• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MISHUGEJizerské hory
    FUMO
    FUMO --- ---
    Ahoj, je už někde na Jizerkách stopa? Půjde to na běžky? Bedřichov, Jizerka, Smědava?
    SEVIK
    SEVIK --- ---
    SYMEON: Super, my to jistili z druhyho hrebenu a okoli Smrku.





    SYMEON
    SYMEON --- ---
    Malá tapeta z včerejšího výletu na Ořešník







    WYMA
    WYMA --- ---
    Zchátralý hrob autora nejslavnější mapy Jizerských hor je zase jak nový - iDNES.cz
    http://liberec.idnes.cz/...a-matouschek-fhu-/liberec-zpravy.aspx?c=A151026_083950_liberec-zpravy_ddt
    KOPEEK
    KOPEEK --- ---
    Po Jizerkach taky jezdim, ale rozcilovat se, ze musim pribrzdit, kdyz jde nekdo se psem by me fakt nenapadlo. Pokud chci jet v tempu, tak musim vyrazit v casech, kdy tu nikdo neni. Ale vyjet do vikendove promenady a ohrozovat a prudit do pesich, kteri jsou na turistickych cestach rozhodne vice doma nez cyklisti, ze nemohu jet naplno, je znamka cireho kretenismu. V zime na bezkach je to to same vuci pomalym bezkarum. Na preplnene magistrale se proste zavodit neda, ale presto se najde dost hovad, ktera se o to snazi, riskantne predjizdeji a prudi. Pokud chci jet rychle, musim si o vikendech privstat, nebo jet az vecer, kdy je stopa volna.
    MUFLONEK
    MUFLONEK --- ---
    Jizerky jsou pro všechny!!!!!

    A ano, stačí opustit hlavní trasy a cyklisty (třeba mě s mým chlapem a přáteli - všichni v elesťácích) taky nepotkáš... Ale prostě (možná si toho všímám jen teď, protože chlap je prostě cyklista - závodník a dřív jsem se v tomto okruhu moc nepohybovala), v okolí jizerských hor je prostě ta sportovní cyklistka rozšířenější.o)

    A ze psa na volno bych taky nadšená nebyla... Ono, že je vycvičený... ucítí zajíce a může udělat nepředvídané věci...


    Jo a prý se o víkendu jede (běží) na Štěpánku.o)))
    DREAMCASTER
    DREAMCASTER --- ---
    WYMA: lolec nejde jen vo psi ale to je sumak..
    WYMA
    WYMA --- ---
    DREAMCASTER: hele to asi nemá cenu ta debata:) nadřazuješ svůj vlastní zájem na volným pobíhání svýho psa nad zájem lidí (dětí). párkrát mi už pes pod kolo vběhnul, a měl sem s tím plný ruce práce. pokud ten pes vběhne do cesty tomu 5letýmu dítěti, tak se pak nediv, až tě dotyčnej fotr přizabije :)
    DREAMCASTER
    DREAMCASTER --- ---
    No jo na hejnicku ej fakt ze to bylo vic v klidu ale v moment cos e priblizis Jizere zacne to byt problem..
    Myslim ze je to i hodne o tom jak kdo bere kolo pro nekoho je to sportovni nacini . pro me dopravni prostredek.Ktery take tak skoro dene vyuzivam.. A argument ze by pes ohrozavl dite jedouci na kole je lichi . kolo je nemotorovy dopravni prostredek a clovek na nem jedouci by mel prispusobyt svou jizdu situaci ktera pred nim je nebo muze nastat.. Ja stejne tak kdys jedu na kole po Kampe nebo na Letny kde je cyklo-trasa stejna jak v Jizerkach tak nejdu jak hovado abych tam nikoho nesejmul dite , psa , cloveka... jedu vzdy vzhledem k situaci a rozhodne nenadavam nekomu ze by si mel hlidat dite nebo drzet psa.. proste je respektuju.. to je celi stejne to bych cekal od tech o kterych tu pisu.. protoze stejne jako on si muze jet na kole tak ja si muzu vypustit psa.. ale musime se na vzajem respektovat. A bohuzel nedelo!:]..
    .
    Ale konec tohoto.. tohle je mnohem dulezitejsi!!
    Frýdlantsko : Aleje nebo silnice?
    http://www.youtube.com/watch?v=i7sDVYAK-n8
    WYMA
    WYMA --- ---
    hele já ti nevím:)
    sem v jizerkách často, v průměru určitě víc než 1x tejdně. do vysloveně potyčky sem se nedostal nikdy, do výměny názorů tak třeba 10x, a většinou šlo o to, že si v zimě někdo stoupne s celou skupinou přes celou stopu, což mi vadí. jasně, mohl si narazit na kreténa, ale aby ses dostal do potyčky několikrát za den, to už mi přijde na zvážení, jestli to celý není trochu jinak...
    s tím psem - nejsem vůbec přesvědčenej, že by v jizerkách na těch hlavních tratích měli o víkendu běhat psi na volno. už třeba kvůli dětem. tam je prostě hodně lidí, a velká část jich je na kole. to je realita. kdo pak vlastně ohrožuje koho? cyklista, nebo tvůj pes, kterej vběhne 5letýmu dítěti na kole do cesty??
    jinak k tomu rozdělení cest - stačí opustit hlavní dálnice, a cyklistu nepotkáš. pokud deš pěšky do jizerek, tak stačí vyrazit odjinud než z bedřichova, třeba z hejnic, a máš klid.
    DREAMCASTER
    DREAMCASTER --- ---
    to nerikam kamo.. Jen me stve ten disrespekt.. Nevim proc bych mel bejt vecne ohrozovanej clovekem co na kole jezdi jak silenec a klickuje mezi skupnou lidi jak kdyby to byly kuzely v autoskole.. a pak na tebe rve at si pridelas psa.. me to proste ok neprijde.. a nikde nerikam ze by meli vsichni vypadnout proste jen konstatuju ze se ty hory behem nakejch 23 let hodne zmenili.. a ze se mi tam tolik uz nelibilo... a ze sem se kuli disrespektu cyklistu dostal nekolikrat do potycky.. nebo primeho ohrozeni.. takze otazka spise zni jestli by tam nebely byt naka hlubsi pravidla a treba definovat spolecne cesty kde by psi meli byt pripoutany a pripadne cesty kam by dresikari nemeli proste jezdit.. protoze cesta je uska a prudka a kdys tam jde skupina lidi a ten dany cyklistya tam vejde plnou rychlosti tak holt je ohrozuje.. no
    Ja vim jen jedno ze v Jizerkach se dlouho nevokazu no:]
    WYMA
    WYMA --- ---
    DREAMCASTER: tvl, řikáš hory patřej nám co jdeme pěšky a máme psy, jo?
    já ti nevím, chodím do jizerek jak pěšky, tak na kole (v dresiku a elasťákách, neboj), a nemám ten pocit, že při mojí návštěvě by všichni ostatní měli z hor vypadnout.
    pokud jsem na kole, tak zpomalím, zastavím, uhnu, poděkuju, sem-li pěšky, tak nemám na cestě kde jsou cyklisti psa na volno, a nemám ani problém uhnout. je to o nějaký toleranci, jako ostatně vždy...
    DREAMCASTER
    DREAMCASTER --- ---
    WYMA: starnu no.. :] kazdopadne to byl hell. vlastne si rikam ze ted uz je asi mnohem lepsi vyrazit s baglem do oblasti kolem ralska protoze tam jeste porad je to dost opusteny a i v ty nejveci sezone tam nemusis tesit ze ti pes beha na volno... no:] A divit se ja se s psis divim dresikarum se zariznutejma kulkama s i padem pridelanym na kole co honej kazdou sekundu na kilometru ve volnem case.. asi si dohanej ega s arbaitu nebo nevim.. prislo mi to zlo ty lidi na tebe uplne kaslou, ze des tam pesky po turisticky znacce a kdys neuhnes tak te sejmou.. nevim tohle mi proste neprijde ok...
    WYMA
    WYMA --- ---
    DREAMCASTER: asi stárneš :) nicméně výběrem vhodný lokality bys ty davy mohl minimalizovat. když si vyjdeš z nový louky na hřebínek za azurový soboty, a pes ti lítá na volno, tak se nemůžeš divit...
    DREAMCASTER
    DREAMCASTER --- ---
    Jinak musim podotknotu ze jizerky me letost strasne moc sklamali... chodival jsem tam casto kdys jsem byl malej kluk a pak i za studii a vzdy ty hory meli takovej pro me magickej raz. Opustenosti a tajuplnosti sudet. Tento vikend to kompletne zboril vsude miliony lidi a nejhorsi co bvylo jsou naprosto neohleduplny cyklozmrdi ktery jezedej jak sileny slalom mezi lidma a rvou na tebe kdys nemas psa na voditku. po teto skusenosti tam na nakou dobu zas nepachnu:(((a muj idelickej obrazek opustenych a mystickych hor je rozplynut...
    EDASX
    EDASX --- ---
    WYMA: hele ale ted nevim kdo mi to říkal, jestli starosta hejnic nebo ten typek z ty hospody v tom sedle nad fojtkou, ze sehnat klice není az takovej problem
    DREAMCASTER
    DREAMCASTER --- ---
    diky moc
    WYMA
    WYMA --- ---
    DREAMCASTER: přístupná není. ale před tou chajdou se dá lehnout na krytou terasu.
    DREAMCASTER
    DREAMCASTER --- ---
    Pardon netusite jestli je na Jizere pristupna naka utulna??
    Diky
    WYMA
    WYMA --- ---
    EDASX: nvm, asi aby to nezarůstalo. nebo průjezd pro rolbu.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam