• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SARKALINASARKALINA®...za sicim strojem
    PETJULE
    PETJULE --- ---
    PINK_SMOKE: přesně, asi by se taky mělo odlišit nepravidelné pošťuchování od opravdické šikany, ta je dost specifická - musí se tam sejít dohromady několik faktorů: osobnost agresora/oběti do sebe zaklesnout a taky má obrovskej vliv celá psychologická dynamika skupiny...
    je fakt, že to oblečení v tomhle věku u dětí udělá hodně, ale není to pro vznik šikany rozhodující.
    PINK_SMOKE
    PINK_SMOKE --- ---
    SARKALINA: z my zkusenosti si deti vzdycky najdou duvod k sikane, pokud chtej a pokud je jejich obet moc hodna ci naivni na to, aby se branila. je jedno, jestli je dite moc stylovy/otrhany, tlusty/vyhubly nebo treba pihaty. naopak pokud ma dite dostatecny sebevedomi (coz asi vubec neni lehky ho tak vychovat, aby zas nebylo prehnane nabubrely a nepovysovalo se nad ostatni), myslim si, ze muze chodit v cemkoli a sikanu si libit nenecha. naopak treba udela ze svyho obleceni neco, co bude chtit mit kazdej....
    TULENI
    TULENI --- ---
    SARKALINA: pujde pujde :) dorty se nedaji delat "profi" resp. ofigo, nemam na to prostory, coz za siti po vecerech me zadna hygiena honit nebude ;) ale jako samozrejme pecu dal...uvidime jak todle pujde a esli se jednou rozhodnes,budes chtit a nam to pujde, radi te priberem treba do party :)

    k tvy otazce netusim zatim, moji prcci jsou moc mrnavy takze je to asi zatim nepoznamenava :)
    SARKALINA
    SARKALINA --- ---
    ZEGA: kdyz me ted bavej ty miniaturky, nemusim se sit s presmetrovejma nohavicema napr. ..ale tu mikcu mi ukazes, docela by me zajimalo, jak je zkonstruovana
    TULENI: toz drzim vam pesti, ty potencial rozhodne mas! (snad to nepujde na ukor sladkejch prekvapeni z trouby .-) nevim jestli promakany, ale jsou na prani zegy 'curaci'
    ZOOEY: no dobre. treba az me jednou postihne materska, zacnu se realizovat tvorbou na prcky..zatim to prenecham tulenum .-]

    hele a myslite si, ze je dobry dite oblikat proti davu? ja z vlastni zkusenosti muzu potvrdit, ze na miru sity modely dite v predpubertalnim veku dost poznamenaj (mamca na nas driv sila a protoze se jednalo o pomerne nevidany kousky, nejak jsem si na to zvykla bejt 'jina', coz pak v kolektivu vyeskalovalo az v sikanu..ale je fakt, ze pred tema dekadama let byl nedostatek peknejch veci a dneska to snad mlady clovickove vnimaj jinak
    ZOOEY
    ZOOEY --- ---
    SARKALINA: hele ja nevim, jen si pamatuju ze jedna kamaradka majjitelky obchodu, kdyz zjistila, ze je po tom poptavka, nakoupila uplne basic teplakovinu - hlavne barvicky a fleece - a nasekala jednoduchy strihy, siroky teplacky a uzsi smerem jako k leginam a byl to hit. nepamatuju se a nedovedu posoudit, jestli to bylo castecne cenou, ktera urcite byla friendly, ale zuriva poptavka po nich byla (takovej malej lokalni obchudek + bazarek s hadrikama pro deti v praze) a vzdycky byly rozebrany, zensky si tam pro ne jezdily z roztok a tak. asi tuhle diru cina este nenasla. zpracovanim nebo provedenim nebyly nicim zvlastni. takze expanzi TULENI: nebrani nic, pokud se na teplakovym trhu nic vyraznyho nezmenilo, a asi ne .-]
    TULENI
    TULENI --- ---
    SARKALINA: taky mam teplacky hezky/ vtipny jako nedostatkovy zbozi, zacala jsem sit pro ty moje prtata taky a planujeme trosku expandovat s kamaradkou, tak uvidime jak se to podari :) akorat je mi jasny ze tvoje budou maaalomoc promakany, to my spis hledame jednoduchost a prakticnost aby to nestalo majlant :)
    ZEGA
    ZEGA --- ---
    ZEGA
    ZEGA --- ---
    SARKALINA: a nebo bys mohla sit nejaky mikiny pro lidi co nosi prcky v satku/nositku!!

    na prototyp se moc tesiiim :) dekujuuu moc
    SARKALINA
    SARKALINA --- ---
    ZOOEY: tyve, tak to je dost nerealny. se divim, ze sem neco nevozej soudruzi z ciny .-]
    ZOOEY
    ZOOEY --- ---
    SARKALINA: jj, lec kdybys videla ty lacnici davy, musela bys sekat jedny teplaky za dvacet minut, abys uspokojila potrebu .-]
    SARKALINA
    SARKALINA --- ---
    ZEGA: fer, pak vez, ze prvni prototyp je na svete a ceka na predavku .-)
    FLAIRE: do velkovyroby se mi faakt nechce a my dve jsme predbezne domluveny .-)
    ZOOEY: tyjo, budes se divit, ale i na teplackach se da pekne vyradit..dneska na jednech radim od peti, chudaci sousedi .-))
    ZOOEY
    ZOOEY --- ---
    SARKALINA: joo .-] predstavila jsem si kombinezu ze 100m latky .-]]]
    ps. matky malych deti vykazovaly u nas v obchode sileny zajem o jednoduchy teplacky, volny strih z klasicke barevne teplakoviny, prej nedostatkovy zbozi. sice zadna velka kreativni vyzva, ale mozna dobrej artikl
    FLAIRE
    FLAIRE --- ---
    SARKALINA: nechces sit lezecky kalhoty na zakazku? volny strihy ti jdou .. ;)
    ZEGA
    ZEGA --- ---
    SARKALINA: juchuuu!! to beru ,) Zoe muzes brat jako prototyp
    SARKALINA
    SARKALINA --- ---
    BOO: d.!
    SARKALINA
    SARKALINA --- ---
    LUMP: mno, to ja taky. od samyho zacatku rikam, ze kombineza bude stat na samym vrcholu mejch sicich dovednosti a pak s tim svihnu .-E
    ale mam doma cca 100m ruznejch latek (nove skvostnou pleteninu se sobikama), neuveritelny mnozstvi patentku..a navic me zacina bavit sit na maly pisklata. uz jsem navrhla mamce, ze si zridime spolecnou dilnicku a byla tim napadem nadsena, za soucasnyho stavu mam nite naprosto vsude, vc. drezu .-]
    SARKALINA
    SARKALINA --- ---
    jeste jsem dneska dodelavala podsivku


    a tu mate dokumentaci ze zakulisi - jehelnicek ze sedacky
    SARKALINA
    SARKALINA --- ---
    STHENO: vic jich nemam, pohravam si jeste s myslenkou dodelani patentovejch list na bocnich kapsach..
    LUMP
    LUMP --- ---
    SARKALINA: tak to sem na tu kombinezku zvedava .)
    STHENO
    STHENO --- ---
    SARKALINA: parada! viac fotiek to chce!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam