• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PAJOVAUlcerozní kolitida a Crohnova nemoc
    PAJOVA
    PAJOVA --- ---
    TECZKA: tak to ja nastesti slepakove manii unikla.. Polezela jsem si na infekci pote co me nasel bratr v kuchyni v bezvedomi.. Nejdriv bylo podezreni na otravu jidlem, coz se ale neprokazalo a pak zaclo klasicky pobihani, kde na me vsude koukali jak na simulanta, az teda enteroklyza ukazala o co jde..

    Asacol neznam. Brala jsem 3 mesice v kuse nejaka antibiotika, ktera nezabrala. Po case pomohl az 3x1 entocort s 3x2 pentasou, prisnou bezezbytkovou stravou, nutridrinky a panickou hruzou, ze dojde na prednison:-D..Bala jsem se ho jak cert krize
    TECZKA
    TECZKA --- ---
    PAJOVA: no moje lezeni v nemocnici je skoro na knihu plnou spatnejch vtipou a lekarskejch omylu. lezela sem na chirurugii, protoze si mily doktori byli jisti, ze to bude slepak, tak ze mi ho vyoperuji.. ja uz tenkrat diky netu a infu od pritele tusila, ze jde o kolitidu a tak kdyz naplanovali operaci slepaku, odesla sem domu a konecne nasla lekare, ktery me vysetril a stanovul kolitidu (mezitim ubehl mesic, kdy do me cpali vsechny mozny antibiotika...)
    beru ASACOL, rano a vecer 2 tablety, za 3 mesice budu po pul roce leky uplne vysazovat a budem pozorovat, jak reaguje telo,.. z toho mam trochu strach.
    PAJOVA
    PAJOVA --- ---
    TECZKA: kde si lezela? na interne?
    ted jen 6x denne pentasu. Ale cekaji me kontrolni vysetreni a pak se uvidi.

    co beres ty?
    TECZKA
    TECZKA --- ---
    PAJOVA: jo, myslim, ze je - v nemocnici to bylo samy "ma to nekdo z rodiny" a vim o hodne rodinach, kterym se to tahne dedicne.( u nas jsem teda taky prvni.
    jo o rizikovym tehotenstvi sem cetla, nastesti si myslim, ze u me to podchytili pomerne brzo a jsem urcite schopna to drzet na uzde.
    co beres za leky?
    PAJOVA
    PAJOVA --- ---
    TECZKA: no nevim, jestli kolitida a crohn v tomhle reaguji stejne.. Ja v akutni fazi nemohla alkohol ani kafe. Jinak kafe piju instantni (slabe) s dostatkem mleka. S alkoholem je to horsi, vim,ze mi nedela dobre, jenze.....
    Ale znam crohnaky, kterym pivko nevadi vubec. Vyhybaji se jen tvrdemu
    Ufff, to je drsny.. U nas v rodine jsem jedina s touto diagnozou, coz imho nektere veci dost komplikuje.
    Deti, to je celkove otazka, zda je to dobry napad uz jen diky te chemii, kterou do sebe clovek pere. Btw. kolitida je uz stanovena jako s urcitosti dedicna?
    TECZKA
    TECZKA --- ---
    Ja, koliticka. Ted mam stale "akutni fazi" - i kdyz uz lepsi, takze vubec nekorenim, krom soli a bazalky, samosebou zadna cibule a cesnek, nesmazim. a krom syra nejim mlicny vyrobky, abych se nezahlenovala.

    ale mam dotaz - co alkohol? ublizuje? (myslim predevsim pivo) a kafe?

    jinak od meho pritele trpi kolitidou mama, teta, sestrenice a ted ji slavnostne diagnostikovali i jemu.. takze vazne nevim, jestli muzeme mit deti.(
    PAJOVA
    PAJOVA --- ---
    jelikoz se toto tema objevilo v jinych klubech, tak mi prislo lepsi sjednotit to do jednoho klubu a "nezahlcovat" jinde.

    Casem doplnim nastenku a odkazy, pokud vas neco napadne, tak sem s tim..


    no a k tematu, v roce 2005 mi diagnostikovali crohna a od te doby s tim nepekne bojuji, protoze nejsem zrovna vzorny pacient.
    Vcelku by me zajimal problem potravin, ktere jste vyradili z jidelnicku uplne, ktere jste omezili. Vim, ze je to vicemene individualni zalezitost, ale i tak
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam