• úvod
 • témata
 • události
 • tržiště
 • diskuze
 • nástěnka
 • přihlásit
  registrace
  Ztracené heslo?
  HAROLDMormoni - kdo jsou?
  HAROLD
  HAROLD --- ---
  Why learning Czech can be hard
  https://www.youtube.com/watch?v=KBrdoonGRI4
  LEON_KOWALSKI
  LEON_KOWALSKI --- ---
  njn na naše to je 71.091.732 ..... to je slušnej vejvar. To by mi na pár desetiletí let vystačilo :o)
  ZUZKAOU
  ZUZKAOU --- ---
  Dívka pomohla usvědčit vůdce sekty, za svou výpověď dostane miliony - iDNES.cz
  http://zpravy.idnes.cz/...ednich-dnu-jeffs-kult-ppj-/zahranicni.aspx?c=A160507_144341_zahranicni_aba
  HAROLD
  HAROLD --- ---
  ZUZKAOU: Tak pak napiš, jak se ti líbila! :) Já to naprosto miluju. (Laxness byl navíc, pokud vim, držitel Nobelovy ceny... ne teda za tohle, ale literárně to má prostě úroveň.)
  ZUZKAOU
  ZUZKAOU --- ---
  HAROLD: islandskej uprchlík, co si ho vezmou mormoni domů!

  A maj to u nás ve vlkodlakově v knihovně! Jdu pro ni!
  HAROLD
  HAROLD --- ---
  ZUZKAOU: Je to skvělé! :)
  ZUZKAOU
  ZUZKAOU --- ---
  HAROLD: ha, to neznám a vypadá to skvěle!
  HAROLD
  HAROLD --- ---
  ZUZU: Pro mě je nejzásadnější román, resp. novela, o mormonech Znovunalezený ráj od Halldóra Laxnesse... Ono to samotné dění v Utahu je tam tak jako na okraj, ale je tam geniálně zpracovaný všechno, co mám na mormonismu rád...

  Klatě, bych si zas moh přečíst po čase...
  ZUZU
  ZUZU --- ---
  HAROLD: přesně. režie mel gibson. :)
  nonic, právě že je ten příbeh tak zajímavej a "barevnej" tak si říkám, že nějaký takový zpracování určitě musí existovat. třeba nějakej román...?
  HAROLD
  HAROLD --- ---
  ZUZU: Tak to tam máš zamotanou kdejakou blbost, to by musel točit leda Holywood. :) Ale jinak jo, napívanej příběh to je, určitě jeden z nejzajímavějších v novověku.
  ZUZU
  ZUZU --- ---
  potkal jsem teď nějaký mormony, tak jsem si zas chvíli pro připomenutí četl o týhle partě a je to hrozně napínavý ten příběh vzniku celý tý sekty, to putování do utahu, ty vraždy tam, to že to vlastně byl divokej západ, furt pistolníci, ty pogromy, do toho děsně charismatickej chlápek, co káže zdrženlivost, ale sám klátí na co přijde a obhájí to tím že pomocí šutrů čte zlatý desky, na kterejch to má povolený, to propojení se zednářstvím a tak vůbec. úplně to vidim jako nějakej dobrodružnej román nebo film výpravnej western. ale nesměli by ho natočit mormoni. :) nevyšla nějaká knížka nebo film? znám jen tohle http://www.imdb.com/title/tt0705893/ to je samozřejmě super :) ale to nemám na mysli, takovej výsměch...
  OMO
  OMO --- ---
  VRBIK: Lhaní lidem je samozřejmě velmi špatné. Lhaní, to je záměrné uvádění v omyl. Pouliční evangelizace není vedena lidmi, kteří mají zlý záměr uvádět v omyl šířením informace, které sami nevěří, ba přímo naopak. Na tom jsme si ukázali, že Tvé spojení evangelizace a lhaní je pojmově pomýlené. Děkuji za pozornost.
  LEON_KOWALSKI
  LEON_KOWALSKI --- ---
  VRBIK: prosím o upřesnění, jaké lhaní máš na mysli.
  VRBIK
  VRBIK --- ---
  OMO: Na lhani lidem nevidis nic spatneho?
  OMO
  OMO --- ---
  NYXYN: Pravda, pouliční deevangelizaci ještě nedělají :)
  Jinak on to byl z mé strany spíš bonmot, vážně odpovím, že podobně se chovají někteří Svědkové jehovovi nebo Hare Krišna. Já sám jsem evangelikální křesťan a na pouliční evangelizaci nevidím zásadně nic špatného, pokud je vedena jako nabídka, ne jako aktivní oslovování s předem určeným scénářem otáze ka odpovědí jak v telemarketingu...
  NYXYN
  NYXYN --- ---
  OMO: Nemyslím si, že by někdo z lidí, kteří zastávají Nový ateismus (z mého pohledu nesmyslný směr) mě zastavil na ulici a začal se mě vyptávat na to, čemu věřím a vzápětí mi začal dělat osvětu o tom, že to neexistuje. Nebo snad ano?
  OMO
  OMO --- ---
  NYXYN: Ano, třeba Nový ateismus je velmi misijní :)
  NYXYN
  NYXYN --- ---
  Proč mají mormoni své misie? Je to běžné u jiných náboženství dělat takovouto "osvětu" a "vnucovat" svůj pohled na svět dalším lidem?
  HAROLD
  HAROLD --- ---
  !!!

  HAROLD
  HAROLD --- ---
  A pak ses probudil celej propocenej a s rukou v nočníku.