docela huňatý ocas, ale velikost by na fretku byla. Koukala jsem na fotky těhle zvířat, jestli bych si to víc vybavila, ale všechno co u nás žije, je tmavší a má světlejší bříško. Mám pocit, že to mělo světlejší tlamičku i kolem očí. Navíc jsou kuny nebo lasičky dost plaché, tohle se chovalo jako zvíře, co žije s lidma. no, počkám na fotku, pak jí sem hodim...

    zatím díky
    ARZA
    ARZA --- ---
    VIGE: k doktorovi bych teda mazala okamžitě, ať to bylo cokoli.
    Lepší než to řešit až když bude pozdě.
    Jak ho to vůbec mohlo pokousat?
    IVA777
    IVA777 --- ---
    VIGE: žíhané? To tedy nevím, ale fretky žíhané nejsou... Jak moc ho to pokousalo? Možná bych pro jistotu doktora vyhledala, ale injekce proti vzteklině jsou hodně nepříjemné..
    VIGE
    VIGE --- ---
    nevim, kam s tímhle dotazem. Tak asi sem. Včera v noci v jedné chatové oblasti v čechách, kamaráda pokousalo zvíře, co vypadalo jako fretka. Kuna je větší a má viditelně ohraničenou náprsenku, tohle bylo takové "žíhané", ačkoli nemůžu říct s jistotou, byla tma. Je možné, aby ta fretka, která se v noci volně pohybovala mezi domky po zahradách, měla třeba vzteklinu nebo něco takového? Má smysl s tím kousnutím jít k doktorovi? neměla žádný "obojek", byla docela krotká, ale myslím, že si majitelé většinou tahle zvířata hlídají a nepouštějí je ven, jen tak...
    KATHY_
    KATHY_ --- ---
    Joo čorka je to pěkná :D šlohne co může a co nemůže o to se alespoň pokusí :D
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    hlavně fretka je poměrně dobrej zloděj, mě teda ten můj pardál krade všechno, už i notebook se mi pokusil odnést.. a já nevím jak ostatní, ale v noci bycho ho mít puštěnýho nemohla, by mě nenechal vyspat
    KATHY_
    KATHY_ --- ---
    ARZA: nu na noc ji máme v kleci ale přesden je puštěná.. ale musíme jí hlídat, aby nezalezla kam nemá a podobně.. je hodně zvídavá a vleze snad všude:D
    ARZA
    ARZA --- ---
    mimochodem, jak pročítám články na internetu, většinou se dočtu že fretka se chová ve velký kleci nebo voliéře; proč nemůže být puštěná po bytě, jako třeba ta kočka...?
    ARZA
    ARZA --- ---
    KATHY_: o fretkách zatim tedy jen čtu a chov zvažuju, ale neni problém třeba ve vodě něbo ještě spíš v nádobě na pití?
    mám dvě kočky a dřív jsem je mnohem častěji viděla pít z konvice na vodu pro kytky, z vody ve špinavym nádobí a podobně. bylo to kovovou miskou.
    koupila jsem skleněnou mísu a jak se teď nalejvaj:)
    KATHY_
    KATHY_ --- ---
    Ahojky, chtěla jsem poprosit o radu, mám doma sedmitýdení fretku, ale mám pocit že skoro vůbec nepije.. /viděla jsem ji pít tak jednou a to ještě si jen tak lízla vody/ většinou kalíšek s vodou vyleje, takže nepoznám jestli něco vypila a začíná mě to dost děsit, nevíte prosím vás někdo co s tím? Díky moc :)
    BETHAN
    BETHAN --- ---
    Pro chovatele fretek, e-shop se skvělými hamáčky, kostkami a různými spinkacími závěsnými fretími pelíšky za příznivé ceny ;) http://www.proximo-shop.cz
    DIVA
    DIVA --- ---
    v OV Zábřehu ve Zvěrokruhu jsou tři 6týdenní freťátka, jestli nechcete jedno dom ani tam nechoďte, je to k neudržení ;P
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam