• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OTAVASarkasmus, Ironie a Cynismus - ukaž že na to máš !
    Cynismus, Ironie a srakasmus.

    Setkavame se s nim dnes a denne temer v kazdem klubu ci v beznem zivote kolem nas. Nekdy nas dokaze uplne odrovant, jindy kralovsky pobavit.
    Rad bych dal prostor pro diskuzi nad timto fenomenem, misto kde si lide budou moci bystrit ostrovtip, vymenovat radovtipne prupovidky a pripadne rozebirat kde se to v nas vlastne bere. Tedy aspon v nekterych z nas. V tech lepsich :)

    Pokud jste narazili na nejakou obvzlast vtipnou hlasku at uz ve filmu (nemusi to byt nutne pouze Dr. House) nebo ve svem okoli, podelte se.

    Takovou hlasku uvedte prosim slovem HLASKA, at si sarkasmuchtivy clovek muze vyfiltrovat trochu toho humoru.

    Ti co maji naladu na vulgarity, at to zkusi tady : [ Sprosta slova-vulgarni vyrazy. Jste na neco nebo nekoho nastvani? VYKRICTE SE. ]

    V tomto klubu preferuji inteligenci pred hrubou silou ;)
    rozbalit záhlaví
    KRMELEC
    KRMELEC --- ---
    OTAVA: a ty mi taky vlez na střechu...

    OTAVA
    OTAVA --- ---
    Ale no tak, osobni invektivy si reste v poste a nebo kdyz uz musite verejne, snazte se aspon trosku si drzet odstup a sem tam se pokusit o nejakou tu ironiii nebo sarkasmus.

    BTW, jestli KRMELEC nepastne fotku, nozno ji oslovovat v obou rodech, jak se dotycnemu zrovan zlibi :)
    KRMELEC
    KRMELEC --- ---
    LOJZEE:
    plán D: mrkni jedním očkem na záhlaví klubu - alespoň jedním očkem
    plán E: následuj OMN a napiš něco o unbooku který nezrealizuješ - alespoň to bylo vtipné...
    plán F: viz plán A: přestaň kritizovat a vymlouvat se a dej nám příklad (viz jméno klubu - ukaž že na to máš!)
    záložní plán: pochop, že jsem jen obyčejná ženská a přestaň mi říkat hloupej chlap...
    LOJZEE
    LOJZEE --- ---
    KRMELEC: jak sem řek nebudu se tu rozčilovat, až přejdete k jinému seriálu, tak se tu zas ukážu

    PS: tu kritiku sis zasloužil
    KRMELEC
    KRMELEC --- ---
    LOJZEE:
    From: KRMELEC --- --- 11:35:09 26.5.2008
    To: LOJZEE: woe tak si zase posbírej všechna ta rozsypaná slova, vrať si je do pusy, zalep si jí a pastuj lepší hlášky než já
    plán B: pokud nejsi schopen vložit víc než kritiku, zalep si do té pusy i ruce a zavři voči.

    Plán C: pokud neumíš číst, nepiš


    PS: já vím, hudební kritici také neumí zpívat... Ber to jako výzvu, kámo.
    LOJZEE
    LOJZEE --- ---
    KRMELEC: imho jsou tu jiná lepší auditka na pastování hlášek s červeného trpaslíka, nehledě na to, že tam už všechny tyhle párkrát proběhly. znám, každý díl slovo od slova a vytahovat nejlepší hlášky je opravdu těžké. hlavně k těm nejlepším hláškám je potřeba vysvětlovat kontext, případně vidět obraz. jinak má oblíbená hláška posledního půl roku je "ty si mi nahrál 6 měsíců svých vzpomínek, ........ jako dárek?!?!?!!, ale je opět vytržená jak z kontextu, tak je potřeba znát vztah Rimmra k Listrovi.. nebudu se tu rozčilovat, až přejdete k jinému seriálu, tak se tu zas ukážu :)
    OTAVA
    OTAVA --- ---
    Aby ne, došlo tam k sopečnému výbuchu|a většina Fidži je teď metr pod mořskou hladinou.
    Je to jenom metřík, můžem se brodit.
    Proto tam budou jen vysoká zvířata.
    Vynikající plán, Listere, skvostný plán, brilantní plán, Listere.
    A co chudinky ovce?
    Koupíš jim snad plovačí vesty?
    Nebo jim nasadíš chůdy?
    Ještě lepší, kdybys je zkřížil|s delfíny na ovce hopkavé.
    V dnešní době můžeš provést odvodnění.
    Proč se obtěžovat, budeš první výrobce vlny se zvlhlou úpravou.
    Podívej...
    Tobě něco vykládat je zbytečný,protože pak plácáš tyhle hovadiny.
    Listere, zato ty máš mozek sýrové topinky.
    Brýtro farmáři Listere, jen si skáknu nakoupit do ponorky, nepotřebujete taky něco?
    KRMELEC
    KRMELEC --- ---
    LOJZEE: woe tak si zase pozbírej všechna ta rozsypaná slova, vrať si je do pusy, zalep si jí a pastuj lepší hlášky než já
    plán B: pokud nejsi schopen vložit víc než kritiku, zalep si do té pusy i ruce a zavři voči.
    LOJZEE
    LOJZEE --- ---
    amatéři :) červeným trpaslíkem se musí žít,a ne ho párkrát vidět. a házet tady nejprovařenější hlášky. S každým dalším zkouknutým dílem se odkrývají nové hlášky a dá se v nich nalézt nový smysl. Já na něj koukám celkem pravidelně už skoro pět let a pokaždé mě tam rozesměje něco jiného, podle toho, jak jsem naladěn.. je to takový jistota pro mě. všechny díly.
    OTAVA
    OTAVA --- ---
    KRMELEC: dobre, v kontextu se uz o urcitem humoru da mluvit.
    KRMELEC
    KRMELEC --- ---
    OTAVA: když jsou tady všichni mrtvý, Dejvotavo, tak si to neodpustim:

    "kde jsou všichni holle? -všichni jsou mrtví dejve -ale kdo? -všichni dejve -i kapitán holistr? -všichni jsou mrtví dejve -a co todhantr? -všichni jsou mrtví dejve -peterson ale ne, že jo? -všichni jsou mrtví dejve -a co selby? -je mrtvý, všichni jsou mrtví, dejve -chen snad ne? -godren, benit, arnl i chen všichni, všichni jsou mrtví dejve! -a rimmer? -je mrtvý. všichni jsou mrtví! všichni jsou už mrtví DEJVE! -snažíš se mi naznačit, že jsou všichni mrtví? -ano, přesně tak -proč je tu všude takovej sajrajt...co je tohle?(začne jíst bílý brášek) -to je zásobovací důstojník Olaf Peterson -snědl jsem půlku posádky -jak dlouho jsem byl ve stázi? -3 miliony let -cože? já mám ještě knížku z knihovny..."
    OTAVA
    OTAVA --- ---
    KRMELEC:
    KRMELEC:

    Zrovna tyhle dva jsou asi trosku mimo, jinak zbytek celkem ujde. Cerveny trpaslik ano, ale zase toho tam tolik neni, sem tam se objevi dobra hlaska. co je vtipny jsou ty jmena jaky davaji Rimmmerovy, teba plesniva ovci hlava a tak.
    KRMELEC
    KRMELEC --- ---
    + nezapomenutelná: "všichni jsou mrtví Dejve" :c)))
    KRMELEC
    KRMELEC --- ---
    "Užili jste si apríl v květnu, červnu, červenci a v srpnu. Tak to je - já jsem Queeg."
    KRMELEC
    KRMELEC --- ---
    "Teď tu máme Queega navždy a to je pěkně dlouhá doba."
    KRMELEC
    KRMELEC --- ---
    Jsem Queeg 500, záložní počítač. Všechny lodě jsou povinny mít záložní počítač, který nahradí počítač hlavní, pokud hlavní počítač poruší článek 5! Tímto přebírám velení této lodi.
    LOJZEE
    LOJZEE --- ---
    no, ja sem ho tak sjel asi pred rokem stejne jako ostatni serialz, yadnz hlaskz v hlave ted nemam *y/z
    PREVIT
    PREVIT --- ---
    LOJZEE: Ale jo...jen neco uved, co se ti zda, jako sarkasmus, nebo ironie v tomhle serialu. Ja proti tomu nic nemam, moc se mi libi, jen proste nevim....:o)
    LOJZEE
    LOJZEE --- ---
    proto se ptam, zajma me jak to vidite. ja tam napriklad vidim jistou podobnost s black books, ktery je na nastence od zacatku.
    PREVIT
    PREVIT --- ---
    LOJZEE: IT Crowd je skvelej, ale me osobne se nezda, ze by tam bylo az tak moc sarkasmu a ironie. Ten humor je podle me nekde jinde. Kdyztak mi to vyvrat nejakymi priklady! :)
    LOJZEE
    LOJZEE --- ---
    myslel jsem tím: myslíte si, že se může seriál IT Crowd řadit mezi ostatní na nástěnce? :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam