• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MOTHER_ENVYEtnologie
    Pro všechny minulé, současné i budoucí studenty a ostatní nadšence...
    rozbalit záhlaví
    JISKRA
    JISKRA --- ---
    Zase jsem naletěl a reaguji na osm let starý text. Stydím se. Je to tady jako archeologické naleziště bez pokladů.
    JISKRA
    JISKRA --- ---
    ULO: Mít umytý přehled je fajn, ale u pohovoru ti sebere rejting.
    O Husovi jsi slyšela? Že vymyslel diakritická znaménka?
    Podle mě se svým přístupem k češtině na škole déle než rok nevydržíš.
    SAJKEDELIK
    SAJKEDELIK --- ---
    Zdravim, premyslim ze bych sel na etno, vim ze hodne na posledni chvili ale az ted jsem na to prisel, a z vybranych skol to asi nejvic odpovida mojim "chutem, potrebam, touham" a chci se zeptat na co je treba si dat pozor u prijimacek, mam sirsi rozhled ohledne indie - hinduismu a obecne kulture tam, a ruznych kmenech od kterych si moderni spolecnost prebira ruzne telesne modifikace, jsou nejaka oblibena temata zkousejicich na ktere je preventivne lepsi se podivat protoze se na ne opakovane ptaji?
    RADUSZKA
    RADUSZKA --- ---
    Nějaká změna?
    RADUSZKA
    RADUSZKA --- ---
    Nějaký zájemce o studium etnologie na ÚE FF UK?
    BARUSSS
    BARUSSS --- ---
    Ještě dotaz. Nevíte o nějaké konkrétní literatuře o tělesných modifikacích?Myslím její původ a vznik... Na netu jsem nic nenašla
    TWISTRABBIT
    TWISTRABBIT --- ---
    BARUSSS: daj se tam snad i koupit..
    BARUSSS
    BARUSSS --- ---
    ULO: a dají se ty časáky někde sehnat?
    ULO
    ULO --- ---
    Casopisy stačí nastudovat před ústavem během čekání na komisi, mívali je tam ve vitrince
    YAPI
    YAPI --- ---
    KIRILLOV: hodně záleží na komisi, ale osvědčuje se viz ULO: prostě mimo všeobecného přehledu najít si něco co tě víc zajímá, o tom si víc načíst a pokoušet se na tom založit přijímací pohovor. Znalosti ze zeměpisu se pak např. točí kolem toho co sis vybral (já jsem například mluvila o západní africe, protože jsem tam byla po maturitě na pár měsíců a tak se mě ptali na státy afriky... Někdo zase mluvil o balkáně apod..) Jinak z historie doporučuji nastudovat si data a události jako např. toleranční patent, zrušení nevolnictví, velkou francouzskou revoluci, hospodářskou krizi apod. Jinak nezapomeň na to podívat se na nějaké etnologické časopisy a zapamatovat si jejich jména (popřípadě si z nich něco přečíst) Hodně štěstí :-)
    KIRILLOV
    KIRILLOV --- ---
    taky se letos hlásim na ffuk, tak jsem zvědavej, mám nějakej přehled, četl jsem murphyho úvod, průběh rituálu, úvodní přednášky doktorky kotalový a nějaký články, to asi nebudu vypisovat, nejdůležitější asi s. ortner on key symbols, a mám základní přehled v sociologii a filozofii, nemáte nějakej tip na co se ještě před přijímačkama zaměřit?
    ULO
    ULO --- ---
    podle me je dobry ze zemepisu myt jen urcity prehled, dulezitejsi, rekla bych, je myt do hloubky neco (etnikum, kulturni jev) nastudovaneho a presvedcit je o tom, ze zajem je opravdovy navzdory tomu, ze nevis co se zrovna deje napr. namibii. Doporucuju, pokud mas na sobe neco "etnickeho" tak si zjistit k jake kulture/ucelu to patri/je. U prijimacek jsem videla holku mela na kabelce velsskyho draka a ptali se ji, zda vi, odkud ten motiv je, rekla ze cina, coz zrovna nebylo stastny.
    do knihovny nechodim, v tom ti nepomuzu, ale dostatek literatury se da sehnat jinde- po knihovnach i internetech.
    BARUSSS
    BARUSSS --- ---
    ROLNICKATA: já tam právě včera byla a paní knihovnice mi řekla, že půjčí jen ńa kartu a nebo musím číst tam u nich, sebou domů mi nic nepůjčí
    ROLNICKATA
    ROLNICKATA --- ---
    bylo, ale myslím, že bude lepší, když tam zajdeš osobně a možná ti to, kontra občanku nebo bůhvíco, třeba taky nic, půjčí. Nejsou zas tak striktní, že by s tebou vyběhli, ale přeci jen bych to zkusila osobně a uvidíš, co ti řeknou, případně email: milos.tomandl@ff.cuni.cz
    BARUSSS
    BARUSSS --- ---
    Nebylo by možné,abych si nějakou knížku vypůjčila přes někoho z Vás-studentů Etnologie ?
    BARUSSS
    BARUSSS --- ---
    YAPI: ale já ho nemám, nejsem student
    YAPI
    YAPI --- ---
    BARUSSS: isic stačí
    BARUSSS
    BARUSSS --- ---
    nevíte,jak to funguje v knihovně etnologického ústavu ? si musím založit kartu nebo tak něco?
    BARUSSS
    BARUSSS --- ---
    Takže by to chtělo mít i přehled o politickém dění
    Já jen nevěděla co všechno se z toho zeměpisu učit,..
    Ale díky za info :)
    ROLNICKATA
    ROLNICKATA --- ---
    BARUSSS: Nebo aktuální témata, mě se ptali na severní Afriku a právě probíhající revoluce. Ptali se však na můj názor, nikoliv znalost pohledů.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam