• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    THE_MIRACLEMainboard - BIOS, Firmware, Drivers - flashovani, obnova, konfigurace a vše okolo základních desek a jiných zařízení
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    BEDRICHKANGOO: Na to se už vyprdni. I špatně nanesená pasta nemůže udělat rozdíl teplot vyšší, než 5°. Pokud jsi si jistý, že chladič sedí dobře na CPU, tak tu funkci vypni a uvidíš.
    BEDRICHKANGOO
    BEDRICHKANGOO --- ---
    THE_MIRACLE: to sem samo kontroloval jako prvni, procak i styčná plocha chladiče podobné teploty
    akorat me pri tom laborovani sere furt cistit a znova patlat pastu :)
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    BEDRICHKANGOO: pokud ti sedi dobre chladic na cpu a da se na nem udrzet ruka, tak ma urcite pod 60 °C. Takze bych se nebal...
    BEDRICHKANGOO
    BEDRICHKANGOO --- ---
    jj, včera jsem na to taky koukal, ale bal sem se to nastavit nadisable :) tak dnes to asi zkusim, vytahám všechny komponenty navíc, nechám 1 ramku, dám starou grafarnu, vypnu tu funkci a budu testovat, jako když to shoří, taková škoda to nebude, deska + proc - celkem asi 1000,-
    díky za rady
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    BEDRICHKANGOO: v tom případě vypnout a prdět na to... Ta funkce dle manuálu by se měla jmenovat CPU warning temperature, takže na Disable.
    BEDRICHKANGOO
    BEDRICHKANGOO --- ---
    Flash biosu proběhl včera, bohužel se nic nezměnilo, spíš se mi zdá že ty teploty při startu ještě stouply :(
    reklamace nepřichází taky v úvahu, poněvadž deska je z aukra, původní majitel se mi ale zapřísahal že s ní nikdy nebyl problém.
    teď spíš sháním procesor po kámoších na půjčení abych otestoval, jestli není ten můj vadný, četl jsem že teploty jsou hlášeny přímo z jádra.
    Jinak asi zkusím vypnout tu funkci a uvidíme jestli nepůjdu zakopat počítač na zahradu :D
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    BEDRICHKANGOO: flash biosu bych udělal zcela určitě. Evidentně je chyba v čidle, nebo ve vyhodnocení. Jinak i to se dá obejít, většinou je v BIOSu možnost zrušit vypínání PC v případě vysoké teploty. Takže nejprve update, když nepomůže, vypnout tuhle funkci. A pak reklamace.
    BEDRICHKANGOO
    BEDRICHKANGOO --- ---
    Ahoj, prosím o radu, mám tuto desku
    Gigabyte GA-M57SLI-S4 AM2 / AM3 / 16GB /2xPCI-E16x
    GIGABYTE - Motherboard - Socket AM2 - GA-M57SLI-S4 (rev. 1.0)
    http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=2287#ov

    osazena Athlonem X2 5000 - AM2
    2x2Gb ram Corsair 800Mhz
    chladím Arctic cooling freeze pro
    pasta i chladič jsou správně na svém místě, zvlášť chladím i chipset
    vše mám složeno na stole
    Bios po startu hlásí kolem 30 st
    Jenže stačí pustit soft na vyhodnocení výkonu a v té chvíli začnou teploty stoupat do závratných výšin, až ke 100 stupňům, kdy se počítač samozřejmě vypne.

    vypnu zdroj, osahám všechny komponenty a ty jsou jen lehce teplé, včetně samotného procesoru (ne chladiče).
    nevím vůbec v čem je problém, setkal se někdo?
    nemůže pomoci flash biosu?
    nebo nedají se vyřadit čidla teploty z provozu?
    __PEAT
    __PEAT --- ---
    Zdravim,
    Kleknul mi uplne disk Seagate barracuda 7200.11 ST3750330AS - nevidi ho ani bios, co jsem se docetl, tak je to zpusobene spatnym firmwarem u teto rady, nicmene pro nahrani noveho firmware uz to chce zda se krapet zrucnosti - dle tohoto navodu - http://sites.google.com/site/seagatefix/
    Seagate Barracuda 7200.11 – problém s firmware (22. 5. 2009) | Hardware - Miliho Blog - blog.miliweb.net
    Seagate Barracuda 7200.11 – problém s firmware (22. 5. 2009) | Hardware - Miliho Blog - blog.miliweb.net
    http://blog.miliweb.net/hardware/72-seagate-barracuda-7200-11-ST3500320AS-problem-s-firmware-zachrana-dat.htm

    rad bych se tedy optal, jestli se tu nenajde nekdo, kdo uz podobny problem sam resil, pripadne nejaky kutil, ktery by byl schopen s timto pomoci - samozrejme za uplatu! idealne Praha a okoli.
    diky, kdyztak posta
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    zdar mám problém...základní desku mám Intel Augsburg D915GAG, os win xp...problém nastane, když nechám při bootování v usb portu joystick, případně externí harddisk (s vlastním napájením). Počítač zamrzne hned při úvodní obrazovce. Samozřejmě jsem zkoušel prohrabat bios (zakázal jsem bootování z usb, v podstatě veškerý nastavení kde se jen zkratka usb objeví jsem dával disabled:)...Co s tim? Jediný co mě napadá je aktualizovat bios, ale nikdy jsem to nedělal, tak nechci nic posrat... díky moc

    další info kdyby bylo třeba:

    Počítač:
    Operační systém Microsoft Windows XP Professional
    Service Pack OS Service Pack 2
    DirectX 4.09.00.0904 (DirectX 9.0c)


    Základní deska:
    CPU typ Intel Celeron D 331, 2666 MHz (20 x 133)
    Název základní desky Intel Augsburg D915GAG (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR DIMM, Audio, Video, LAN)
    Čipová sada základní desky Intel Grantsdale-G i915G
    Pracovní paměť 512 MB (PC3200 DDR SDRAM)
    BIOS Typ AMI (11/10/05)
    Komunikační porty (COM a LPT) Komunikační port (COM1)
    Komunikační porty (COM a LPT) Port tiskárny (LPT1)

    Zobrazení:
    Grafická karta ASUS EAH4350 series (512 MB)
    Grafická karta ASUS EAH4350 series (512 MB)
    Monitor Monitor Plug and Play [NoDB] (6A484T062190)


    [ BIOS ]

    Vlastnosti BIOSu:
    Prodejce Intel Corp.
    Verze EV91510A.86A.0475.2005.1110.1243
    Datum vydání 11/10/2005
    Velikost 512 KB
    Podpora bootování Floppy Disk, Hard Disk, CD-ROM, ATAPI ZIP, LS-120
    Možnosti Flash BIOS, Shadow BIOS, Selectable Boot, EDD, BBS
    Podporované standardy DMI, APM, ACPI, PnP
    Možnost rozšíření PCI, AGP, USB

    [ Systém ]

    Vlastnosti systému:
    Jednoznačné universální ID 97AA9BF8-4CDD11DA-B5E3000E-A62CA0CE
    Typ spuštění PC Síťový vypínač

    [ Základní deska ]

    Vlastnosti základní desky:
    Výrobce Intel Corporation
    Produkt D915GAG
    Verze AAC64123-501
    Sériové číslo LAAG54520976

    FROGFOOT_SMC
    FROGFOOT_SMC --- ---
    ----------
    DD-WRT
    ----------
    odladeny opensource firmware pro vas Wi-Fi Router
    http://www.dd-wrt.com
    NETWORK
    NETWORK --- ---
    Zdravim Vas - chci se zeptat - nevíte jak je to s taktováním u nových chipsetů H67 pro Sandy Bridge CPU? Intel oficálně uvádí, že taktovat s tímto chipsetem nejde (a to ani odemčené K procesory) ale nikde to nikdo ještě nevyvrátil nebo potvrdil...
    Chtěl bych si koupit nové PC právě s tímto chipsetem a využívat integrovanou GPU, která je (z mě nepochopitelných důvodů) silnější právě u K řady CPU....
    MJUGEN
    MJUGEN --- ---
    nakonec jsem koupil asrock...
    MJUGEN
    MJUGEN --- ---
    Poradíte?

    Potřebuji desku pro Athlon64X2 s AM3soc pro DDR2 a integr. grafika (co nejlepší VGA), nevím jakou vybrat...

    Díky za info.
    BIHARYS
    BIHARYS --- ---
    ahoj, prosím poradíte,

    nedaří se mi spustit počítač. Mám starší model, základní deska MSI n1996 (pro AMD Athlon XP 900Mhz). Proběhne memory test (524000K OK) a pak už se nestane vůbec nic. Nedostanu se ani do biosu (tl. DEL) ani do bootmenu :((

    - restartoval jsem CMOS (viz JBAT1 jumpers)
    - vyndal jsem baterku základní desky

    Budu vděčný za každý další nápad. Předem moc děkuji
    KEITHHSTER
    KEITHHSTER --- ---
    KEITHHSTER: tak sem byl v servise a deska uz se veze do kontajneru :))
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    KEITHHSTER: a sel od toho coud? Zkus na chvili odpojit cmos baterku.
    V nejhorsim je to prusvih za par stovek:

    http://aukro.cz/item975438581_gigabyte_ga_945p_s3_rev_1_0.html
    KEITHHSTER
    KEITHHSTER --- ---
    ahoj people .

    mam a big porblem , tusim ze sem v prdeli ale co aspon se zeptam :)

    mam desku MSI 945p neo , nechtic sem zavadil konektorem od zvukovky ! o nejakej kontakt uplne dole na desce u posledniho pci ...

    vzadu na diagnostice mi sviti 1,red 2 yelow 3red 4red...:)))

    takze pohoda .
    kdyz vytahnu procesor a zapnu . uplne to samy .
    vetraky bezi .

    pocitac se nezapne ani nepippne .)

    diks
    HANZEL
    HANZEL --- ---
    THE_MIRACLE: jasne... normalne zapnu cudlem na case... rozjede se vetracek na cpu, a tim to skonci... kdyz pak chci vypnout... cudl pridrzim, vypne se. Bios resetovan a nic...
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    HANZEL: hm... tak do Bezrucova doufam, ze uz se dlouho nepodivam (byl jsem tam v pondeli). Je tam hezky, ale je to strasne daleko... :-)

    Reset BIOSu jeste zkus...

    Jak se ta deska chova kdyz ji sputis? Da se pridrzenim cudlu vypnout?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam