• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MECHTILDReforma zdravotnictví. Sběrna dokumentů a názorů.
    MECHTILD
    MECHTILD --- ---
    Něco pro inspiraci: http://aktualne.centrum.cz/domaci/politika/clanek.phtml?id=603527 (Petr Holub: Byznysmeni už vymýšlejí, jak řídit českého pacienta)
    MECHTILD
    MECHTILD --- ---
    MONICARDIO: Ono by se to asi vešlo, ale jak jsem to tam sledoval zpátky, bylo tam dost mrtvo a za poslední půlrok se tam v několika málo příspěvcích řešila situace v porodnicích. Já bych chtěl diskusi jen k té reformě, o které se málo ví a která se koneckonců netýká jen zdravotnictví, ale i politiky, ekonomie, společenskejch principů atd. Proto jsem se rozhodl to oddělit. Chtěl bych tu nějak překlenout mediálná ticho o principiálních věcech reformy. Jako:
    - jak je možné, že by podle ní mohly pojišťovny a nemocnice mít stejného majitele.
    - je správné, aby byly zdravotní pojišťovny tzv. ziskové, když zisk jim plyne z POVINNÝCH odvodů?
    - proč mají pojišťovny rozhodovat o tom, ke kterému lékaři smíš a nesmíš jít a proč mají mít takovou moc v rozhodování nad způsobem tvé léčby
    atd.

    A pak bych taky chtěl sledovat personální vazby a průniky mezi současnými reformátory a podnikateli ve zdravotnictví.
    MONICARDIO
    MONICARDIO --- ---
    Zvláštní, že se tohle nevešlo do klubu Situace ve zdravotnictví..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam