• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FABIANOpenMoko, Freerunner - Svobodny mobilni telefon

    OpenMoko, Neo Freerunner

    Klub se zabyva sledovanim vyvoje zajimaveho projektu OpenMoko (svobodny OS pro mobilni telefony) a telefonu Neo Freerunner, ktery je pro tento OS primo vyvinut.

    Soucasny stav:

    Po 10 letech projekt ještě žije.
    rozbalit záhlaví
    TADEAS
    TADEAS --- ---
    Librem 5 – A Security and Privacy Focused Phone – Purism
    https://puri.sm/shop/librem-5/

    phone that focuses on security by design and privacy protection by default. Running Free/Libre and Open Source software and a GNU+Linux Operating System designed to create an open development utopia, rather than the walled gardens from all other phone providers.

    A fully standards-based freedom-oriented system, based on Debian and many other upstream projects, has never been done before–we will be the first to seriously attempt this.

    The Librem 5 phone will be the world's first ever IP-native mobile handset, using end-to-end encrypted decentralized communication.
    MASCA
    MASCA --- ---
    Ahoj, prodám Freerunnera, je to bezva hračka, ale nemám na to vůbec čas. Celé originální balení (FR s baterií, stylus, nabíječka, USB kabel, 512MB SD karta), reálně používán asi týden + pár nocí ;) Koupen na pulster.de, doklad nemám. Cenu bych nasadil tak na 5500 Kč.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Update: OpenMoko is actually only canceling their next phone. The current model, GTA02 will stay in production. Their next project is still going to be a non-phone, "non-telecommunications" product shipping later this year. If that goes right, they'll go back to working on a new phone.
    FABIAN
    FABIAN --- ---
    a je vymalovano
    no uz ho nemam, ale stravil jsem s nim par peknych noci:)
    VOZKA
    VOZKA --- ---
    BLABOUS: já myslim že jo, ono když dvakrát kompletně od základu předělávaj samotnou telefonovací část softwaru, tak to docela zpomalí, kdyby se od začátku počítalo s frameworkem, tak by mohl být plně fungující telefon dřív než android vyšel
    ESTEN
    ESTEN --- ---
    BLABOUS: mohli bejt rychlejsi...
    BLABOUS
    BLABOUS --- ---
    VOZKA: srazku s Androidem myslim nemohli prezit, i kdyby planovali sebelip
    VOZKA
    VOZKA --- ---
    BLABOUS: velká škoda, ale vzhledem k tomu jak mizerně naplánovaný měli vývoj softwaru, asi se to dalo čekat...
    FABIAN
    FABIAN --- ---
    FABIAN: tak se mi to nakonec povedlo:). musi to byt flashnute primo do teleofnu a vypada to, ze musi byt sd karta s jednim vfat oddilem a jednim ext3.
    prvni dojmy: vsechno je hezky svizne a prehledne. na pouzivani to samozrejme jeste neni, protoze neni klavesnice a wifi.
    FABIAN
    FABIAN --- ---
    tak jsem zkousel tento image androidu na freerunner. Dal jsem to na kartu rozdelenou na dve partition - kernel, kam jsem nakopiroval uInage.bin a druhy kam jsem nakopiroval rozbaleny jffs2. pri bootu posledni co vidim je Starting kernel a pak blikne bila obrazovka a je jen cerno. blika horni cervene tlacitko.
    vidite nekdo nejakou moji evidentni chybu, nebo to proste nefunguje?
    btw odkaz mam z diskuze pod timto clanekm. Byl tam jeste jeden komentar (9), ktery psal, ze mu to nefunguje, ale nekdo ho smazal?!
    VOZKA
    VOZKA --- ---
    tak jsem jim to na mobilmanii v diskuzi (snad správně) opravil, jsem zvědav jak budou reagovat teď :-)
    FABIAN
    FABIAN --- ---
    AXTHEB: tak kdyz jsem sel po zdrojich, tak jsem se dostal sem: http://androidguys.com/?p=2457
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Protoze prebireaj clanky aniz by se zamysleli.
    FABIAN
    FABIAN --- ---
    AXTHEB: To by tam imho nepsal, ze cena a vzhled neni znama. Ale ted se tam to GTA02 zmenilo na Freerunner:)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    FABIAN: Jestli on jenom neni nekdo na mobilmanii debil. GTA02=freerunner.
    http://wiki.openmoko.org/wiki/GTA02
    FABIAN
    FABIAN --- ---
    http://www.mobilmania.cz/default.aspx?article=1120684 - zajimava zprava, ale ja se spis tesim, az bude Android naportovanej na Freerunner
    FABIAN
    FABIAN --- ---
    ESTEN: hehe to taky,no:)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam