• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VERONIKEFretka
    POLARKA
    POLARKA --- ---
    GRACIIJKA: neni pravda vubec :)))
    GRACIIJKA
    GRACIIJKA --- ---
    POLARKA: je mi jasný, že už sis na to asi zvykla :) už ti to odrovnalo čichový buňky :D
    POLARKA
    POLARKA --- ---
    GRACIIJKA: no tak u nas doma asi nesmrdi, jenom voni :))) a tak strasne neznackuje ani, proste se to umyje a hotovo... asi je to samec od samce, jak doma nema holku, tak se tolik asi nepredvadi :)
    GRACIIJKA
    GRACIIJKA --- ---
    POLARKA: jasňačka...stejně tě obdivuju, že ten smrádek vydržíš...když sem ti ho tenkrát hlídala přítele to málem odrovnalo :-DDDDDD
    POLARKA
    POLARKA --- ---
    GRACIIJKA: tak my sme se rozhodli nekastrovat, Ondra me umluvil, ze mu to nemuzu udelat, navic uz neni nejmladsi :( takze kulky nechame :)
    GRACIIJKA
    GRACIIJKA --- ---
    ANGLIS: jo ale po kastraci ti přestane značkovat.....tak do čtrnácti dnů
    Odstraněním žlázek mu zabráníš v pušení...tzn. když se něčeho lekne třeba nebo když se s někým popere...a to fakt nedělají často.
    Vidím, že i přes to, že to studuješ neznáš podstatný rozdíl mezi žlázkami a říjným smradem ;)
    GRACIIJKA
    GRACIIJKA --- ---
    ANGLIS: ano, ale pořád to je v ČR zakázané
    Pokud vím tak samice se kastrují jako prevence proti pozdějším možným zdravotním problémům. Moje Žofie měla cysty na děloze už ve dvou letech.
    Ano kluky sem kastrovala kvůli tomu, aby mi doma nevobjížděli co jim přijde pod pinďu, ale to že si jednou za měsíc pušnou s tím prostě počítám.......
    MATEESEK
    MATEESEK --- ---
    Ještě ohledně té kastrace, my je nechali oba vykastrovat, protože to značkování bylo fakt děsný a teď úplně v pohodě. Olda měl po kastraci nějaké potíže, zvracel a tak, ale prý to bylo ze stresu. Jinak se vám musím ještě pochlupit s mláďatama, než Olda šel pod kudlu, tak jsme mu našli samičku a bylo z toho tohle:

    DSC_8631.jpg (635840 B)
    MATEESEK
    MATEESEK --- ---
    _PINKY: Oldu, to je ten zleva, tak toho mám od chovatelky, ten mi zůstal. No a Čendu jsme si vzali z útulku.
    GIRAFFKA
    GIRAFFKA --- ---
    VERCA_ZABA: díky.)
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    cca 10 - 14 let
    GIRAFFKA
    GIRAFFKA --- ---
    GRACIIJKA: hele,na množství narkózy jsou stanovený tabulky.
    třeba u koček a psů se dělá předoperační vyšetření,jestli má kočka v pohodě játra a ledviny,ale na to je potřeba odebrat krev. a popravdě řečeno,co jsem měla tu čest vidět u nás na veterině těch pár fretek,tak byl docela problém píchnout i jen očkování,neumim si představit,že bychom tu krev dělaly jim...
    každopádně jak zvíře snese narkózu je VŽDYCKY sázka do loterie a nikdo ti nikdy nemůže zaručit na 100%, že to to zvíře ustojí...
    (samozřejmě,jak píšeš, jsou šetrnější narkózy jako je třeba ta inhalačka /i na tu je potřeba ze začátku píchnout normální,čistě proto,aby šlo zvíře napojit na přístroje/, nebo jde použít krátkou dobu trvající narkóza,ale i na tu je potřeba zvíře nejdřív uspat normálně a zakanylovat...)
    ANGLIS: ono to je "týrání" zvířat..
    zatimco kastrace se považuje za "prevenci" některejch onemocnění, případně zmírnění povahy nebo prostě jenom jako zabránění nechtěnýmu početí či agrese,tak vyndání žlázek je jen "kosmetickej" problém. to zvíře prostě přirozeně páchne a komu to vadí, ten si ho nemá pořizovat...
    /hlavně bych řekla,že kastrace samců se u všch možnejch druhů dělá prostě tak ze zvyku, takže i když je někdy taky "nadbytečná" a jde o kosmetickej detail (protože je určitě přirozený,že i kocouři značkujou),takže se asi nikomu nepovede přesvědčit chovatele,že i "zbytečná" kastrace je týrání=imho/


    jinak je máte teda všichni krásný! nejvíc slintám nad lentilkou,hopíkem a pračkovým duem:-)))

    _PINKY: neni to z doby,kdy se to ještě smělo..?

    a ať nemusim googlit,jak dlouho se cca dožívaj fretky?
    GRACIIJKA
    GRACIIJKA --- ---
    POLARKA: nedááááám!!! moje moje :-D kámošky mi zas chtějí brát Speedyho.... :-D
    POLARKA
    POLARKA --- ---
    GRACIIJKA: miluju Zofika :-*****
    GRACIIJKA
    GRACIIJKA --- ---
    ANGLIS: Pachovky?!! Vždyť to je zakázaný zákonem proti týrání zvířat. Já je mám voňavý i s pachovejma žlázkama....a to že si jednou za čas pušnou je zcela přirozený.....
    _PINKY
    _PINKY --- ---
    GRACIIJKA: ...to jo, jsou fakt pekny!:))

    ANGLIS: ...jaktoze ma teda pachovy zlazy odoperovan, kdyz se to nesmi?!
    ANGLIS
    ANGLIS --- ---
    juuuu suprácký! :)
    GRACIIJKA
    GRACIIJKA --- ---
    VERCA_ZABA: díky modelkám i modelům pochvaly vyřídím :)
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    GRACIIJKA: tyjo, ignor by se do lentilky určitě zamiloval na první pohled:) máš je všechny moc krásný
    GRACIIJKA
    GRACIIJKA --- ---
    Ale bude to tapeta :-D
    Žofie:

    Lentilka:

    Hopík:

    Speedy:

    a depoziťačka Zuza....zatím volná :)
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    a ignor zdraví

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam