• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    REDGUYGeohashing
    Geohashing



    Aktualni souradnice: http://irc.peeron.com/xkcd/map/map.html?date=2008-06-17&lat=50&long=14&zoom=8&abs=1

    Wikistranky pro jednotlive ceske zony:
    Praha
    (kdo aktivujete dalsi, dejte vedet, doplnim)
    rozbalit záhlaví
    ROSE_24
    ROSE_24 --- ---
    prosim o pomoc co znamena v ciferaci hvezdicka dekuji )
    KOMPAS
    KOMPAS --- ---
    zase vedle
    CRUZ05
    CRUZ05 --- ---


    Flash Cash je hra kombinující geocaching a umělecký experiment Arama Bartholla. Na volně přístupných místech jsou umístěny paměťové flashdisky, ve kterých naleznete soubory (fotky a videa), které jsou volně každému k dispozici ke stažení. Stejně tak každý může zanechat na flash disku data svoje. Na rozjezd projektu bylo ve spolupráci s Muzeem města Ústí nad Labem, ústeckou pobočkou společnosti Člověk v tísni, o.p.s. a uměleckou skupinou Johnnie Walker připraveno 7 flash disků umístěných v centru Ústí nad Labem, na které jsme uložili zajímavé informace z historie města, konkrétně z konce II. světové války - z bombardování města ÚnL.
    Vyhledávání „skrýší“ se může zúčastnit každý, kdo disponuje notebookem, prodlužovacím usb kabelem, GPSkou (souřadnice lze hledat i pomocí google maps) a odvahou.
    A bude-li mít někdo zájem umístit kdekoli svůj nový flash disk, nechť nám na zeď napíše jeho souřadnice.
    Přejeme úspěšný lov!

    INFO: http://www.facebook.com/pages/Flash-Cach/175310339184982
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    POZOR!!! Nedelni globalni geohash je v Madarsku!!! (coz je dost blizko) Zkusim se tam dostat, jestli se nekdo chce pridat, dejte mi asap vedet.
    SHMOULA
    SHMOULA --- ---
    to maji, ale pochybuju, ze (alespon v nekterych pripadech) to autor prochazi a kontroluje
    TRAGED
    TRAGED --- ---
    SHMOULA: Nemaj Cache nahodou v sobe papir kam se musis napsat?
    SHMOULA
    SHMOULA --- ---
    oukej, udelam si seznam a o vikendu to objedu :-)
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    SHMOULA: Hashing je imho vic sranda a happening nez cokoliv jineho, takze nejakej oficialni povolovani nehrozi.
    SHMOULA
    SHMOULA --- ---
    nj, stejne tak je mozny prohlasit o geocachi, kterou jsem nemohl najit, ze jsem ji nasel a lognout se na webu. ja vsechno tohle beru spis jako fair-play, proto se ptam - jestli to treba neni oficialne povoleno ;-)
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    No, mam pocit ze geohashing neni tak "oficialni" aby se v nem neco zapocitavalo. Ale pravda, formalne vzato bys na lokaci mel byt v jeji den. Ale hadam ze kdyz to objedes o vikendu a napises to na ty stranky, tak zadna geohashingova policie na tebe neprijede 8)
    SHMOULA
    SHMOULA --- ---
    mmnt; a muze se to normalne zapocitat? jakoze treba po tydnu zjistim, ze 200m od baraku jsem mel minulej tyden point, tak jej jdu "odlovit" a muzu zapsat? to snad ne...?
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    SHMOULA: V tom ti samozrejme nikdo nebrani 8) Ale obavam se by to byl dost dlouhej vylet.
    SHMOULA
    SHMOULA --- ---
    aha, skoda, obcas bych si rad udelal sobotni geohash event a objel vsechny lokace z uplynuleho tydne :-)
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    SHMOULA: Jenom ten sobotni mark.
    SHMOULA
    SHMOULA --- ---
    taky to kolikrat zjistim pozde; obcas si jen tak cvicne projizdim uplynule dny a zjistuju, ze to treba vyslo par set metru od baraku...ale jednou jsem to takhle vychytal 8-)
    MUXX
    MUXX --- ---
    heh v brnenskym ctverci to padlo dva tri kilometry od mista kde jsem pred deseti lety bydlel. skoda ze jsem to nezjistil rano. mohl to byt pekny vylet udolim reky oslavy
    SHMOULA
    SHMOULA --- ---
    ehm, ze jsem tak smely...tu sobotu 16:00 vidim poprve! to si udelam seznam mist z celyho tydne a potom to nejlepsi obrazim v sobotu, nebo se jedna o sobotni mark? ted jsi me trochu zmatl :-)
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    DPMAN: Uhm... viz hned prvni odkaz na nastence? A obrazek tamtez.
    Ale strucne receno, je to bizarni konicek, pri kterem se snazis dorazit na souradnice, ktere pro ten ktery den vygeneroval na obrazku popsany algoritmus. Tento algoritmus ma tu vlasnost, ze (a) pro vsechny lidi kteri se jim ridi vygeneruje stejne souradnice (takze pokud je v tve oblasti vic takovych blaznu, je sance ze se tam potkate, obzvlast pokud tam pujdes v oficialnim case, coz je kazda sobota 16:00), a (b) nelze predem (v nasich podminkach driv nez v 15:30 predchoziho dne) urcit, jake souradnice to budou, takze je to pokazde prekvapeni.
    DPMAN
    DPMAN --- ---
    Ahoj.
    Co je Geohashing?
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    Co zitra? Jestli mi to spravne pocita, tak ve ctverci 49-14 by to melo padnout na dost pekny misto.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam