• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LORD_WANGGuitar Mastery
    LORD_WANG
    LORD_WANG --- ---
    Yngwie J. Malmsteen



    Lars Johan Yngve Lannerbäck alias Yngwie Johann Malmsteen *1963, Švédsko

    Nikomu asi nemusím představovat Yngwieho Malmsteena. Heavy-metalová legenda a stálice kytarové oblohy. Zapřísáhlý "fenderář" a super-rychlý sólista se stylem velmi velmi ovlivněným vážnou hudbou, především Bachem a Vivaldim. Co na tom, že používá stále stejné postupy: stupnicové běhy, arpeggia a masivní vibráta. Malmsteen ovlivnil mnoho dnešních hráčů a ve své době vyvíjel originální a osvěžující cross-over styl. Je dokonce autorem celé symfonie pro orchestr a elektrickou kytaru, kterou původně v roce 1998 nahrál s Českou filharmonií, přestože je toto dílo mnohem známější v živé verzi s s Japonskou filharmonií.

    Ačkoliv třeba nemusí mít oblibu všech (například moji :) ), měl by mít alespoň naše uznání.

    Yngwie J. Malmsteen - Trilogy Suite Op. 5: The First Movement imho nejlepší Malmsteenův kus
    Yngwie J. Malmsteen - Seventh Sign stará pecka v plné sestavě
    Yngwie J. Malmsteen - Evil Eye klasická "malmsteenovka" s G3 v Denveru
    Yngwie J. Malmsteen - Jamming poměrně zajímavé "volné" sólo
    LORD_WANG
    LORD_WANG --- ---
    THE_MIRACLE: Nepomahej si :)) chybet tu nemuze a uz ani nechybi :))
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    THE_MIRACLE: Nemuzu si pomoc, nemuze tu chybet... :-)
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    Angus Young



    Angus McKinnon Young 31.3.1955, Glasgow, Scotland

    Tak myslim, že není třeba příliš představovat... Obdivuhodná u tohoto kytaristy je především technika. Je to šoumen, hraje na zemi a přitom se motá do kola, vypadá, že neumí počítat do pěti... no spíš neumí počítat vůbec. Ale na kytaru hraje paradně a v písních AC/DC má občas slušné vychytávky. Prostě rocker jak se patří :-)

    Angus Young - Guitar solo Malá předváděčka
    Angus Young - Guitar solo Další sólo doprovázené "hereckým" výkonem
    Angus Young různá sóla
    LORD_WANG
    LORD_WANG --- ---
    SAKAL: Btw kde nechl ty pullitry, co nosi na ocich? Mel je uz jako mladej...
    LORD_WANG
    LORD_WANG --- ---
    SAKAL: Yeah, tesil jsem se na nej :))

    Troufa si nekdo na Juliana Breama nebo si ho mam dat do sveho osobniho poradniku?
    SAKAL
    SAKAL --- ---
    Tak kdyz uz jsem ty klasiky nakousli, konecne splnim prani majitele klubu ;-)
    SAKAL
    SAKAL --- ---
    John Williams



    John Christopher Williams 1941, Australian-born British

    Na výčet jeho veškerých aktivit je tady málo místa. Myslím, že pro tento klub bude nejvhodnější ho charakterizovat jako klasického kytaristu se špičkovou technikou, podle názoru mnoha s nejlepší technikou mezi současným kytaristy vůbec. Když poslouchám jeho nahrávky, tak si vždy uvědomím, že právě díky tomu se může plně věnovat interpretaci a je znát, že spustu času, kterou ostatní potřebují na řešení technických problémů může on věnovat otázkám přednesu.

    Isaac Albéniz - Sevilla K tomu spojení techniky s přednesem
    Isaac Albéniz = Asturias imho nejlepší verze této provařenosti, kterou jsem kdy slyšel
    Rodrigo = Concierto de Aranjuez 2nd Movement a nejkrésnější melodie na světě ve špičkové interpretaci

    GOBERS
    GOBERS --- ---
    SAKAL: Tak je to kazdopadne velky sveraznik, to s Tebou naprosto souhlasim. Jeho technicke napady jsou nekdy vazne zbesile (paty prst a hra vnejskou nehtu jsou jen ty nejmirnejsi :-D). Ale mozna prave proto se mi moc hodi do te zdejsi spolecnosti, jak ji mame v zahlavi. Nevim, jestli by nejaky jiny klasicky kytarista dokazal oslovit treba ty trempiky s lisci ohankou na klobouku, jak jsem psal v te historce nize...
    SAKAL
    SAKAL --- ---
    GOBERS: Zrovan ta Romace se mi od nej vubec nelibi, ale to je otazka meho konzervatismu, nemam rad, kdyz nekdo meni zazite. ;-) A kdyz pro nej klasicka verze neni zadna vyzva, muze si vybrat neco tezsiho ;-)

    Rak je uzasnej s napadama, hodne specifickou technikou a schopnostmi popularizovat kytaru. Ale vzdycky, kdyz od nej neco posloucham, mam z toho trochu neprijemny pocit, vadi mi, ze podrizuje technickou cistotu efektu. Ale kdo jsem ja, abych ho soudil, ze? ;-)
    ZDN58
    ZDN58 --- ---
    ten let cmelaka je uz spis exhibice do cirkusu nez hra na nastroj :)) jinak maso technika. ja byl ted na RATM ve francii a to co tam predvadel pan Morello me tak rozsekalo ze zas musim neco zacit delat :)
    HARAKOCZKA
    HARAKOCZKA --- ---
    LORD_WANG: hlavně, že ne tobě ;)
    LORD_WANG
    LORD_WANG --- ---
    HARAKOCZKA: To je fakt fakt husty. Poustel jsem to kamaradovi, kterej skoro celej Let cmelaka zahraje a uplne mu to vzalo chut do zivota :)))
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    LORD_WANG: Já jsem na něj také narazil úplnou náhodou, dávno před tím, než jsem se v hudebním světě začal tak nějak sám pohybovat. V jakési vesnici na konci světa, kde jsem se zrovna nacházel, byl rozpadající se kostel a on tam přijel udělat zadarmo benefiční koncert. Šel jsem se podívat a také jsem pak chytal mouchy do dutiny ústní... no a doma jsem to říkal tátovi a ten se vytasil s tou historkou z Porty.
    LORD_WANG
    LORD_WANG --- ---
    GOBERS: Moc pekny a pro me zcela novy, i kdyz se to stydim priznat. Dik!
    HARAKOCZKA
    HARAKOCZKA --- ---
    Tiago Della Vega - Flight of the Bumblebee (320 bpm)
    http://www.youtube.com/watch?v=BynUZOJc8QI
    HARAKOCZKA
    HARAKOCZKA --- ---
    náhodou jsem narazil a snad by to tu mohlo projít:
    http://adam.fulara.com/e.php?g=music
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    GOBERS: Můj otec (který je jinak co se klasické hudby týče naprosto netknutý) doteď vzpomíná, jak se Rak (čert ví jak) ještě za komunistů objevil na jednom ročníku Porty. Všichni ti kotlíkáři s liščím ocasem za kloboukem na něj divně koukali, když si tam chystal tu svojí španělku, ale pak zasedl a vystřihl kytarovou verzi své programní orchestrální suity Hirošima. Prý pak všichni ještě dlouho hledali své čelisti po zemi...
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    Teď mi teprve došlo, že tady zoufale chybí jedno jméno, které při výrazu "guitar mastery" alespoň mně naskakuje jako úplně první.

    Štěpán Rak



    Stepan Rak- A song of the Queen
    Stepan Rak- In Praise of Tea- Scottish Bagpipe Tea
    Stepan Rak- A song for David
    Stepan Rak- Hora
    Stepan Rak- Ruska-aika

    A co dokáže Mist udělat s otřepaným kouskem:
    Štěpán Rak- Romanza

    Aneb jak napsaly svého času New York Times: "Na světě jsou špatní kytaristé, průměrní kytaristé, dobří kytaristé a Štěpán Rak." :-))
    SHADDIE
    SHADDIE --- ---
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam