• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MOTHER_ENVYEtnologie
    MINOU
    MINOU --- ---
    Pražský jarmark - mezinárodní folklórní festival, Praha
    http://www.pjarmark.cz/
    ALBERTO
    ALBERTO --- ---
    Psychologický výzkum na téma Vulgarismy.

    Anonymní online dotazník:

    http://www.surveymonkey.com/s.aspx?sm=llMdvKYL1BX8d0CQORUbhw_3d_3d
    PATRA
    PATRA --- ---
    Lukáš Rittstein, jeden z nejvýznamnějších českých sochařů a laureát Ceny Jindřicha Chalupeckého a malířka a fotografka Barbora Šlapetová v pondělí 9.3. v 18:00 v Centru současného umění DOX zahájí cyklus přednášek na téma Civilizace a přírodní národy. Výtvarníci osobně představí svůj výstavní projekt Manop, poslední první, inspirovaný jejich opakovanými cestami na Západní Papuu a setkáními s domorodými kmeny žijícími izolovaně v pralese.



    Další přednášky z cyklu Civilizace a přírodní národy připomenou osobnosti významných českých cestovatelů 19. a 20. století (A. V. Frič, Emil Holub, Enrique Stanko Vráz, Richard Štorch a Bedřich Machulka) a zhodnotí jejich přínos. Se svými zkušenostmi seznámí posluchače etnolog Mnislav Zelený, který už čtyřicet let navštěvuje původní obyvatele amazonských pralesů. Kurátor Jiří Zemánek promluví o primitivismu v moderním umění, historička Markéta Křížová bude debatovat o důsledcích zámořských expanzí na americkém území, rozsáhlou fotografickou tvorbu umělce a cestovatele Eduarda Ingriše představí fotograf a pedagog Jaroslav Prokop, pojetí fotografie známých cestovatelů z počátku 20. století porovná historik fotografie Pavel Scheufler.

    Výstava Manop, poslední první trvá do 17. 5.

    Program přednášek http://doxprague.org/cs/news?33
    WERUUK
    WERUUK --- ---
    jjj, uz vyslo:)...a hned nam ho Tomandlík pyšně rozdal:)...mno...a stejne jako cedecko a ostatni studia eth. letos, asi kvuli aferce, zadarmo
    TWISTRABBIT
    TWISTRABBIT --- ---
    MINOU: díky já sem to už sehnal,
    jinak prej jedno číslo studia ethnologica- výrobní náklady asi 160 kč,
    jo a má vyjít další číslo týhle řady, v příštích tejdnech
    GHOSTDOG
    GHOSTDOG --- ---
    MINOU: za mě to byla disketa za kilo tuším...což mi přišlo trochu moc tedy...hlavně jsem nepochopila proč by se to nemohlo dat ke stazeni na web treba...
    MINOU
    MINOU --- ---
    GHOSTDOG: Loni už tedy na CD... NO, nemyslím si, že by na tom trhnul... zaplatila něco málo přes kilo za CD i za všechny výtisky Studia Etnologica, který tedy nebyly tolik potřeba, když jsou všechny na tom CD... ;D
    Myslím, že kolem toho prodávání CDček byl nedávno nějaký humbuk a řešilo se to...
    Nějaká koza z FFUK napsala přehnanej článek... Možná ještě někde vyhrabu odkaz...
    GHOSTDOG
    GHOSTDOG --- ---
    TWISTRABBIT: nejsou to ty texty jak je prodával na disketách? myslím že z toho měl solidní biz:-)
    MINOU
    MINOU --- ---
    TWISTRABBIT: jo mám, napiš mi mail, já ti je pošlu...
    Mno aby to nebylo zbytečný, tak to máš na tom CD Studia etnologica ve studijních textech ;)
    TWISTRABBIT
    TWISTRABBIT --- ---
    Nemáte prosimvás někdo na tomandla jeho elektronický texty k urbanní etnologii? dík
    TWISTRABBIT
    TWISTRABBIT --- ---
    Prosimvás, náhodou, nedělali jste někdo zkoušky z frániny B2-?
    TWISTRABBIT
    TWISTRABBIT --- ---
    ULO: Jo znám:) jestli je to nutný, tak si napiš do pošty pro email....
    ULO
    ULO --- ---
    bude to znit mozna hloupe, ale neznate nekdo studenta 5 rocniku etnologie v praze jana Kapustu? potrebovala bych s nim mluvit ale vzhledem t tomu, za je uz v patzaku tak mi pripada zbytecne to davat na nastenku u katedry. Ja jsem ji tou dobou uz nesledovala.
    MINOU
    MINOU --- ---
    Dnes od 18 hod ve Francouzském institutu v kinosále přednáška o Lévi-Straussovi.
    TWISTRABBIT
    TWISTRABBIT --- ---
    ONA_MAKARONA: udržet už je celkem v pohode..
    ONA_MAKARONA
    ONA_MAKARONA --- ---
    tak to je fajn :) ted se tam ještě dostat a udržet se :D
    GHOSTDOG
    GHOSTDOG --- ---
    tři určitě...plus možné pořád existuje něco čemu se říkalo doplněk...
    ONA_MAKARONA
    ONA_MAKARONA --- ---
    Já jsem právě nevěděla kolik oborů můžu mít
    GHOSTDOG
    GHOSTDOG --- ---
    ONA_MAKARONA: nebere ale není důvod přoč by sis nemohl/a přibrat další obor...
    ONA_MAKARONA
    ONA_MAKARONA --- ---
    ULO: to urob si sám, by mi snad vyhovovalo i víc :) Ještě jsem se chtěla zeptat jestli se bere etnologie + dánská studia jako jeden obor, možná je to hloupá otázka, ale zajímalo by mě to, protože ještě přemýšlím o studiu indologie..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam