• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FABIANOpenMoko, Freerunner - Svobodny mobilni telefon
    CUCHULAIN
    CUCHULAIN --- ---
    VOZKA: hmm.. teď už nevím, kde jsem to četl. nejspíš šlo o tohle :-)
    http://wiki.openmoko.org/wiki/Freerunner_Hardware_Issues#GPS_Slow_TTFF
    VOZKA
    VOZKA --- ---
    SATAI: Sorry, there was a problem loading this video. Jinak podle názvu a popisků mi to přijde jako kokotina - o řek bych že o tom všem se dávno ví a pracuje se na tom. Existujou tři verze systému s odlišným gui - které z nich autor videa používal? Zmiňoval to, že každý kdo si dá deset minut práci a přečte si něco na oficiálních stránkách, tak o tom všem ví a předem ví co kupuje a že se jedná co do systému o vývojářskou verzi? Asi tak bych se na to koukal. (ale jak řikám, video jsem neviděl, možná tam jsou zatím neznámé problémy)


    CUCHULAIN: on tam nějaký problém byl? Já vím že je problém intenzivní práce s kartou x intenzivní práce s glamem (grafika, tohle vyřešili fakt špatně), ale gps chodilo normálně, ne? Přístroj ale zatím nemám.
    CUCHULAIN
    CUCHULAIN --- ---
    máte někdo přehled, jaká je situace s GPS při vložené paměťové kartě? zlobí to, nebo v pohodě? :-)
    VOZKA
    VOZKA --- ---
    AXTHEB: Clo se neplatí a DPH se počítá i z poštovného, takže to právě není tak zlé.

    AXTHEB: Bohužel, peníze se odesílaly někdy 1. července. Kdybys chtěl kupovat tak doporučuju pulster, jeho standardní cena je 329€ což se zdá jako hodně, ale jestli se nepletu, tak je v tom i poštovné.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    VOZKA: Predpokladam ze k ty objednavce se uz neda pridat, co?
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Noooo kolik stoji dolar, 15 korun? 19% dph, 10% clo a ses na 369*15*1.19*1.1 = 7 245 Kc bez nakladu na dopravu.
    VOZKA
    VOZKA --- ---
    AXTHEB: Teď to nemůžu najít, ale tuším že vyjde jeden telefon na 369USD místo 399, tedy asi 3690USD, plus ke každému telefonu dostaneš pytlík a headset. (původně jsme ho takhle chtěli kupovat, ale pak Pulster nabídnul slevu pro hromadnou objednávku a i když je to o něco dražší, myslím, že konečná cena 7300 za telefon s dvouletou zárukou je slušná).
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Kolik ma stat ten 10pack?
    VOZKA
    VOZKA --- ---
    2_6_0: hmm, to by se MOŽNÁ vyplatilo v den, kdy cena klesne na těch 7750, ale i tak je to dost. To radši sehnat lidi a koupit 10 pack z ameriky, který by podle propočtů měl vyjít o dost levněji.
    2_6_0
    2_6_0 --- ---
    http://www.freerunner.cz/ ,jde objednat i zde s 2 letou zarukou
    VOZKA
    VOZKA --- ---
    SATAI: Vybírám si OpenMoko právě proto, že odlišnosti oproti desktopu jsou v high-level jazycích (python! woot!) minimální - myslel jsem tedy vývoj na mobilní platformy spíše co se týče zaměření aplikací a využití než prostředí.
    SATAI
    SATAI --- ---
    VOZKA: Pis v Jave ME (skryta reklama) a budes mit par lidi, kteri to pouziji...
    Jako hracka se mi to libi, ale zatim mam strach do toho investovat. Chytrych mobilu je kopec a nevidim tady zatim zadnou killing vlastnost.
    VOZKA
    VOZKA --- ---
    SATAI: Půl napůl. Jsem vývojář začátečník, ale vyvíjet pro mobilní platformy mě vždycky lákalo mnohem více, zároveň jsem ale samozřejmě hračička a tenhle přístroj mě ze snad jasných důvodů prostě zaujal:). Nevidím problém v brzkém nákupu - hardware vyladěný je a vyhovuje mi (až na dementní zapojení glama a sd čtečky, ale to se dá přežít), software se do té fáze dříve nebo později dostane, takže co?
    SATAI
    SATAI --- ---
    VOZKA: Chces to jako early adopter nebo jako vyvojar, ze jsem tak smelym?
    VOZKA
    VOZKA --- ---
    Máte někdo objednáno? Já čekám na dodávku od Pulster.de, objednával jsem přes groupsales a 299€ mi přijde docela fér. Bohužel, první várka byla vyprodaná hned, nestihly se odeslat peníze, takže nejspíš telefon přijde až začátkem srpna, ale afaik byla 900MHz i ta první várka (jinak by jí pulster v evropě neprodával), takže je opravdu jen vyprodaná.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Ja si nejsem jistej, jestli tam ty 900 vubec byly. Jestli tedka nedelaj 850 pro ameriku a 900 az casem.
    BLABOUS
    BLABOUS --- ---
    vyprodano, uz jsem koukal vcera
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    * 5.6. 2008 - Steve:

    The latest update I have from the factory indicates that mass Production (
    that means running the SMT line without stopping to check stuff every two
    seconds) has been CLEARED TO START.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam