• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    THE_MIRACLEPC hry (PC/PSX/XBOX/Wii/...) a ostatní SW - diskuze o prodeji, nákupu apod.
    MARTIK
    MARTIK --- ---
    díky za tipy. Nejvíc zaujal ten Old Man's Journey. Zbytek je na hraně hororu (v očích dítěte). Neverhood je taky skvělý tip, ale na to nemám zas náladu já. Přišlo mi to před lety strašně těžké ty puzzly.
    Ještě jsem si teď vzpomněl na nějaké "hezké" adventury: Lost Eden, novější The whispered world, nebo Legend of Kyrandia nebo ta šílená Dračí historie.
    BRKODLAK
    BRKODLAK --- ---
    MARTIK: Limbo, Hue, Nihilumbra. Pak Alto's adventure a odyssey ale to už je asi trochu mimo.
    MYKEZ
    MYKEZ --- ---
    MARTIK: Unravel Two (to je coop pro dva teda). Unravel jsem zatím nehrál, ale asi to bude taky dobrý.
    BLACKHEAD
    BLACKHEAD --- ---
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    PIETA: Neverhood :) některé z těch písniček z toho mám furt v playlistu :)
    BIMBAS
    BIMBAS --- ---
    PIETA
    PIETA --- ---
    MARTIK: Z hlavy mě napadá The Neverhood a Armikrog, nicméně první z toho jsem hrál čtvrt století zpátky a o druhém vím jen z doslechu, takže ani u jednoho se úplně nezaručuju za vhodnost. (:

    Na umělecký zážitek+klidný gameplay je fajn Flower, i když to je úplně jiný styl hry. A chce to zcenzurovat část s bouřkou.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    MARTIK: LOL. Není zač a škoda snahy.
    MARTIK
    MARTIK --- ---
    REDSNAKE: Creaks s prckem hrát nebudu, dyť by měl noční můry. Pilgrims ho nebaví zatím.

    Next..
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    PIETA: vzhledem k tomu, že jich spoustu vyjmenoval, tak asi jo. Na druhou stranu, třeba jich i pár hezkých minul .)
    PIETA
    PIETA --- ---
    REDSNAKE: Nemůžu se zbavit dojmu, že o jejich hrách už slyšel.
    MARTIK
    MARTIK --- ---
    Ahoj, doporučíte nějaké hry ve stylu Machinarium, Botanicula, Chuchel, Samorost?
    Shodné a žádané znaky jsou:
    - umělecký zážitek (všechny zmíněné jsou krásně nakreslené, ozvučené)
    - klidný gameplay - adventury nebo logické (čili žádné platformers typu Rayman prosím)
    - minimum textu a dialogů

    Prostě hledám nějakou němou, milou adventuru..
    Klidně i oldies..

    Pro vysvětlení - hraji to se synem, má z toho něco jako večerníček. Ale už jsme všechny zmíněné dohráli asi 20x (nekecám). Chtělo by to něco jiného. Zkoušel jsem staré Gobliiins, ale bál se zombíka ve třetím levelu :) Pak taky Wallace and Gromit adventures, ale je to dost nudné a má to šílené ovládání.
    PIETA
    PIETA --- ---
    BRKODLAK: U nás byl hodně populární Costume Quest (oba díly), i když na to je pět let asi přece jen málo, a chce to dospělého, co překládá.

    Potom všechny možné Lego hry (u nás Harry Potter, Hobbit), ty jsou ideální ve dvou, ne vždycky je úplně intuitivní, co se má ve hře dělat.

    Never Alone je moc pěkná, opět pro dva. Pozor, obsahuje smrt roztomilého zvířátka, pokud by to byl problém.

    Overcooked je dobrá ve dvou, je to takový pobíhání po kuchyni, kde se pořád něco pálí, něco někam padá, lidi pletou ingredience, co patří do receptu, no prostě každá hra je epickej fail, ale zábavnej. Netřeba umět jazyk.

    Flower je pro jednoho, spíš uvolněná a relaxační, ale hezkej zážitek, těžko popsatelný.

    Hoard je simulátor draka, lítá se tam nad krajinou, pálí se rytíři a kradou princezny. Umí to coop a vs, my jsme často pouštěli versus mód a pomáhali si. Na pět let to ale možná bude dost těžký.

    Pak jsme ještě hráli Rime (hezký, ale dost smutný, i když v pěti to člověku určitě nedojde), Stacking (legrační, ale chce to dopomoc, dítě nepochopí ty hádanky), Cat Quest (hodně jednoduchý akční rpg, strašně roztomilý, ale hráli jsme jen kousek).

    To je všechno, co mě teď napadá. Ale já teda u toho dcerku sám moc nenechávám, i když to jsou single player hry, tak radím a pomáhám a občas přebírám ovladač, takže vhodnost na samostatný hraní neposoudím.
    VIRIK
    VIRIK --- ---
    GREGOR_PRIDE: nojo, ale to je i tím, že Xbox je dnes i win10 :) Není to jen ta fyzická konzole :)
    BRKODLAK
    BRKODLAK --- ---
    GREGOR_PRIDE: ja radeji kvalitní ovladače a par minut instalace. zatim uplne nejhorsi na te koupi jsou tvoje příspěvky k tomu. nedik.
    GREGOR_PRIDE
    GREGOR_PRIDE --- ---
    MESHUGGAH: a pritom staci koupit windows ovladac :)
    MESHUGGAH
    MESHUGGAH --- ---
    Ještě doplním, že program ds4 funguje skvěle, ale pokud se někdo nechce zabývat customizací a má knihovnu her na Steamu, tak Steam u řady her podporuje integraci gamepadů včetně PS. Jediný problém bývá, že se v hintech ve hře občas místo znaků pro PS gamepad zobrazují znaky pro Xbox gamepad (tj. A, B místo křížků a koleček apod.).
    GREGOR_PRIDE
    GREGOR_PRIDE --- ---
    BRKODLAK: me z ps ovladace boleli palce, a mel jsem krece, coz s dennim parenim na xboxu nemam...

    //jako spravnej zelenej troll musim pochvalit, co vsechno si musis nasintalovat aby ten ovladac fungoval...

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam