• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VERONIKEFretka
    GRACIIJKA
    GRACIIJKA --- ---
    Tak to se mi ještě nepoštěstilo slyšet...a to jich mám pět :)
    Spíš přestavují klec, trhají pelechy, cákají vodou, rozhazují granule nebo se vzájemně pošťuchují.
    ZASTERKA
    ZASTERKA --- ---
    a další otázka :): skřípou vám taky zubama? leží v pelíšku a zničeho nic. zvednu se z postele a už kouká na mě, co se děje. Lehnu si a skřípe znova.
    GRACIIJKA
    GRACIIJKA --- ---
    Myslím, že to je zcela normální :)
    ZASTERKA
    ZASTERKA --- ---
    tak máme za sebou první zimu... je normální, že mi freťák od kastrace (březen), kdy měl něco přes dvě kila, zhubnul na asi 1, 5 kg?? vím, že po zimě hubnou, ale nevim o kolik.
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    GRACIIJKA: co máš tím chováním na mysli?
    SARICEK
    SARICEK --- ---
    ten rozprašovač je super, můj freťáček to miloval, vždycky slastně nasával tu osvěžující mlhu ;-)
    GIRAFFKA
    GIRAFFKA --- ---
    já myším dávám do přepravky lahev se studenou vodou zabalenou v ručníku..
    GRACIIJKA
    GRACIIJKA --- ---
    Tak pak jedině to rosení......
    ZASTERKA
    ZASTERKA --- ---
    já ho teda vozím v tašce na psy, přijde mi to lepší než přepravka
    GRACIIJKA
    GRACIIJKA --- ---
    ZASTERKA: doporučuje se přes přepravku hodit mokrý ručník a fretky sem tam orosím rozprašovačem a promnu kožíšek :)
    ZASTERKA
    ZASTERKA --- ---
    cestujete někdo s fretkou pravidelně delší cesty busem nebo vlakem? Ptám se kvůli létu - nevím jak ty tepla bude zvládat. Máte nějaký vychytávk, čím ji osvěžovat? Napadá mě třeba mini větráček, ale zase aby neofouknul.
    GIRAFFKA
    GIRAFFKA --- ---
    GIRAFFKA: a ještě mě napadá,že by bylo dobrý asi zjistit jak jsou na tom zdravotně sourozenci matky,případně prarodiče-pak by šlo třeba usuzovat na zdravej/nezdravej vrh,ale jen podle matky je imo dost těžký říct nějakej výrok s vyšší pravděpodobností... a taky v neposlední řadě záleží,čeho rakovina to byla,že..aby t nakonec nebyla rakovina reprodukčních orgánů,protože to by se pak ignora asi moc netýkalo..;-)
    GIRAFFKA
    GIRAFFKA --- ---
    VERCA_ZABA: to ti bohužel nemůžu zodpovědět,protože zkušenost s fretkama prakticky nemám,ale ani u lidí nemáš 100% jistotu,že když rodiče rakovinu maj,že jí budou mít děti...
    ale od potkanů můžu říct,že jedna naše potkanka byla celej život zdravá, nádory se jí udělaly až na samym sklonku života,umřela nakonec "na stáří" a její děti měli rakovinu nejvejš ve třetině případů (tj 5 z 15) a bezprostředně jsme kvůli ní utráceli asi jen dva syny (a oba se dožili na potkany dost požehnanýho věku)

    popravdě taky jsem zatim nezkoumala jak je to třeba s chovnejma stanicema fretek,jestli i mezi fretkařema frčí mít mladý s papírama-a tedy od pečlivejch chovatelů,co si dávaj bach,aby nekřížili příbuzný atp..
    POLARKA
    POLARKA --- ---
    VERCA_ZABA: nenech se tim znervoznit, kazdej veterinar rika neco jinyho :) podle me jsem mu to dala moc rychle, neprechazela jsem a nemichala jsem tak dlouho jak je asi treba....
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    _PINKY: ne-e, jeho mamka:/
    _PINKY
    _PINKY --- ---
    VERCA_ZABA: ...ignor umrel???
    GRACIIJKA
    GRACIIJKA --- ---
    VERCA_ZABA: bohužel to je dost možné :/, ale co to tak sleduju tak převážná část fretek v okolí umírá právě na rakovinu, nadledvinky nebo selhání srdce. Žádné úmrtí stářím :(
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    GIRAFFKA: když mluvíš o tý rakovině, je velká pravděpodobnost, že ignor na ní umřel, když nedávno na ní umřela jeho máma? bylo jí asi tak 5 let
    GIRAFFKA
    GIRAFFKA --- ---
    GRACIIJKA: stejnou funkci jako ten probican maj i živý jogurty (hollandie,activie,...)
    CZTIBA: bodejť by nežral friskies,když je to dosolený jak kráva.. ani lidi,když jsou zvyklý na přesolený nesoelný nechtěj ani vidět..jen teda chudery ledviny..
    GRACIIJKA: nemůžou soudit dle fretek,ale myslim,že u zvířat s dobrym základem (bez predispozic k rakovině atp) může strava ovlivnit délku života naopak velmi výrazně-minimálně u potkanů se mi to pěkně potvrzuje.-)

    jinak na psí a kočičí zubní kámen se prodává plaque-off-měl by pomoct rozpouštět i už vytvořenej kámen-nevidim důvod,proč by u fretek neměl fungovat:-) http://www.plaque-off.cz/
    CZTIBA
    CZTIBA --- ---
    _PINKY: ha rybi tuk dostava.. trochu... a ty znacky co pises, teda ten orijen pro kocky, na prvni pohled dle slozeni vypada celkem ok.. jeste by bylo fajn, aby to meli ve zverimexu u nas :) ale rozhodne ho zkusim
    tak ja tim, ze to miluje nerikam, ze to znamena vhodnost.. ale ospravedlnuju tim, proc jsem mu to zacal davat :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam