• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LAURYNNVietnam
    KRMELEC
    KRMELEC --- ---
    MUABI:
    letěli jsme v říjnu 2007 Praha - Frankfurt - Bangkok - Ho Chi Minh pak jsme byli kolem 20ti dnů ve Vietnamu (cesta z jihu na sever) a zpátky Hanoi - Bangkok - tam jsme byli taky nějakou dobu a domů zase přes Frankfurt TAHLE LETENKA STÁLA CCA 25.000,-

    Ale jelikož byly záplavy a naplánovali jsme cestu do podrobna až tam, tak jsme využili ještě vnitrostátní lety Vietnam airlines.

    Mno jinak mě celá ta dovolená vyšla zhruba na 70 tis. a to bylo o polovinu víc než jsem měla v plánu, ale **** hotely a 300km taxikem.... No zas tolik jsme nešetřili esli mi rozumíš.
    KRMELEC
    KRMELEC --- ---
    MUABI: dík, jen mi vyšly dvě dovolené za sebou... spíš náhoda - to Thaisko a Vietnam byla jedna cesta.
    SNARK
    SNARK --- ---
    ad chálka v namu - základ jsou dvě sousloví - Bao nhieu - Dat qua - kolik to stojí - moc drahy - plus vypadnout z jakýhokoliv místa kde je víc než 0,1 turisty na kilometr čtvrereční - osobně doporučuju pohraniční oblast namu a kambodži - Daklak a Buon Ma Thuot - v neposlední řadě pak koukat co si dávaj místní a v některých případech se smířit se 100 - 200 % přirážkou za bělošství
    ad srovnání s thajskem - to si myslim že vzhledem ke všem rozdílům dost dobře nejde
    DRIGUS
    DRIGUS --- ---
    BAR_CA: http://www.vietnam1.estranky.cz/stranka/narodni-jidla

    z vlastni zkusenosti muzu rict, ze mi zatim nejvic chutnalo v thajku, indonesii a vietnam bych zaradil az na treti misto...
    KRMELEC
    KRMELEC --- ---
    ad. to jedení na ulici, musim se přiznat, že když mě nikdo neviděl, jedla jsem všechno a všude a pochutnala jsem si občas víc než v **** restauraci přilehlé k hotelu.

    Co by Vás asi mělo zajímat je kolik uhádat cenu a kolik co opravdu stojí :c)))
    Myslím že kolik stojí sada deseti pohledů jsme se dozvěděli až ke konci výletu a byli jsme dost rozčarování :c))
    KRMELEC
    KRMELEC --- ---
    BAR_CA: no do vietnamské restaurace v ČR klidně vlezu a pochutnám si, ale připrav se, že tam budeš dlabat nudlové polévky (výjimečně i dobré), tvrdé kraví maso, tak na mlejnek než na zuby, přesušené kuřecí většinou nakouskované na mikroskopické kousky, že ani nepoznáš jaký to je kus slepice, do všeho dávají takové koření které chutná jak umělá hmota. Takže jsme tomu říkali polévka z vyvařené holinky.

    Co je tam opravdu dobré - v přímořských centrech jíst ryby - ty zase umí mystrovsky.
    Také musim pochválit piloty vnitrostátních letů - fakt borci. Letiště už vypadala hůř :c/
    BAR_CA
    BAR_CA --- ---
    KRMELEC: gastronomická tragédie? já teda do Vietnamu teprve pojedu, ale o vietnamském jídle jsem slyšela jen a jen pět chválu a vietnamská jídla, která jsem jedla tady v čechách byla taky vesměs vynikající...jen si člověk musí dávat bacha na hygienu
    KRMELEC
    KRMELEC --- ---
    VERO: naprostá gastronomická tragédie, lidem v očích blikají dolary, pracovitost a prodejichtivost nevídaná no a bez průvodce bychom viděli asi tisícinu toho všeho. Co chceš vědět konkrétně?
    VERO
    VERO --- ---
    na první rychlopohled musím říct, že ...vyborné fotky! Musel to být skvělý výlet...zajímají mě vaše postřehy - co vás tam např. vyvedlo z míry, překvapilo.... a co kulturní šok, dostavil se? dik
    DRIGUS
    DRIGUS --- ---
    KEMAL
    KEMAL --- ---
    sympatický asijský národ, který dokázal "nakopat prdel" jakékoli agresivní mocnosti která se pokoušela podrobit si jeho zemi - jen ve 20.století Čína, USA, Francie ...


    vládní portál: http://www.hapi.gov.vn/portals/default.aspx?portalid=5


    a neodpustím si tématický "ftípek" :)
    "jaký je rozdíl mezi vietnamcem a ostravákem(/pražákem/brňákem)?
    vietnamec většinou maká a učí se česky"

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam