• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • Přišli jste skrz odkaz na příspěvek, který již neexistuje.

  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DIOJANDREVOSTAVBY
    GECKO
    GECKO --- ---
    CUKI: To zalezi... v principu to tak je, ale treba v Mesicich to bylo prave tak, ze alukryt na zakazku rezali z tech 6m kusu.. kdo byl prvovyrobce a delal to z ty role nevim.

    U drevajsem vychazel z tohohle ceniku http://www.pila-facek.cz/media/files/cenik-reziva-platny-od-1_1_2014.pdf Tady v okoli to je spis o trochu malo drazsipila, ale zas velka a ma dost veci skladem. Ale pravda, tady je pila pomalu vkazdy druhy vsi (no trohcuprehanim, ale je jich tu prece jen vic...). Ceny za m3 jsou uz nejakuo dobu +- stejny, by me zjaimalo, kdo v JC nareze hranoly za 3k..

    KVH jsou na tohle zbytecny... a zbytecne drahy.
    CUKI
    CUKI --- ---
    GECKO: nevim jak u alukrytu ale ty plechy co se dělaj na míru jedou rovnou z "nekonečnýho" pásu. Do té doby než se to lisuje je to v roli.
    M3 dřeva se i kolem prahy dá sehnat za 6k v jižních čechách jsou místa kde se dostaneš i na polovic.

    Sušení za litr m3 bych bral všema deseti. Většinou si tam napočítaj k tomu i skládání a večerní odjezd vlaku na plzeň a pak jsem na dvojnásobku (počítám sušení na cca 15%)

    Se sušenym dřevem se o dost hůř pracuje a rozměr už stejně nebude takovej jako měl bejt...
    Pokud QNEDLEEQ nemá zkušenosti jak se pracuje s mokrym dřevem, tak bych doporučil spíše KVHčka. Do jeho budgetu by se vešel i tak. Rovnat rychlo vysušený dřevo co bylo nařezaný jako mokrý, je občas takovej vopruz, že investice do KVHček je velmi užitečná.
    Na druhou někde se daj vybrat kousky až po sušení. Hokejky pak pošlou do hobby marketů.
    GECKO
    GECKO --- ---
    QNEDLEEQ: Hele, drevo na takovyhle projekty se objednava na pile a ne v hobbymarketu a pila pocita cenu za m3. Tvojoe ceny vychazi pres 14 k za m3, na pile jsou bezn ceny v techhle prorezech a delkach kolem 4m do 8k za m3 vc. DPH. Coz je cca polovina. Surovy drivi bez osetreni fungicidem.

    Pokud chces suseny, pila, ktera ma susicku bude pocitat cca 1000 za kubik za suzeni navic, osetreni tim zelenym sajrajtem nevim, ale ten si muzes koupit sam a osetrit sam, me se nejvis osvedcilo strikat zahradnim postrikovacem.. je to rychly a efektivni...

    Samozrejme to predpoklada, ze nekde pobliz pilu mas, doprava z vetsi dalky uz to prodrazi....

    Co se tyce strechy, asi bych to udelal tak, ze mezi krokve izolace az po hranu, na to kontaktny PHI, pak kontralat (po krokvich, pri ty dylce staci 3x5cm), na to prkna, lepekna nebo ta netkana textilie a alukryt.

    Pokud to je dlouhy 3.3m, tak to je zrovna trochu prekerka, protoze ono se to obecne dela max v 6m pasech, z toho to nekde pak strihaj na mitu, ale 3.3 je zrovna blbe.. ale mohlo by to jit dohnat treba tak, ze se udelaj 3m dlouhy, nahore se da sirsi hrebenac a dole se do dozene sirsi okapnici a bylo by...
    CUKI
    CUKI --- ---
    QNEDLEEQ: vždyť já ti to podkroví neberu :-) jen jsem popisoval o čem jsem před tím mluvil nic víc. Prostě s tím dřevem budeš muset přitlačit.

    Dřevo beru na každou zakázku jinde až napíšeš kde stavíš (pokud jsi paranoik adresa je zbytečná stačí lokalita) tak ti já nebo třeba někdo jiný z té lokality může dát nějakej typ.
    Dřevo se kupuje trochu jinak než si myslíš, pro fošničku si můžeš dojet do hobby marketu, ale velmi záleží na dopravě. ta tříska co uvádíš se dá sehnat cca od 160 do 600Kč dle lokality
    CUKI
    CUKI --- ---
    QNEDLEEQ: Mě jo, ale chtěl si poradit kde brát dřevo, případně jinej materiál :-) Na lokalitě závisí dost. Podle střechy kde maj sklady mezi Královákem a prahou 5 jsem si tipnul, že budeš poblíž...

    No břemeno na nosníku není ideální výpočet (protože tam počítáš maximální zatížení před destrukcí. Ty počítáš průhyb. Hodně tomu pomůže pokud z toho uděláš vazník, což je u tebe nereálné protože ten prostor potřebuješ využívat. Proto jsem prve psal že obytné podkroví tě vyjde neúměrně draho. Více dřeva, více izolace, dražší izolace, složitější souvrství, větší nároky na materiál, nemožnost pozdějšího využití podkroví na VTZ a jiné technologie...


    ..joo taková stavba, tam všechno souvisí se vším. Dá se postavit stavba za nějakou cenu, ale pokud se u toho přemýšlí do důsledků dá se postavit za zlomek ceny...
    CUKI
    CUKI --- ---
    QNEDLEEQ: a kde tedy stavíš?
    no podlaha trámek 10x10 na rozpon 4m je snad vtip ne?
    CUKI
    CUKI --- ---
    QNEDLEEQ: a kde stavíš? dle toho alukrytu musíš bejt někde poblíž...
    to dřevo je cca 2,5x předražený navíc jsou tam nevhodné průřezy.
    Horní záklop musíš vynechat jinak by to skončilo pravděpodobně tragédií v podobě kondenzátu v izolaci.
    Pokud to chceš podbít tak to podbij, ale takhle skladba je fakt zmršenina

    CUKI
    CUKI --- ---
    QNEDLEEQ: tak to je pakt docela dost, nechceš se podělit o položkový rozpočet? :-) budu teď dělat letos 2 podobné stavby a kdyby mě měla stát tolik jen střecha... :-(
    pravda nejdu do hliníku ale do Lindabu ale stejně..
    CUKI
    CUKI --- ---
    QNEDLEEQ: jako i s prací?
    CUKI
    CUKI --- ---
    QNEDLEEQ: jj to chápu, ale to nebrání tomu to "spací patro" trochu přizvednout. Nic ti nenutim, jen že to jde, ale pokud tam bude akorát to ležení, tak to asi nemá cenu...
    CUKI
    CUKI --- ---
    jakto že tenhle: http://www.aluminiumshop.cz/?i=759/keral-0-60-x-920-x-2000-mm-prirodni&s=138
    s 16mm vlnou se dá dělat od 10°?
    CUKI
    CUKI --- ---
    QNEDLEEQ: To je všude, každej kouká kolik ho stojí m2 a na tom zbytku se napasou.
    otázka je jestli to v tom odkazu je alespoň Al...?


    QNEDLEEQ: investor jsi ty? :-D

    To obytné podkroví je tedy jen to spaní?
    Ta "rekonstrukce" začíná v které části? záklopem patra? nebo i tim patrem samotným?
    CUKI
    CUKI --- ---
    NYKRUK: tak sen Satjam je srovna hloupost dávat na bednění vůbec. Tady ok, je to hliník, nekoroduje to, namáhá to pouze to bednění, ale u Satjamu bych to radikálně zkrátilo životnost. Navíc po tom Satjamu se dá volně chodit i když je subjektivně mnohem méně pevný než Lindab...
    ze Satjamu jsem dělal ale pouze jednu střechu s Lindabu 3, možná že šlo o nějaký zmetek, nechci hodnotit.
    CUKI
    CUKI --- ---
    NYKRUK: Jo to jo ja myslel díry :-D. Pravda je to mnohem měkčí než pozink, dolíčky se tam asi vytvořej, ale otázka je jestli tomu celoplošné bednění nějak moc pomůže.
    Já jsem se před pár lety dostal k rekonstrukci alukryt střechy asi 20let staré (sundavala se protože už byla barevně hoodně hnusná, jinak fungovala dobře. A to podbití byl dost problém. dřevo námáhané velkými teplotami a kondenzátem kolem hřebíků nedrželo ani dost tu krytinu. Severní strana byla mnohem lepší ale ta jižní dostala i po 20ti letech dost zabrat.
    jinak pod latěmi a kontralatěmi je pojistná hydroizolace jako standard
    NYKRUK
    NYKRUK --- ---
    QNEDLEEQ: mezera by pak musela být pod bedněním
    ještě se dělá plech, který má na spodní straně vrstvu, která zabraňuje kondenzaci vody. Mám za to, že Satjam, nevím. Urychlí montáž a dává se přímo na prkna.
    NYKRUK
    NYKRUK --- ---
    když tak tenký plech nebude podložený, tak do něj kroupy nadělají dolíčky.
    + větve
    v montážním návodu alukrytu je " dřevěné plnoplošné bednění" a na něm pískovaná lepenka.
    Zespod na plechu kondenzuje voda, která by pak stékala do nižších částí konstrukce
    CUKI
    CUKI --- ---
    QNEDLEEQ: určitě na celou délku, předpokládám že cena za m2 bude stejná a budeš toho potřebovat míň. Co je super že tohle odvezeš jakýmkoliv autem. Hmotnost asi 2,5Kg/m2 a 3,3 x 0,45 strčíš v pohodě i do osobáku...
    Cena není špatná, ale musíš započítat i klempířinu která musí bejt celá v hliníku a to nejlépe včetně okapu.
    KP Závětrná lišta horní rš. 330 mm, různé odstíny - AluminiumShop.cz
    http://www.aluminiumshop.cz/?i=1027/kp-zavetrna-lista-horni-rs-330-mm-ruzne-odstiny&s=176
    tohle píšou že patří pod to, ale zároveň že to patří pod pozink? Materiál tam uveden není...
    CUKI
    CUKI --- ---
    NYKRUK: Rozmlátit kroupy? To by ale musela bejt slušná kroupa. Po kterejch by všechny klasické střechy byli na prach. A to podbití by asi moc nepomohlo. Podle mě je alukryt (pokud se dobře provede nesmrtelnej. Dřív ti odejde právě to podbití vlivem kondenzace, Proto je podle mě vhodnější laťovat. To platí pro plechové střechy obecně. I když u pozinku je to vlivem koroze o něco horší...

    Jedinou nevýhodu vidím v tom, že se to nehodí na každou střechu (sklon a namáhaní větrem) a taky že velice rychle hliník ztrácí barvu (při stejné úpravě znatelně rychleji než klasické plechařiny.
    NYKRUK
    NYKRUK --- ---
    QNEDLEEQ: takovou krytinu jen na latích můžou rozmlátit kroupy
    CUKI
    CUKI --- ---
    GECKO: alukryt není jedinej výrobek. A každej má svá specifika
    rozměry 440 (920) x 2000 ale dělají se šablony na míru tuším do 6,X metru.

    Prkený záklop na takové prytiny není nejvhodnější díky potřebě mnohem dražší PHI. Latě vyjdou asi 5x levněji než prkna. Toho dřeva je potřeba asi 1/6 i když je asi o 20% dražší na m3. Dále je potřeba méně kotvení, tedy méně práce i spojovacího materiálu.

    Jinak jedna nevýhoda alukrytů je minimální potřebný sklon 30° a slabý překryv spojů při prudkých deštích.

    Výhoda oproti velkoplošné plechovce je že kotvení není ve spodní části, tedy je méně náročná na řemeslné zpracování...

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam