• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VERONIKEFretka
    SHAMPOO
    SHAMPOO --- ---
    GRACIIJKA: 6-7, nevím přesně, adoptovala jsem ji před třemi a půl roky. Je to nejhodnější zvířátko, jaké jsem kdy měla. Doufám, že jí těch pár let s námi taky bavilo.
    GRACIIJKA
    GRACIIJKA --- ---
    SHAMPOO: Pevné nervy a hodně štěstí! Kolik je jí/mu let?
    SHAMPOO
    SHAMPOO --- ---
    Tak jsme se právě s mojí největší tchoří láskou vrátili od veta a máme kompletní kolaps, nefungují ledviny, játra, moc cukru, moč nezměřitelná, čeká nás týden infuzí a pak se rozhodne zda bude žít, držte nám palce
    KVJETAAK
    KVJETAAK --- ---
    SHAMPOO: Eddie po stary fretce zdedila bohatsvi ve forme asi 150 balicku papirovejch kapesniku, Holcicka si hrala tak, ze je kradla z kapes, z tasek, odevsad a Eddie nic krast nemusela, jen je vybirala ze skrysi a stavela si doupe - kazdej balicek otevrela, kazdej kapesnicek zvlast vyndala a nainstalovala. jednou me to prestalo bavit a vytahnul jsem z pod linky snad 10kg papirovejch kapesniku :)))
    SHAMPOO
    SHAMPOO --- ---
    KVJETAAK: to chápu, moje holky řešej jen rouru z lina, jinak nic, ani jeden pelíšek není hlídaný, ale linoroura je halt brloh :) A včera alespoň vymysleli supr věc našli dvě role igeliťáků na psí "trus" - to byla prča u nás, celá chodba posetá nacupovanýma pytlíkama :D
    KVJETAAK
    KVJETAAK --- ---
    SHAMPOO: je to mozny, proste i fertky maj svy dny, vcera byla zase 'zlata' coz ve srovnani s beznou fretkou znamena, ze jsem nekrvacel :) A pelisku ma po byte snad 10, to bych musel zrusit celej byt a nebo ji zavrit do klece, coz nechci
    SHAMPOO
    SHAMPOO --- ---
    KVJETAAK: hele já bych vsadila na počasí, i moje mrňata jsou přinasraný, včera dobrý dobrý, pusinky, ňufání a "raf" do lejtka, jen tak,pak se šly chladit na dlaždičky holky moje. Ale co se nory týče, začínám mít chuť jim jí sebrat :)
    KVJETAAK
    KVJETAAK --- ---
    SHAMPOO: no blbej jsem byl, taky jsem tam takhle jednou strcil ruku, kdyz jsem ji hledal, takze uz vim moc dobre, ze se to nevyplaci :)))
    SHAMPOO
    SHAMPOO --- ---
    KVJETAAK: ale já neříkám, že jsi blbej :) jen se culím, že naše měli taky kousavou :) třeba je to tím humusným počasím
    KVJETAAK
    KVJETAAK --- ---
    SHAMPOO: no tak blbej nejsem abych ji sahal do pelisku, to je pak 100% jistota, ale fakt nechapu co ji rano preletelo pres nos, tohle uz neudelala tak 4 mesice, drive to bylo na dennim poradku
    SHAMPOO
    SHAMPOO --- ---
    KVJETAAK: pěkná mrška :D tohle se minule stalo u nás, bylo to kvůli tomu, že jí sáhnul do trubky, kterou považuje za noru :)
    KVJETAAK
    KVJETAAK --- ---
    Tak dnesni rano jsem nepochopil, napred me kousla jako svine do nartu a kdyz jsem ji chtel sebrat ze zeme a domluvit ji, tak jsem ve finale skoncil se 27 dirama v ruce. Takovej vyprask jeste devce za zivot nezazilo, ted na me kouka jestli muze ven z pelisku - nesmi. Budu muset dat pletivo na klec a na par dni ji zavrit, aby si uedomila jak se chovat, ted mi bohuzel proleze mezi mrizema a jako vychovnej prvek uz klec neslouzi
    SHAMPOO
    SHAMPOO --- ---
    horkoo :) (pardon za velikost

    KVJETAAK
    KVJETAAK --- ---
    GRACIIJKA: ja bych to videl taky na tu pozornost, ta moje potvora me sice kouse porad, ale kdyz si ji nevsimam, tak o to vic. Vcera me probudila tim, ze mne stahovala z gauce zakousnuta v mym lotki. Jsem si dovolil ten luxus a usnul v obyvaku, do postele uz vi moc dobre ze mi nesmi
    GRACIIJKA
    GRACIIJKA --- ---
    RANDOM_NIGHT: asi to je nesmysl, ale.......co když se tě třeba snaží "probrat k životu"?
    Další možnost spíš pravděpodobnější, že ho to prostě baví a vynucuje si pozornost.
    SHAMPOO
    SHAMPOO --- ---
    RANDOM_NIGHT: To je mi moc líto, držela jsem vám palce, angorky to mají dost těžké bohužel a je to risk...Doufám že jinak jsou freťulky v pořádku a třeba ti vyjde miminko na příští rok, nebo alespoň kojná


    MINERWA: mám ti sem naplácat spoustu "kjůtý svííítý" foteček aby se dušinka poveselila
    SHAMPOO
    SHAMPOO --- ---
    GRACIIJKA: mohl, ale otázka je na kolik, přece jen breberky z prahy jsou dost imunní.
    já teď měla něco ble ble na kočce a pomohlo nám tohle
    Sergeanťs Spot-on Nat.Guard. kočka 4x2ml Chovatelské potřeby ProZvířátka.cz
    http://prozviratka.cz/chovatelske-potreby/chovatelske-potreby-pro-kocky-antiparazitni-pripravky-sergeants-spot-on-nat.guard.-kocka-4x2ml-8255.html
    a zkusila bych případně přípravky od hery
    GRACIIJKA
    GRACIIJKA --- ---
    Léčili jste už u fretek svilušky? Speedymu se po procházkách dělají rezavé tečky v srsti a po dlouhém hledání jsem přišla na to, že to jsou svilušky. Máte někdo zkušenost jak to léčit? Četla jsem, že by mohl pomoci Frontline.
    GRACIIJKA
    GRACIIJKA --- ---
    Klub chovatelů a příznivců fretek varuje

    V poslední době se bohužel i u nás začaly objevovat případy prodeje kastrovaných mláďat. Na první pohled dobré a hlavně pohodlné - vše je pořešeno a útlocitný nový majitel nemusí svoji novou fretečku „trápit“. Ve skutečnosti je předčasná kastrace to nejhorší, co pro svoji fretku můžete udělat. Kastrace před dosažením pohlavní dospělosti je považována za jednu z hlavních příčin pozdějších problémů s nadledvinkami. Těžko si představit odpovědného chovatele, který něco takového dopustí, zvlášť když jedinou výhodou je nejspíš hypotetická možnost lepšího prodeje.

    Raná kastrace u nás bohužel není (n rozdíl třeba od předčasného odstavu mláďat)nijak právně postižitelná. Jediné, co můžeme všichni dělat, je nekupovat mláďata od takovýchto „chovatelů“.
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    RANDOM_NIGHT: z toho, že když to čtu, tak se mi pak prostě ten pocit nelíbí, jdu sem proto, že chci vidět nějaký živý fretky a "Žádné nepřežilo" prostě nelibé je
    SCALE
    SCALE --- ---
    RANDOM_NIGHT: to je mi líto :(
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam