• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VERONIKEFretka
    BLADERAIN
    BLADERAIN --- ---
    IVA777: to holkám nesmím říct nebo by byly moc namyšlené :-p
    Nicméně děkujeme :o)
    IVA777
    IVA777 --- ---
    BLADERAIN: jsou nádherné :)
    BLADERAIN
    BLADERAIN --- ---
    A obě zvědavky... Itachi dělá ksichty :-D

    BLADERAIN
    BLADERAIN --- ---
    Kamiko se štětkou na čištění láhví namísto ocásku :-D

    BLADERAIN
    BLADERAIN --- ---
    Baf!

    BLADERAIN
    BLADERAIN --- ---
    Naše holky včera na zahradě :-)

    Manekýnka Itachi



    GIRAFFKA
    GIRAFFKA --- ---
    VERCA_ZABA:
    GRACIIJKA: díky dámy:-)
    CAMELLA: jéé tak to ještě prberu někdy s tebou,až se potkáme:)
    GRACIIJKA
    GRACIIJKA --- ---
    VERCA_ZABA: v létě jim napouštím v koupelně škopek a nechávám je se cachtat.... =o) nebo je hrozně baví, když z toho můžou lovit hračky.
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    GRACIIJKA: aha aha, no, tak jim kup rovnou bazén:D když mám fretáka doma, kde máme dva velký psy, tak suverénně jde k nim do misky a tam se cachtá a má z toho děsnou radost:)
    GRACIIJKA
    GRACIIJKA --- ---
    VERCA_ZABA: Oni napáječku mají...přímo od ferplastu....ale z misky pijou radši a já jim to nedokážu odepřít...i když potom co předváděli včera tom hodně uvažuju.
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    VERCA_ZABA: mno, oni ferplastaci prave delaj s takovym šikovnym uchytem, takže to ani tolik nelita...
    http://www.pro-fretky.cz/misky-a-napajecky/napajecka-drinky-s-uchytem.php

    Ale jinak ja jsem jako giraffka odvedle z potkaniho auditka, fretky jsou moje srdeční záležitost - první zvířátko, co jsme doma měli (před 18lety), byl freťák Pepík :)
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    CAMELLA: mně ani tak to rachtání kuličky nevadí, on freták si tu napáječku jako posouvá, že do ní drcne a ona pak zase narazí na klec.. a tohle dělá tak u každýho třetího loku.. ale možná zkusím novou, třeba mu je tahle nesympatická:) díky za radu
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    VERCA_ZABA: na to je dobrá napaječka od ferplastu, ma vnitrek trubičky vyplněny měkkým "plastem", takže rachtání kuličky není skoro vubec slyšet :)
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    jinak my teda taky dáváme granule plus ob den dostává maso, kočičí konzervu a na tý si šmakuje.. on vůbec je hroznej masožrout.. tudle se mi snažil odtáhnout z talíře půlku kuřete:D
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    GRACIIJKA: a napáječku si zkusila? mně se právě freták v tý misce s vodou furt cachtal a vylejval jí, tak sem mu pořídila napáječku a v pohodě.. akorát mi teda někdy vadí, když v noci pije a prostě ten zvuk napáječky mě budí.. ale to je tak jednou za tejden:)
    GRACIIJKA
    GRACIIJKA --- ---
    vylejvat vodu z misky ehm :D
    GRACIIJKA
    GRACIIJKA --- ---
    GIRAFFKA:
    S fretkou je úžasná sranda.
    Já mám teda čtyři a dvě kočky a měsíčně mě vyjdou granule, kočkolit a sem tam maso nebo ryba zhruba přes 1000,-. Freťule mám hlavně naučený na granule. O maso ani moc nestojí, takže ho mají jen občas.
    Denně je mám puštěný večer cca dvě hodinky...ráno a večer vyčistím záchody, občas poklidím klec, protože je hrozně baví vylejvat misku z vody.
    Celou klec čistím cca jednou za 14 dní+praní pelíšků a smraďochy koupu jednou za měsíc nebo i za dýl.
    Z mých zkušeností se se mnou víc mazlej kluci. Ale ani holky se tomu moc nebrání. Asi záleží na momentální náladě.
    Nemoci....zatím sme řešili jen svrab, a jednou kýchali...ale to zpravil jitrocelový sirup. Jinak vážnější nemoc měl freťák, který mi umřel...ale vet říkal, že to vidí u fretky poprvý.
    Potkanky sem jeden čas doma měla...a byly teda dost vyděšený...fretky cejtily a bály se vylézt z klece. Jenže sem neměla možnost je mít v jiném pokoji. Takže pokud tu možnost máš tak by to snad mělo být ok.
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    GIRAFFKA: teda, za mě musím říct, že hamaku sem ignorovi neprala nikdy, ručník, kterej má v pelechu mu peru tak jednou za tejden, za dva a cítit není.. nebo prostě mně to přijde, že když vlezeš ke mně, tak cítíš fretku, ale cítíš jí stejně, jako když vlezeš do bytu a cítíš psa, kočku nebo i potkany..

    prej jsou tulivější samci, ale až po kastraci.. ale je to hodně individuální..
    tak pár hodin mu stačí.. nebo ráno ho nechám proběhnout hodinu než jdu do práce a odpoledne když sem doma, tak lítá celý odpoledne po bytě.. ale on stejně lítá tak hodinu a pak si jde zase lehnout..
    měsíčně krmení se vejde určitě do 500, plus můžeš mu dávat zeleninu, ovoce
    nemoce spíš jenom tak prochladnutí nebo v létě přehřátí plus u albínu pozor na zánět spojivek v létě.. a veterinář se myslím sežene dobře:)
    GIRAFFKA
    GIRAFFKA --- ---
    teda lidi:-)

    jako taky už nějakou chvilku o fretce přemejšlim,teď to rozhodně nehrozí,mám doma přepotkaněno,ale až se mi ten počet trochu redukuje...jsem dost na vážkách,no...

    známá s fretkou říkala,že jí hamaky pere obden,aby nesmrděla-přiznám, na to jsem pekelně líná,jednou tejdně ještě jo,ale obden nic moc...
    taky jsem teď potkala nějakou slečnu s fretkou,která potvrdila to,co tu píšete,že smrdění omezí kastrace.

    já se chci ale zeptat (než stihnu doběhnout do knihovny pro příručky)
    jestli jsou tulivější samci nebo samice
    kolik cca času denně vám péče o fretku zabere
    na kolik vyjde měsíční krmení
    k jakejm nemocem bejvaj náchylný a jakej je problém sehnat v praze dobrýho veta

    trochu se toho bojim,protože jsem doma nikdy žádný šelmičky nechovali-co se týče hlodavců,tam bych zkušenosti měla...
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    GRACIIJKA: jj, přesně tak.. ona je taková hodná, sympatická.. chodím tam ráda jakože, operovali nám tam i psa a všechno v pohodě.. akorát když sem vyndala Ignora z přepravky, tak během pár vteřin sem tam měla toho jejich třínohýho kocoura a nechtěl ven:D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam