• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DIOJANDREVOSTAVBY
    77WHITE
    77WHITE --- ---
    FATALLUBA: Tak je to cena ve Francii, netušim kolik si říkaj za práci. Nicméně u nás by ses s timhle standardem pěkně prohnul.
    FATALLUBA
    FATALLUBA --- ---
    TSOH: za tyhle prachy tady postavis ve srovnatelne kvalite dva baraky :-)
    GOUMES
    GOUMES --- ---
    TSOH: Jeste nemame hotovo :)

    TSOH
    TSOH --- ---
    GOUMES: ahoj, máš foto final stavu ?
    LAMIA
    LAMIA --- ---
    CUKI: pošta. díky
    CUKI
    CUKI --- ---
    LAMIA:Ahoj 6x50? Poměrně zbytečná šířka a dost krátkej. Jakou šířku bude mít ta přidělávaná deska? Pod 20mm? 6mm je zase dost a bude se to muset předvrtávat i když to bude rapid like vrut, jinak se to bude mít tendenci štípat

    Nerez je podmínka? A2? A4?
    Můžu zkusit poptat, bylo by to tak do týdne, pokud by bylo.
    LAMIA
    LAMIA --- ---
    V řemeslech jsem neuspěla. Tu čupr fasádu potřebujeme přidělat na rošt. Prosím nemáte tip na nákup nerezových vrutů torx se zápusnou černou hlavou? Jediný obchod nalezený na netu to vyrábí na objednávku a my bychom potřebovali rovnou nakupovat. 6x50.
    EMERICA
    EMERICA --- ---
    CUKI:
    LAMIA:
    JOSEF_K: aha aha, diky za vysvětlení, ten aspekt peněz jsem v tom vůbec neviděl, dává to smysl. Chtěl sem se ještě optat na tvrdost dřeva, ale to už se tu pořešilo))

    DEVIL
    DEVIL --- ---
    LAMIA: jakoze docela zuhelnately a rozpraskany
    LAMIA
    LAMIA --- ---
    LAMIA: já sem uvařená. borovice howg
    CUKI
    CUKI --- ---
    LAMIA: bříza na obklad?
    LAMIA
    LAMIA --- ---
    LAMIA: teda kecám, je to bříza. Jsem se přepsala, to by byla jiná pálka:)
    CUKI
    CUKI --- ---
    LAMIA: A ten olej je tam proč? Oprší, bude to nestejnoměřný a navíc se to zbytečně dostane do půdy...

    LAMIA: Jinak místo utahování ocelovým drátem, je daleko zajímavější sebrat v nějaké sběrně pružiny. Ten nápad s tím žebříkem je super! :-)
    LAMIA
    LAMIA --- ---
    CUKI: Jak jsem psala, ta střecha vyšla z požadavku na sedlovku. Kopíruje terén v kopci a dělá dost zajímavé věci architektonicky v tom prvním patře. V rohu směrem ze spodu zahrady je patro pro dceru a v tom druhém je ložnice kde vzniká dost vysoký strop a máme tam dvě okna.
    Zajímavé je co dělá ten tvar z venku. Zespodu je to jak říkali sousedi "mordor", ale to je jen od nich ze spodu ze zahrady. Jinak dělá to, že se dům dost ztrácí pohledově z jiných úhlů mezi stromy.
    Izolace stěny: Je to difuzně otevřená stavba, zevnitř: palubky, osb, minerální vata,
    dřevovláknitá deska,dvojtej rošt,síť proti hmyzákům a opálená borovice
    natřená lněnym olejem.
    Izolace střechy: tam není žádná záhada. Byl složitý ten krov. Chlapi se trochu zapotili, ale střecha je uplně normál, plech, kontaktní difůzní fólie, sádroše ActiveAir mezi roštem. Můžu do pošty poslat přesnou skladbu.
    LAMIA
    LAMIA --- ---
    EMERICA: To vidíš na krajích. Koupili jsme jednoduchý kovový "elka" kterýma to povolujeme a necháváme fuk a vidíme dovnitř. Obecně platí cca 4 minuty hoření. Ta letlampa je na to expanzivní ohořování hrozně pomalá a drahá jak píše Josef_K. (Teď jsme si ale půjčili malý hořáček na korekce když máš někde světlý puntík, co jsme dělali pak přímo na ohni a to už je fakt rychlost rychlostí) Variant opalování je několik. Tohle je ta nejvíc "brut". Jsou i lidé co to pakzažehlují.

    DEVIL: je to buk. Rozmrdaný ve smyslu suků? Japonci dělají hodně cedr a mají daleko tenčí dřevo. My pálíme 25mm
    CUKI
    CUKI --- ---
    EMERICA: hořákem je to pomalejší, ale kvalitnější-rovnoměrnější. Ale u 12% vlhkosti to můžeš jet i komínem. Klidně taky přes hořák, pak to bude ještě rychlejší.
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    LAMIA: co je to za drevo? prijde mi, ze je to drevo dost romzrdany. japka to delaj s tezkym a tvrdym cedarem, ne? takhle bys asi mel delat dub/buk, mozna akat, ne?
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    EMERICA: letlampa je nečetněkrát pomalejší a plyn není zadara. Takhle ohořelé, jak je to na obrázku, to v komínku ohoří třeba do minuty. Takže dejme tomu deset minut včetně přípravy, drátování prken k sobě atd. a máš tři připravený prkna.
    A tahle silná karbonová vrstva není vada, ale cíl. Když to jenom tak lízneš, tak to oprší.
    EMERICA
    EMERICA --- ---
    LAMIA: To je super! Fandim, jak poznas kolik uz "moc" kdyz to opalujes? a nakej duvod proc to nedelat letlampou? Koukal sem na par filmecku na netu, prislo mi ze to maji mene opalene . (nic nevim jsem laik)
    LAMIA
    LAMIA --- ---
    přikládám fotku s detailem prken po ohoření a 4m komín (prknům ještě chybí napuštění lněným olejem)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam