• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DIOJANDREVOSTAVBY
    GECKO
    GECKO --- ---
    CUKI: neprojde revizi a je to spatne... odstup komina, i trivrstveho od horlaveho materialu je min. 50mm. Resi se to prave takovymahle kastlikama ze spec. matrose, melo by to byt odvetrane.
    CUKI
    CUKI --- ---
    QNEDLEEQ: pokud to máš 3 vrství, tak je to v celku easy ne? Jen to oplechuješ a hermeticky utěsníš...
    CUKI
    CUKI --- ---
    QNEDLEEQ: Ne to je pakatel třeba za 2k max spíš mín je to fix. Záleží od jaký firmy a jestli se spokojíš se dřevem nebo půjdeš do plastu. Případně si rám uděláš sám.
    CUKI
    CUKI --- ---
    QNEDLEEQ: nn vše je na míru. Standard rozměrů se používá akorát u těch maket oken z hobby marketů.
    CUKI
    CUKI --- ---
    QNEDLEEQ: Nevim co řešíš, okna se na míru vyrábí vždy, žádná firma nedělá dopředu nějaká standardní. To bylo pouze za komačů...
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    ale at tam udela treba 2 metrovou izolaci, protoze pisou: Izolační přizdívky se nezapočítávají.“
    SNUPAK
    SNUPAK --- ---
    Já nevím jak je to teď, ale dříve to tak bylo a proto vyrostly ty strašné chaty na muří noze.
    CUKI
    CUKI --- ---
    GECKO: no přesně takto to nezní, přesahy co nejsou spojeny se zemí se nezapočítávají!
    NYKRUK
    NYKRUK --- ---
    Hele ono se dneska s těma izolacema trochu přehání. V takový chatce se bude přespávat jednou za čas a 12 m2 vytopí starý Petry na půl výkonu. Tak už je snad jedno, jestli se tam přiloží klacky dva nebo tři...
    GECKO
    GECKO --- ---
    SNUPAK: zastavena plocha je svisly prumet VSECH konstrukci do vodorovne plochy. Tohle nepomuze.
    SNUPAK
    SNUPAK --- ---
    TSOH: Nebo to můžeš udělat jako chataři v osumdesátkách (stejný problém) První patro stejný půdorys, druhé třicetkrát větší :)

    chatové osady jsou plné inspirace...


    jen žert.
    CUKI
    CUKI --- ---
    TSOH: Tak udělej tu kostru v tom rozměru a zbytek je zateplení (to uděláš v druhý fázi) a to se nepočítá a zakázat ti to nemůžou.

    Jinak to, že je to les je jedno, prostě buď je to povolený nebo ne
    TSOH
    TSOH --- ---
    CUKI: okolni pozemek je les a tedy to rozšiřovat nejde (řešil jsem to s uradem asi 2 roky...) musim dodrzet zastavenou plochu zminenych 12m2 (stav pozemek).. A tedy i z tohoto duvodu nechci delat masivni zdi, ktere tak ubiraji na jiz tak male chatce...
    moc dik za informace...
    CUKI
    CUKI --- ---
    TSOH: jako těch 8cm hloubku, 5 je dost málo. Jak přesně a z jakého titulu je to povolení uděleno? Zdá se mi to divné, buď bys na tom pozemku podle mě nemohl stavět a nebo můžeš co ti UPI dovolí. Ta může mluvit o % zastavěnosti pozemku, nebo o maximálním rozměru, případně jako v Praze o 10% navýšení stávající plochy. O přesném zachování stávajících rozměrů jsem neslyšel nikdy.
    I kdyby to tak bylo dle stavebního zákona se zateplování nezapočítává do zastavěné plochy! Tak toho využij!
    TSOH
    TSOH --- ---
    CUKI: jak otočit rozměr ? jedna se o les na kterem byla chatka o zastavene plose 12m2 (pod ni je staveb. pozemek) vse zapsano v katastru a mam povoleni stavby nove (pri zachovani stavajicich rozmeru vsemi smery). Jednalo se o starou trampskou osadu a chata byla z 30 let... (pro zajimavost mela tl. zdi 10 cm, venku prkna/uvnitr prkna, mezi izolace zadna a jen na vnitrni strane venkovnich prken ipa... )
    ---
    jinak se ty izolace co popisuju nebojim ( mam jeste jinde starou maringotku kde je stena drevo pak nejakej polystyren a pak ty desky... v zime se normalne da (na vikend/par dni, samozrejme... a v noci jednou vstanu a prilozim..).
    CUKI
    CUKI --- ---
    TSOH: to snad radši tu roubenku, když už tak ten rozměr otoč. Proč vlastně musíš dodržet ty rozměry? Jako co je to původně kolaudovaný? Je to zapsaný v KN? Jak je vedenej ten pozemek?
    TSOH
    TSOH --- ---
    CUKI: kostra tramky obdelnik. tvaru (asi 5 x 8 nebo neco podobneho) tech 5 je ale danych aby to pak bylo schovany temi prkny...
    CUKI
    CUKI --- ---
    TSOH:
    pokud bude parotěska fungovat, tak je to OK. Proč ale jen 5cm izolace, to je jako nic. Z čeho bude ta kostra?
    TSOH
    TSOH --- ---
    jeste jeden dotaz v rácmi skladby steny te chatky
    volil bych tedy toto:
    (prkna 2,5cm /izolace 5 cm/parotěsna folie/prkna 2,5cm

    v minulosti jsem to zde jiz nejak resil a pry tam ma byt odvetravana mezera. myslite ze by bylo vhodnejsi tam dat izolaci 3 cm a nechat tedy mezeru 2 cm ? (taky je otazka zda se s tim zbytecne nezabyvam... :) )
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam