• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LAURYNNVietnam
    Vše o Vietnamu a Vietnamcích...:))
    rozbalit záhlaví
    DONDYS
    DONDYS --- ---
    KRMELEC: takze odpanen! poprve na motorce a ani to moc nebolelo (me) - kamaradovi, ktrery na tom byl taky poprve, odletela zpoza jeho do krizovatky plny lidi :-DDD. Je nastesti lekar, tak se osetril sam - dulezite varovani pro vsechny - skutry tady maji manual, neikoli automat jako vesmes jinde - takze opravdu chvili trva nez se clovek nauci...jo, hotelech to asi vanze mysli dobre - chteji aby se clovek vratil...
    KRMELEC
    KRMELEC --- ---
    DONDYS: v hotelu často říkají pravdu :c))) Rozhodně víc než kdekoli jinde - myslí to s tebou dobře.
    DONDYS
    DONDYS --- ---
    mno - a mate nekdo nejake info co se skutru tyce? Chtel bych si ho pronajmout - ale udajne je to pro cizince zakazane, navic ssebou ani nemam ridicak - ale kdyz jsem se na to ptal v hotelu, tak mi rekli ze bez problemu - pokud me chytnou, tak proste podmaznu policajty...mate nekdo nejake zkusenosti? Diky!
    KRMELEC
    KRMELEC --- ---
    DONDYS: naopak - vitnem airlines sice z dálky vypadaj jako vraky, ale kvalitou 4x převyšujou např. ČSA a ti piloti přistávají tak jako nikdo jinej - ani neposnáš žes dosedl na zem, teda pokud mají zrovna v pořádku dráhu :c))
    Fakt není čeho se bát.
    DONDYS
    DONDYS --- ---
    DRIGUS: jo, jo, tak tak. Ja sem priletel brzo rano do Hanoje - prosel se trosku po meste a koupil si lupen na vlak - a vzal sem to lehatkem prez noc. Na obed v Hue, sice to melo 6 hodin zpozo, ale jinak pohodicka, a ani me to nijak nestresovalo...dokonce jsem uz videl i nocni autobusy s lehatkama, ale nevim, pry je to silene nepohodlne a clovek se poradne nevyspi...jinak s letadlem naprostej souhlas, az na to ze uz takhle mam silenej strach z litani, a kdyz sem videl ty letajici rakve co tu maji, no uplne mi zbelelo pred ocima...
    SNARK
    SNARK --- ---
    barca - respekt - rozumet je podle me tezsi nez mluvit
    BAR_CA
    BAR_CA --- ---
    SNARK: ahoj, nechci strasit, ale ja se vietnamsky ucim treti rok, dneska jsem priletela do Hanoje a je to doooost nater. v zasade jen tak mirne rozumim co melou - takze asi tak :-D
    KRMELEC: to je sice v zasade pravda, ale kdyz se clovek neda, tak to neni tak strasny. krom toho je to pochopitelny prece
    KRMELEC
    KRMELEC --- ---
    SNARK: sever a jih je trošku jiná výslovnost - já si vystačila s dobrý den, děkuji, na viděnou, sbohem, ano & ne.... víc jsem nikdy nepotřebovala a kdyby přeci - zeptám se na to ve Vietnamu vietnamců a ne čechů na Nyxu .c) Bude to tak lepší...
    SNARK
    SNARK --- ---
    ale tak to je jasný - mě zajímá vietnamština jako jeden z mála asijskejch jazyků s latinkou - a chtěl bych aspoň mírně rozumět co melou
    KRMELEC
    KRMELEC --- ---
    SNARK: ať budeš říkat cokoli jakýmkoli jazykem - pořád budeš bílá peněženka - ale můžeš to zkusit - pokud narazíš na venkovskou opravdu chudou rodinu která neví jak se dělá byznys s cizinci tak uspěješ. Hodně štěstí.
    SNARK
    SNARK --- ---
    je tu btw. někdo kdo se zkoušel učit vietnamsky nebo koho to zajímá???
    DRIGUS
    DRIGUS --- ---
    SNARK: samosebou motorka nejlepsi dopravni prostredek o tom zadna.. ;)
    DRIGUS
    DRIGUS --- ---
    SNARK: letadlem poletis hodku (hodku a pul) a busem pojedes 9 a vice hodin a moc daleko se nedostanes.. mluvim z vlastni zkusenosti (vyzkouseno ze saigonu pri pobrezi dale na sever)

    priklad: priletis do saigonu, ubytujes se, des si koupit na druhej den rano letenku za par dolacu do danangu, prohlednes si saigon, vyspis se, rano vstanes, odjedes tagem na letiste, sednes do letadla a za cca hodku a pul ses v danangu, takze obed uz mas v danangu..
    budes chtit jet busem, tak rano vlezes do busu a kolem obeda ses + - 200km nad saigonem a do danangu prijedes tak nekdy vecer...
    takze se mi zda, ze to letadlo neni o zabiti celeho dne ale spis ten bus...

    bus ma pro me zase tu vyhodu, ze se muzes po ceste koukat kolem jak to tam venku vypada, kdezto z letadla nevidis nic no..

    zkusil jsem i bus i letadlo a vysledek byl, ze po jedne ceste busem uz sem s nim nejel a po jednom letu letadlem, jsem vnitrostatne ve vietnamu letel jeste jednou (vic letu jsem za pobyt nestihl).. kratsi vzdalenosti sem jezdil taxikem...
    SNARK
    SNARK --- ---
    Dondys
    na cestování do cca 150 km denně doporučuju jasně Honda Wave 120 :)
    ad vlaky - možná mírně na jihu
    ze saigonu do hanoie jezdí skoro durch linkový busy nejen pro turisty (jakože v busu se připrav na to že občas někdo hodí šavli do mikrotenovýho pytlíku atd atd) loni ještě nebyly vůbec drahý - ale jezdí jenom při pobřeží - a řek bych že je to jedna z mála linek kde jakž takž alespoň mají povědomí o tom že existuje cosi jako jízdní řád a nebýt řady objektivních potíží i by ho rádi třeba dodržovali - jinak je místní autobusová doprava stylem že někdy po ránu přijede nějakej bus a objíždí okolí dokud se nenarve k prasknutí a pak teprv vyrazí - což může být i k poledni a později
    vůbec bych nepřemejšlel o nějakejch přeletech letadlem - tim zabiješ celej den - což je pro tebe deset procent dovolený
    DRIGUS
    DRIGUS --- ---
    DONDYS: pokud bys planoval napr. tu sapu z hanoie, tak tam se jezdi spacim vlakem co si pamatuju a trebas tady http://www.kangaroocafe.com/ najdes v hanoii supr turisticke informace + ti tam tu sapu (i spoustu jinej veci) klidne i naplanujou pokud budes chtit..
    KRMELEC
    KRMELEC --- ---
    DONDYS: ad. cestování - velké vzdálenosti letadlem, 100-300km taxíkem a předem domluvit cenu! a nebo expres busem - tragédie obdobná taxíku - 100km trvá zhruba 2-8 hodin - podle náhod... Stav silnic a provoz (případné povodně a jiné) to si nevybereš...

    Vlaky? Za celý Vietnam jsem viděla asi tři jedoucí vlaky. Nevim o nich nic :c/
    DONDYS
    DONDYS --- ---
    Jo, dekuju moc vsem, uz se mi asi neco priblizne rysuje. Jen bych se vas rad zeptal - mete nekdo zkusenosti s cestovanim vlakem? Dobre i spatne - jde mi hlavne o nocni spaci vlaky - jako maly jsme tak jezdili vsude na dovolenou a prijde mi to jako prijemny zpusob jak poznat lidi a snad i trosicku priblizit kulturu zeme - nebo jsem uplne vedle?
    Jo - je treba se necemu vyvarovat, nebo vlaky v pohode? Diky moc!
    DRIGUS
    DRIGUS --- ---
    DONDYS: je jedno kam priletis, oboje je zajimave videt (jak saigon, tak hanoi).. saigon je vic volnejsi, hanoi je daleko vic komunisticka a rezim tam drzi oteze drobet pritazenejsi nez na jihu vietnamu...
    let trebas ze saigonu do danangu nebo hue, procestuj si ten stred cos psal a pak muzes pokracovat dal letadlem do hanoie... ceny letenek sou prijatelne a letadla litaji prakticky kazdý den..

    ja osobne bych navstivil sapu... tam sem nebyl (vejlet vlakem z hanoie tak na tejden), ale co sem videl fotky tak je tam na co se koukat a spousta narodnostnich mensin...



    BAR_CA
    BAR_CA --- ---
    DONDYS: Ja teda nebudu hodnotit, protoze oboje ma urcite neco do sebe. Myslim ale, ze muzes stihnout oboji, letenky z Hanoje do Saigonu stojej 110 dolarů, trvá to dve hodky a lita to snad desetkrát denně. Jinak s Vietnam Airlines se za malo penez dostanes i do stredniho Vietnamu samo. A predpokládám, ze kdyz mas na to, narychlo si zaletet do Vietnamu na deset dni, tak uz te tohle nevytrhne :-)
    DONDYS
    DONDYS --- ---
    SNARK: ja bych rad na dele - ale takhle mi to dovoli skola, jako maximum. Ale tak je to koneckoncu vzdycky - ze by to chtelo na dyl, zejo :-)

    Je to prave velke dilema - ktere ted resim - zda prilet prez Hanoi anebo Saigon - centralni oblast bych chtel urcite videt - Hue, Hoi An, My Son ale i DMZ ci prilehle plaze :-) - jen mi Hanoi prijde osobne mnohem zajimavejsi - historie, zatimco Saigon mi (alespon podle toho co ctu) prijde vicemene odosobnene mesto...mate nekdo nejake zkusenosti? Muzete porovnat ci hodit osobni zkusenost?
    SNARK
    SNARK --- ---
    dondy - deset dní je na vietnam kurva málo - já osobně doporučuju oblast mezi Buon Ma Thuot a jezerem Dak Lak - ale to je na tebe asi dost na jihu
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam