• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DIOJANDREVOSTAVBY
    RAMJAH
    RAMJAH --- ---
    SWARAJ: "Kanadský šindel nebrat" důvod? .) pokud potřebuješ aby byla střecha co nejvíc odlehčená tak co zvolíš jinýho?
    SWARAJ
    SWARAJ --- ---
    Kanadský šindel nebrat. Tamto vypadá na Cembrit. Možná lepší zvolit Eternit Dacora (belgická firma, která má kapánek kvalitnější šablony). ovšem Cembrit Horal je dobrej. Klasickej cembrit má problémy s barevnou stálostí a taky měli asi 30% reklamace na lámavost (špatně vyztuženo, nyní už snad problém odstraněn).

    ad klasický roubenky - je to hezký, ovšem z hlediska energetické náročnosti naprosto nevhodné řešení. Pokavad bych chtěl dům esteticky vzhlednej a zároveň ekologickej jak z pohledu tepelnách ztrát, tak z produkce CO2 při výrobě materiálů, tak bych šel asi do dřevěnýho skeletu, vyplnit balíky slámy a navrch hliněnou omítku. tepelný ztráty někde jinde než u celoroubené stavby, kde poměr cena za pořízení a náklady na vytápění není moc dobrý. Celodřevěnky jsou fakt pro nadšence, kteří na to mají. Pro mladý lidi s prázdnou kapsou a s výhledem na zvyšující se ceny energií je to naprostá utopie a i anachronismus. Nemá cenu napodobovat stavby, co se dělaly před 200lety. dobrá architektura vždy reflektuje svoji dobu a mělo by to být na ní čitelné. jinak bychom se mohli vrátit do jeskyň:)

    ad kuláčový kanadský sruby - to patří do Kanady, nikoliv do Čech. i na samotách u lesa to vypadá jak pěst na oko.

    Pro mě je zásadní při návrhu nové stavby zohlednit okolí, vytvořit stavbu, která hmotově zapadá do krajiny, je šetrná k životnímu prostředí (maximální využití přírodních materiálů ze vzdálenosti 20-30km od místa výstavby), nízké tepelné ztráty (nízkoenergetický až pasivní standard - imho u celodřevěných staveb nesplnitelné), dispozičně řešené dle požadavků na současné bydlení a v neposlední řadě taky optimální cena pro stavebníka, aby nebyl zadlužen až do smrti. Nejsme tady od toho, abychom celý život věnovali jen vydělání peněz na bydlení.
    RAMJAH
    RAMJAH --- ---
    RAMJAH: sem blbej, sem si blbě přečetl odpověď

    takže znova:D

    ZATAMOKO: ano, viz obr dole.)
    RAMJAH
    RAMJAH --- ---
    ZATAMOKO: nene, kanadský šindel bitumenový (asfaltový) , tenhle vzor je ještě tmavší než sem měl na mysli, ale ten nemužu najít.)
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    RAMJAH: jakoze kanadsky sindel ala dreveny sindel? Mohl bys poslat odkaz?
    RAMJAH
    RAMJAH --- ---
    ZATAMOKO: viděl sem to udělany s kanadským šindelem ve světlé barvě (jako imitaci toho co sem posílal) a vypadalo to taky moc dobře
    RAMJAH
    RAMJAH --- ---
    ZATAMOKO: tohle bude dřevěná poctivka podle mě, ikdyž "poctivka" ...s ručně děláným šindelem to asi má pramálo společného, tohle bude čistá strojovka, ale bude to dřevo ne umělotina

    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    RAMJAH: btw. tohle je dreveny sindel nebo nejaka zdarila imitace?
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    RAMJAH: jo, presne, to se mi taky hodne libi.
    RAMJAH
    RAMJAH --- ---
    jinak se mi strašně líbí vikýře "volská oka", je to složitější na práci, ale moc pěkný


    RAMJAH
    RAMJAH --- ---
    MALAMUT: vidiš to mě nenapadlo:D ale daleko sem nebyl
    MALAMUT
    MALAMUT --- ---
    ZATAMOKO: to bude cembrit ... eternit v novém - "ekologickém", ale hlavně pevnej :-)
    RAMJAH
    RAMJAH --- ---
    ZATAMOKO: tohle mi příjde jako eternitová šablona, dávala se dřív hodně i my z ní střechu máme, taky do budoucna budem řešit protože budem chtít udělat obytné podkroví a tím že střecha nebude jen šikmá a budem tam nejspíš dělat nějaky pruchod pro světlo tak asi pujdem do šindele
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    ad ZATAMOKO: jeste jsem zapatral a nasel jsem kanadsky sindel, neni to ono?
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    RAMJAH: nevis co je tohle za stresni krytinu? Idealne link :)
    Resime koupi mensi usedlosti, ktera ma na strese betonovou tasku a krov to evidentne nezvlada. Dreveny sindel by nas vysel na 800+, plastovy sindel na 300+, doskova strecha na 1300+ za metr. Palena taska by znamenala udelat v podstate novy krov, tak resime neco lehkeho.
    RAMJAH
    RAMJAH --- ---
    jinak teda s nadšením pozoruju jak se lidi čím dál víc vracej k původním technologiim, ikdyž současně zpracovávanejm, ať už je to dům jak nahazoval SWARAJ nebo typická polo, nebo celoroubená stavba (u dřevostaveb typu kanadský srub sem trochu skeptik, protože vidět ho uprostřed satelitního městečka hodně bolí:D )
    ale třeba tohle:
    RAMJAH
    RAMJAH --- ---
    TERBOOK: hmmm situace je to nelehká:( u nas sme do toho šli s tim že na tom prostě budem 20let dělat ( s tim že strejda je tesař/pokrejvač a zbytek rodiny taky děla rukama,takže v tomhle to mame jednodušší) ale když sem vlezl na půdu a viděl jak jsou kleštiny podepřený tyčema který stojej na rozebranejch kachlovejch kamnech tak sem byl upně v tranzu, ale během 3 měsícu sme tohle + spodní 3 místnosti daly dohromady k přežití a teď sme tam slavili druhý Vánoce, je to holt běh na dlouhou trať....u Tebe je to navíc teda v mnohem horším stavu, ale zase pokud bych se měl rozhodovat, rozhodně bych do celoroubenýho baráku šel, v nejhorším nechat jen podezdívku a dobrý dřevo...

    mimochodem, znamej boural stodolu a dřevo z toho prodal tesařům a na baráku za to udělal novou střechu, což je taky možnost
    TERBOOK
    TERBOOK --- ---
    SWARAJ: hezky, to by se mi taky libilo :) taky to zatim vypada spis na zbourani... uvidim jak to bude s penezma... snad tam treba aspon do 10 let neco bude ;-)... dalsi problem je, ze ja bydlim v praze a zricenina je u vsetina... proc to mit jednoduchy, ze... ;-) a taky kdyz mi lesni sprava nedovoli zpevnit a pouzivat jejich cestu, ktera je nejspis jedina moznost jak se dostat na pozemek aspon malym nakladakem, tak uz opravdu nebudu vedet co s tim :-)
    SWARAJ
    SWARAJ --- ---
    Zastavěná plocha 50m2, užitná 73m2, velikost 2+kk, vestavěné patro na spaní.

    SWARAJ
    SWARAJ --- ---
    Pro inspiraci nahazuju svoji první realizaci dřevostavby - r. 2006, použité certifikované materiály, dřevěný skelet, izolace minerální vlna, hliníková okna, titanzinek střecha. Náklady svépomocí 750tis včetně kuchyňské linky.

    SWARAJ
    SWARAJ --- ---
    TERBOOK: pokud je to takhle, tak bych dost možná to dřevo zlikvidoval. využil bych akorát tu kamenou podezdívku a začal znovu. teď řeším něco podobnýho ve Lhotce u Zlaté Olešnice.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam