• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ZELENY_CAJSLACKLINE ------- aneb rovnovaha je moje druhe jmeno
    XYZ
    XYZ --- ---
    ZELENY_CAJ: Já bych zas doporučil něčím to podložit. Třeba karimatkou (nějakou starou pěnovku, ne samonafukovačku od thermarestu))), ale stačí i kus hadru. Je to lepší nejen pro lajnu, ale i pro strom...

    Jo a co to je za popruh? Baumax??
    ZELENY_CAJ
    ZELENY_CAJ --- ---
    vcera na kravi hore nam praskl popruh...



    meli sme ho provlikly okolo brizy, ktera mela celkem hodne rozpraskany kmen. Jak clovek chodil skakal atd na lajne, tak ten popruh malinko trel nahoru a dolu po kmene toho stromu a vlastne se pomalu prepiloval. Rana jak prase:) takze doporucuju semtam zkontrolovat jestli se to o strom nenarusuje.
    ULTRAMARINE
    ULTRAMARINE --- ---
    ZELENY_CAJ: potrebujes na to takovou racnu.. ale staci ten z baumaxu.
    T_MAX
    T_MAX --- ---
    ZISKEY: určitě!
    ZELENY_CAJ
    ZELENY_CAJ --- ---
    mam popruh z baumaxu za 18kc metr, takovy duhovy s podelnyma pruhama. Chodim na tom tak max do delky 12m, vic sem nezkousel. Zajimalo by me, jestli na delku treba 20m je nutne koupit jiny? 20m se musi hodne natahnout a on by se asi dost ztencil...natahujete nekdo 20m?
    ZISKEY
    ZISKEY --- ---
    JIROUS: to mam kousek, kdyz bys napsal , rad se pridam


    T_MAX: to mam kousek, kdyz bys napsal , rad se pridam
    FUMO
    FUMO --- ---
    Všem díky za rady . . . .

    já mám ted vykloubenej loket (co lezu, když neumím padat), ale až budu v pohodě tak se na lajnu těší, asi začnu nabírat morál právě na ní :) třeba to pomůže, rozhodně tuhle diskzi budu rád sledovat :)
    T_MAX
    T_MAX --- ---
    ZISKEY: jojo, já občas na petřín :)


    jinak já:



    FUMO: jak říká Jirous .. koukej na jeden bod před sebe .. já koukám na strom ve výšce očí .. hrozně moc tě to uklidní a nekynkláš tolik :)
    HELLOMAN
    HELLOMAN --- ---
    XYZ: jj, ja to mam taky, ale co jsem ted zkousel napnout celych 10m, tak se to dost klepalo do stran - vicemene taky zacinam, takze to pripisuju na vrub noze :-) predtim jsem zkousel nejakej popruh z bauhausu ( byl ale sirsi, takze to bylo lehci ) - vyjde levnejc a to napinani pres kladkostroj mi taky prislo celkem v pohode... ale ten set je precijen pohodlnejsi.
    zkousel jste nekdo neco delsiho, nad 20 metru?
    XYZ
    XYZ --- ---
    HELLOMAN: No, já mám teď novej set od Singáče a píšou tam, že je to nízkoprůtažný (kolik ale neuvádí) širokej je 25mm, což je podle mě akorát- užší by už asi řezal do nohou. Když to napnu metr vysoko a tak na střední tvrdost, tak se to prověsí (prošlápne) tak na půl metr nad zem. Dá se to ale napnout i nmohem víc. Celkově je to docela dobrej set, napínání ráčnou je hodně pohodlný a jednoduchý. Jako handicap bych viděl omezenou délku- 10m. Určitě chci časem i něco delšího.
    XYZ
    XYZ --- ---
    ZELENY_CAJ: Taky začínám, ale z balancováním už jisté zkušenosti mám- jezdím technicky na jednokolce (a podobných vehiklech).

    Já třeba chodím jenom na boso a trochu to řeže, ale nic tak hrozného. (I když trochu odřený prsty mám, tjf.)

    Co se týká napínání, nevím, jestli je nutné pořád to opakovat, třeba na slacklive.cz je to rozepsáno dobře.
    ZELENY_CAJ
    ZELENY_CAJ --- ---
    FUMO: podle me je dobre nesnazit se chodit hned, ale treba prvni pulhodinku venovat jenom pokusum stat. Proste postavis se jednou nohou (ja pravou) na lajnu a druhou nohou a rukama se snazis to uklidnit...a divas se dopredu. za chvili se uvolnis a zjistis ze toho ustojis cim dal tim vic a ze uz se ti ani tolik neklepe noha...no a pak muzes zacit delat kroky.
    ZELENY_CAJ
    ZELENY_CAJ --- ---
    HELLOMAN: dal sem to na nastenku...udelal sem anketu nez sem si vsiml toho navrhu, tak tu tvoji dam hned po tehle...
    A nesedte u kompu a bezte ven, je tam pekne.
    JIROUS
    JIROUS --- ---
    ZELENY_CAJ: vůbec mi tam nevadí, steně mám většinou palec na lajně.
    ZISKEY: v létě chodíme na letnou nad tunel k zahrádce.
    HELLOMAN
    HELLOMAN --- ---
    celkem dobry navod na napnuti je na lezci - "kladkostroj" z dvou HMS a popruhu... http://zavody.lezec.cz/clanky.php?xtem=&key=4308
    hh, a mam navrh na anketu, na cem chodite
    1) domo robo popruho a karabino
    2) set od singu
    3) cojavim...
    taky by me zajimalo na jakych chodite popruhah.. normalni plochej ma docela prutah, ne?
    ZISKEY
    ZISKEY --- ---
    sem mel vcera prochazku pres kampu a meli tam nejaky (nejspis) amici natazenou lajnu mezi stromama ..

    .. chodite nekdo v prahe takhle ven ?
    ZELENY_CAJ
    ZELENY_CAJ --- ---
    JIROUS: kdyz chodis boso, nesere te lajna mezi prstama? slysel sem ze je dobre si svazat palec s jednim prstem izolepou.
    ZELENY_CAJ
    ZELENY_CAJ --- ---
    XYZ: jsem nadseny zacatecnik,)
    zkusim nejak zpracovat navod jak to napnout a tak dale, az pujdu ven s lajnou tak nafotim postup.
    JIROUS
    JIROUS --- ---
    FUMO: snad jen koukej se na pevnej bod před sebou...ne pod nohy. nejlepší je koukat na bod upnutí lajny.

    taky občas zkusím chodit :)
    http://www.aix.cz/images/teamjirous/001.jpg
    XYZ
    XYZ --- ---
    Tak zdravím všechny lajnaře! Zrovna včera sem se na ní potácel a říkal si, že už by to chtělo ten klubík... takže sláva!

    FUMO: Vypnutím to nebude :-) ze začátku se Ti bude komíhat dost- je to tím, že nemáš rovnováhu a klid v noze. O žádné fintě nevím, poradil bych: učit se, učit se, učit se... Ono to nakonec půjde.

    ZELENY_CAJ: A co Ty? Jak dlouho chodíš a jak Ti to jde? Já jsem dost začátečník, ale po lajně už chodím docela v klidu a začínám pomýšlet na nějaké tricky.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam