• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DIOJANDREVOSTAVBY
    CUKI
    CUKI --- ---
    QNEDLEEQ: To je všude, každej kouká kolik ho stojí m2 a na tom zbytku se napasou.
    otázka je jestli to v tom odkazu je alespoň Al...?


    QNEDLEEQ: investor jsi ty? :-D

    To obytné podkroví je tedy jen to spaní?
    Ta "rekonstrukce" začíná v které části? záklopem patra? nebo i tim patrem samotným?
    CUKI
    CUKI --- ---
    NYKRUK: tak sen Satjam je srovna hloupost dávat na bednění vůbec. Tady ok, je to hliník, nekoroduje to, namáhá to pouze to bednění, ale u Satjamu bych to radikálně zkrátilo životnost. Navíc po tom Satjamu se dá volně chodit i když je subjektivně mnohem méně pevný než Lindab...
    ze Satjamu jsem dělal ale pouze jednu střechu s Lindabu 3, možná že šlo o nějaký zmetek, nechci hodnotit.
    CUKI
    CUKI --- ---
    NYKRUK: Jo to jo ja myslel díry :-D. Pravda je to mnohem měkčí než pozink, dolíčky se tam asi vytvořej, ale otázka je jestli tomu celoplošné bednění nějak moc pomůže.
    Já jsem se před pár lety dostal k rekonstrukci alukryt střechy asi 20let staré (sundavala se protože už byla barevně hoodně hnusná, jinak fungovala dobře. A to podbití byl dost problém. dřevo námáhané velkými teplotami a kondenzátem kolem hřebíků nedrželo ani dost tu krytinu. Severní strana byla mnohem lepší ale ta jižní dostala i po 20ti letech dost zabrat.
    jinak pod latěmi a kontralatěmi je pojistná hydroizolace jako standard
    NYKRUK
    NYKRUK --- ---
    QNEDLEEQ: mezera by pak musela být pod bedněním
    ještě se dělá plech, který má na spodní straně vrstvu, která zabraňuje kondenzaci vody. Mám za to, že Satjam, nevím. Urychlí montáž a dává se přímo na prkna.
    NYKRUK
    NYKRUK --- ---
    když tak tenký plech nebude podložený, tak do něj kroupy nadělají dolíčky.
    + větve
    v montážním návodu alukrytu je " dřevěné plnoplošné bednění" a na něm pískovaná lepenka.
    Zespod na plechu kondenzuje voda, která by pak stékala do nižších částí konstrukce
    CUKI
    CUKI --- ---
    QNEDLEEQ: určitě na celou délku, předpokládám že cena za m2 bude stejná a budeš toho potřebovat míň. Co je super že tohle odvezeš jakýmkoliv autem. Hmotnost asi 2,5Kg/m2 a 3,3 x 0,45 strčíš v pohodě i do osobáku...
    Cena není špatná, ale musíš započítat i klempířinu která musí bejt celá v hliníku a to nejlépe včetně okapu.
    KP Závětrná lišta horní rš. 330 mm, různé odstíny - AluminiumShop.cz
    http://www.aluminiumshop.cz/?i=1027/kp-zavetrna-lista-horni-rs-330-mm-ruzne-odstiny&s=176
    tohle píšou že patří pod to, ale zároveň že to patří pod pozink? Materiál tam uveden není...
    CUKI
    CUKI --- ---
    NYKRUK: Rozmlátit kroupy? To by ale musela bejt slušná kroupa. Po kterejch by všechny klasické střechy byli na prach. A to podbití by asi moc nepomohlo. Podle mě je alukryt (pokud se dobře provede nesmrtelnej. Dřív ti odejde právě to podbití vlivem kondenzace, Proto je podle mě vhodnější laťovat. To platí pro plechové střechy obecně. I když u pozinku je to vlivem koroze o něco horší...

    Jedinou nevýhodu vidím v tom, že se to nehodí na každou střechu (sklon a namáhaní větrem) a taky že velice rychle hliník ztrácí barvu (při stejné úpravě znatelně rychleji než klasické plechařiny.
    NYKRUK
    NYKRUK --- ---
    QNEDLEEQ: takovou krytinu jen na latích můžou rozmlátit kroupy
    CUKI
    CUKI --- ---
    GECKO: alukryt není jedinej výrobek. A každej má svá specifika
    rozměry 440 (920) x 2000 ale dělají se šablony na míru tuším do 6,X metru.

    Prkený záklop na takové prytiny není nejvhodnější díky potřebě mnohem dražší PHI. Latě vyjdou asi 5x levněji než prkna. Toho dřeva je potřeba asi 1/6 i když je asi o 20% dražší na m3. Dále je potřeba méně kotvení, tedy méně práce i spojovacího materiálu.

    Jinak jedna nevýhoda alukrytů je minimální potřebný sklon 30° a slabý překryv spojů při prudkých deštích.

    Výhoda oproti velkoplošné plechovce je že kotvení není ve spodní části, tedy je méně náročná na řemeslné zpracování...

    GECKO
    GECKO --- ---
    CUKI: Pise, ze bude mit alukryt a kolik stoji si dohledas na netu (kolem 200 za m2). A jinak moc nechapu, co mu porad cpes... jako ze ma udelat este patro a nad to teprve strechu? Nebo jak si to predstavujes lepe?

    Jinak ja bych udelal vrchni zaklop z prken a kaslal na latovani. Prkna jsou levny, late drahy a je s tim moc srani. S prknama to bude pochozi. Navic to bude pri desti mnohem tissi. Jediny, co bych se podival je, jakou pojistnou hydroizolaci pod to je mozne dat, treba pod falcovany strechy se dava takova specialni "chlupata" . jinak ja to mel tak, ze jsem mel na krokvich Hofatex UD (vpodstate nadkrokevni izolacni vrstva zaroven pojistna hydroizolace) pak kontralate, na tom zaklop z prken, na tom netkana textilie (tyros nebo tiros nevim, byla pomerne levna) a na tom zkalapavaci Al krytina MeLo S od SAG. Ta netkana tam je proto, aby se neprokreslily prkna ahrebiky atd a taky vyrazne utlumi strechu pri desti.
    CUKI
    CUKI --- ---
    QNEDLEEQ: já bych raději trochu (krovem) zvednul střechu tak aby nešlo obytné podkroví. Jakákoli závada či změna nebo potřebný přístup do tohoto prostoru bude v budoucnu dost problematický. Popřemejšlej o tom...
    Jinak to samo sebou jde o tom žádná..

    Co budeš mít konkrétně za tu krytinu a co tě bude stát metr?
    CUKI
    CUKI --- ---
    QNEDLEEQ: já pochopil že děláš novou střechu... tak proč to dělat tak draze a složitě?
    CUKI
    CUKI --- ---
    QNEDLEEQ: nejlepší je provětrávané podkroví. Zaizolovat vyloženě krov jako takový je znouzectnost vestaveb

    proč tam pořád chceš cpát navíc vrstvu která je tam k ničemu? K čemu tam ten záklop bude?
    CUKI
    CUKI --- ---
    QNEDLEEQ: položíš nosnou vrstvu (tedy krokve) na ty zavěsíš podhled co bude mít nad sebou min 2 vrstvy izolace.

    Popravdě zateplovat krov se moc nevyplatí. Pak už se tam nikdy nedostaneš...
    CUKI
    CUKI --- ---
    QNEDLEEQ: hlavně budí bejt mnohem prodyšnější než ten první, jinak to bude problém
    OSB dole je potřeba lepit případně páskovat
    ENDRUE
    ENDRUE --- ---
    QNEDLEEQ: A parotěs nebude?
    Ta vzduchová mezera se používá u tříplášťových střech. Pokud by ti kondenzovala vodní pára na PHI, odvětrá se vzduchovou mezerou.
    CUKI
    CUKI --- ---
    QNEDLEEQ: a proč tam máš ten druhej záklop? to nevíč kam umístit materiál? Jestli ho máš hodně mám zájem :-)

    Navíc přemejšlel si jak to budeš skládat? Proč nechceš klasickej kontra podhled?
    AQUALOCO
    AQUALOCO --- ---
    XSTANG: pošleš firmě DWG (v tomhle případě část elipsy) a oni to stejně zmršej (na středový vaznici je to podložený špalíkama), ale nijak to naštěstí neruší.. Cena cca 10.000,- za kus, ale jsou to mackové!
    CUKI: jo, takovej sklípek maličkej, legenda stejně patřila k něčemu jinýmu, je to z armovanýho ZB. Vata vyplňuje celou rámovou konstrukci. Tenkrát dodavatelská firma na dřevěnou část v čr nikoho nesehnala nebo ho prostě nechtěla, to jsem neřešil.. Jinak jak jsem psal, tohle je asi jedina archi-vifikundace na tom domě, takže jsme se i na ceně shodli, nebylo to v porovnání se všim dřevem na hranatym přístavku o tolik moc víc, kdyz počítám všechny záklopy apod. zelená střecha je prostě pěkná, celkově to bylo zejména estetický řešení
    CUKI
    CUKI --- ---
    AQUALOCO: tak detail moc nechápu, to tam máš pod tím sklep? Legenda je uříznutá tak to není moc jasný...
    Ten hofatex vzhledem k polystyrenu chápu, ale nechápu proč tam není kamenná vata?
    AQUALOCO:
    Lepený nosníky se dělaj i u nás realizací jsem viděl dost, jen ta cena je prostě vysoká na běžné stavby
    XSTANG
    XSTANG --- ---
    AQUALOCO: jeví se mi jako moc dobrá volba ...nebo min. moc hezká;)
    a jak to probíhá zadáš parametry oblouku a podle toho na zakázku vyrobí? Jak je to drahý?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam