• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    YMLADRISgospel :: make a joyful noise !
    gospel je zvlastni vynalez - je prima ho poslouchat, ale nesrovnatelne vic naklada ho primo provozovat...

    cokoliv co najdete na netu zajimaveho o gospelu, vase zkusenosti osobni, proc vas gospel odpuzuje ;-), proc gospel milujete

    deep in our souls we'are shouting Glory to the king!

    rozbalit záhlaví
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    JEZINKA: urvany je dobry! ;-)

    muj sen je jednou zpivat v hardcore metalovem sboru, su zvedava zda se mi nekdy splni ;-)
    JEZINKA
    JEZINKA --- ---
    YMLADRIS: tyo dost dobrý, má to náboj, i když e to takový trochu uřvaný
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    JEZINKA: cool!

    prikladam neco kapku mimo ale nadchlo mne jak se hosi snazi ;)

    http://www.youtube.com/watch?v=M2roPaSJdk0&feature=related
    DAW
    DAW --- ---
    JEZINKA: Ta je vyborna! :-)))
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    a zitra tj. ve stredu od 19 hodin na Smetanove 20 (Cirkev Bratrska ci tak neco) - posledni koncertik v teto sezone
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    prijdte se podivat ted v nedeli v 17 hodin na Josefskou 1 v Brne do klastera (jak je tam na Obchodni galerie) na nas koncert Brno Gospel Choir -- tentokrat bez kapely a s klavirem takze mozna bude i neco slyset...

    RANGDROL
    RANGDROL --- ---
    KONNY
    KONNY --- ---
    JEZINKA:
    YMLADRIS: díky za vysvětlení a podněty k zamyšlení...
    RANGDROL
    RANGDROL --- ---
    YMLADRIS: tak tohle me srdecni cakru fakt neotvírá;))))))
    RANGDROL
    RANGDROL --- ---
    tak gospel neni o ozvuceni,ale hlane o energii a o napojeni zpivajicich.meli vyborny charisma a hlavne dve zpevacky me uple dostali,mel jsem husí kůži a slzy v očích a rozhýbat bandu kravatáků myslim taky je dobrej vykon
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    http://youtube.com/watch?v=y9EyLBcehQA


    Giants by: Donald Lawrence


    a tady zvukove priserna verze Giants z worskhopu poradaneho gospeltrainem minuly mesic


    http://youtube.com/watch?v=TFA1wIlXpck


    - byla to uzasna chvile: Tesne pred koncem jednoho tvrde odpracovaneho bloku na workshopu vsichni znicene sedeli a koukali, ale akcni skupinka zacla vytleskavat Giants, Giants, coz je pisnicka, kterou Colin ucil na lonskem workshopu. Dirigenti zpanikarili jen minimalne, Lars prohlasil "Just 2 seconds, please", Colin si ale musel poslechnout detaily z mop3 prehravace ;-). Cesky klavesak Larsovi sehnal dokonce noty a pak uz to jelo... aniz by vetsina salu cokoliv z pisnicky znala... C+L jsou proste vyborni ucitele


    When you praise,
    When you praise,
    When you praise,
    they gotta come down.



    When you worship,
    When you worship,
    When you worship,
    they gotta come down.



    When you shout,
    just shout.
    When you shout,
    they gotta come down.





    Tahle pisnicka mi fakt dobre funguje na dodavani si sebeduvery proti vnitrnim "demonum". Jako ze, clovek porad vi ze je uplny debil a stale opakuje ty nesmyslne agresivne obranarske programy ... ale WHEN YOU WORSHIP THEY GOT TO COME DOWN! ;-)



    a jeste jak Lawrence pari nazivo:



    http://youtube.com/watch?v=tOqtjz_UayY

    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    RANGDROL: bohuzel nemam na disku skoro nic, mam v praci dobrou konektivitu, a hlavne, pro mne je gospel hlavne o zpivani ;) poslouchani taky dobry, ale druhotny

    ad harlem na petrove - no to bylo uplne priserny ;) gospel se totiz v kostele fakt neda nazvucit, to proste nejde.
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    http://www.worshipvsetin.cz/

    toto neni uplne gospel, je to australska cirkev Hillsong, bude tam tak 3000 lidi, bohuzel nas gospelovy sborecek ma zrovna taky koncert, takze se tam nepodivam, jinak asi prima zazitek

    http://www.youtube.com/watch?v=PT6OS5fNzgY&feature=related

    IMO tyhle hudebni styly proste lidem pomahaji otevrit srdecni cakru
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    jinak ja se tim zabyvam vice teprve asi rok, takze doufam, ze se neco i dozvim ;)

    Muj oblibeny gospelista Hans Christian Jochimsem

    http://www.myspace.com/thegospelcompany

    to umi rict skvele...

    Directing the choir – THAT is my passion! No matter if I direct 20 singers or 1500 – I just love leading them to a place in the music where the music itself becomes secondary! A place where the words of the song touches just the place inside that needs to be touched. When I direct a choir I encourage the singers to step out of the “safe zone” where they are in control. To me directing a choir is about so much more than just music!
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    cau, byla jsem pres vikend pryc tak jsem rada ze neco postujete sami od sebe

    ad krestanske texty - konny, ja to vidim takhle: bud muzes krestanstvi odpustit co ti provedlo (at uz to bylo cokoliv) a nechat ho byt jake je a proste "svuj vztah" neresit. Pak si gospel supr uzijes, kdyz te to bavi.
    Anebo si ponechas "svuj vztah", protoze zatim proste chces aby ti krestanstvi radost z gospelu kazilo, je to pro tebe priorita. Najit gospel zpivany v jazyce kteremu nerozumis urcite nejak jde, ale visco, dycky je zatim to samy. Volba je na tobe ;-)
    DAW
    DAW --- ---
    Tak jsem zkusil dalsi tri uploady a pokazdy se me zaseka pocitac.. Muzu to ale hodit na rybnik, jestli tady nekdo rybarite ;-)
    JEZINKA
    JEZINKA --- ---
    KONNY: podle mě je gospel nerozlučně spjatej s tématem které ho vytváří a nese a to je jednoznačně víra (podel mě je v jistém ohledu vlastně jedno že jde o křesťanství, já mám třeba taky víc než kladnej vztah k islámské mystické hudbě, nebo indickým mantrám, jde spíš o sílu víry a o to zanícení). pokud se ti gospel líbí, tak to myslím znamená, že se tě něčím dotýká, takže bys mohl zkusit přehodnotit, jestli to o čem je, nemá taky něco do sebe. tím se tě tady nesnažím konvertovat, ale chci říct, že když se člověk může zazpívat gospel fakt od srdce a s vírou v boha, tak to má jinčí grády:) nemusíš třeba být rovnou křesťan, abysis mohl užít gospel, že jo, ale docela si nedokážu představit jak ho poslouchá nějakej zarytej ateista a užívá si to:) leda by byl masochista. takže možná je to výzva....
    a jako odpověď na otázku prostě podle mě je, ano původní a opravdovej gospel musí být vždycky o náboženství, ale když si třeba poslechneš některý písně raye charlese, tak tam máš ten gospelovej náboj taky, i když je to o lásce.
    DAW
    DAW --- ---
    JEZINKA: Jeste mam nejaky jednu jinou vec, kterou bych tam mohl hodit: African Voices .. neni to zrovna gospel, ale je to trochu podobny a je to paraada.. Zkusim najit jiny stranky, kde se da sharovat..
    JEZINKA
    JEZINKA --- ---
    DAW: no ok, tak já až budu mít trochu čas ,tak to najdu a nahodím za tebe:) ale dřív než v pátek to asi nebude:(
    DAW
    DAW --- ---
    KONNY: Vidis.. me to vlastne ani neprijde, ze zpivaj o krestanskych vecech.. Kdyz nekdy posoucham ty texty, tak si to stejne predstavuju podle sebe..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam