• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LAURYNNVietnam
    KRISTALKA
    KRISTALKA --- ---
    KRMELEC: no prave ze ja v cine byla a radsi bych nekam jinam ... jeko ze se mi nechce do zeme, ktera vypada dost stejne jako jizni cina .. proto jsem se ptala, jestli to jen tak vypada :)
    KRMELEC
    KRMELEC --- ---
    KRISTALKA: já sice nevím jak je to teď s vízem do Číny a Vietnamu, ale být tebou, ušetřím si běhání, vyberu si jednu z těch zemí a nesnažím se přecházet hranice. Pokud jedeš do Azijské země poprvé, tak mezi těma zeměma stejně neuvidíš moc rozdílů, tak je to na tom co je ti víc sympatické...
    160CM
    160CM --- ---
    HAAALA: ... okola dalatu je krasne, ale co ja vim, tak je nejlepsi si pronajmout motorku a proste jezdit.. Jinak je taky mozne pronajmout tzv. "easy ridera" proste ridice motorky, ktery te po okoli proveze. jinak na lokalni busy na centralni vrchovine rekla bych neni prilis spoleh. Vlastni/pujcena motorka to jisti.
    KRMELEC
    KRMELEC --- ---
    HAAALA:

    nástěnky v očkovacích centrech a nebo net (Google: prodam Malarone)
    http://hory.lezec.cz/inzerce.php?cser=4&ckat=
    http://www.hedvabnastezka.cz/diskuse/bazar-prodam-daruji-1/prodam-malarone-8
    http://www.cestomaniak.cz/diskuze/afrika/tema893.html

    odkazy jsem nečetla, ale Malarone se prodává - jen si vybrat správné datum expirace = cenu
    KRISTALKA
    KRISTALKA --- ---
    pls dotaz: muzete nekdo rict jaky jsou rozdily mezi jihozapadni Cinou (Yunnan, Sichuan) a Vietnamem. Dle fotek me to prijde stejne, myslim atmosfera, architektura, priroda a tak. Chtela jsem v lete do V vyrazit a ted vaham ....
    HAAALA
    HAAALA --- ---
    KRMELEC: díky, nemám v úmyslu si kupovat nová, když se dají sehnat zánovní, nicméně na žádný inzeráty jsem zatím nenarazil. Zkusím se poohlédnout...
    KRMELEC
    KRMELEC --- ---
    HAAALA: antimalarika asi Malarone - mi připadá že jsou nejrozšířenější, ale každopádně si je vzít opravdu jen jako pojistku pokud by široko daleko nebylo ani živáčka.
    Obecně se doporučuje si je vzít, ale použije je jeden z tisíce a ještě blbě. Kdykoli ti bude špatně, tak to může být něco jiného a je dobré jít k doktorovi. Antimalarika ti v případě špatných střev spíš přitíží než pomůžou...

    PS: za celkem rozumné peníze se dají sehnat na nástěnkách očkovacích center jako inzerce nebo na netu. Nemá smysl kupovat nová, když si můžeš podle data expirace koupit starší...
    HAAALA
    HAAALA --- ---
    BTW jaký jste s sebou vozili antimalarika do Vietnamu? nechce se mi to žrát profylakticky, tak spíš si vzít s sebou Malarone nebo tak něco pro případ nouze...

    a propos byl jste někdo mezi Montagnardama v okolí Da Latu? přijde mi to jako míň proturizovaná oblast a asi zajímavější než Sa Pa...
    TRIBALBASS
    TRIBALBASS --- ---
    pokud mas jeste o toho pruvodce zajem tak napis do posty.
    HAAALA:
    HAAALA
    HAAALA --- ---
    neměl by někdo k nahlédnutí / zapůjčení průvodce po Vietnamu? proti záloze, Praha...


    LEOZ: vypadá to zajímavě, ale podle dvou stránek je ještě dost těžko soudit
    LEOZ
    LEOZ --- ---
    xin cao,
    snad to neni OT, todlec je projekt, na kterem v soucasnosti ve VN delam
    http://www.lotusstation.com/

    a tady najdete i link na blog, jenz se snazime pomale rozjet
    http://lotusnetwork.wordpress.com/

    budu rad za jakoukoli zpetnou vazbu,
    pozdravy ze Sapy ;)
    DONDYS
    DONDYS --- ---
    160CM: jop, hoi an, uz je to dlouho :-S :-)

    KRMELEC
    KRMELEC --- ---
    BARUNKA: nemůžu to objektivně posoudit (první jsme navštívili HCM a až nakonec Hanoi), ale stojí za to vidět obojí.

    Ha Long Bay jsme také dali - dvoudenní a klidně bych zvládla i déle - je to úžasné, tam jsem pochopila, že fotky z National Geographic nejsou fake :c)))
    Ad ty vzdálenosti - nelépe se překonávají vnitrostátní leteckou - vřele doporučuji - poměr cena, kvalita, čas ! Taxi je o prťku rychlejší než expres bus a ten je úplně stejně pomalej jak normální bus - ve finále záleží co se po cestě přihodí a jak se kdo vyspí, ale nad 60km/h to prostě nejede ani kdyby tam pět ženských rodilo.
    160CM
    160CM --- ---
    DONDYS: hmhmh... no co dodat.. vypada to, ze hanoj nesvedci kazdemu... Hanoj ma kouzlo, ktere asi vidi jen nekdo.. na ni bych si nechala 2 dny, pak hue, hoi an - predpokladam, ze tos myslel tou stredovekou vesnici.. ehm.. Co je opravdu krasne je Ninh binh asi 100 km od hanoje.. nadherna krajina... kazdopadne na vietnam je tyden fakt malo..
    BARUNKA
    BARUNKA --- ---
    DOPEDOLL: Jestli muzu neco doporucit,tak zustat tak den v Hanoi a pak si dej vylet lodi do Halong Bay (trci tam skoro 2000 kamenu z more a je to nadherny - vylet stoji od cca $USD40 do 150 - normalni az luxusni) a bud pak muzes preletet do HCM nebo prejet vlakem,ale ja doporucuju se vykaslat na HCM a misto toho jet do hor k cinskym hranicim.Je tam Sapa - raj na zemi.Krasny zeleny hory s mistnimi kmeny.Jedno z nejhezcich mist jaky jsem kdy videla.Hrozne super lidi, priroda, maly hostylky, svarak, trhy,....
    Jinak Hanoi je od HCM vzdalena asi tak cca 1500km,coz je docela dalka.
    DONDYS
    DONDYS --- ---
    DONDYS: jo a z casovyho hlediska vse je daleko a trva dlouho jezdi nocnima autobusama / je to lehatkovy takze to jakz tak jde...
    DONDYS
    DONDYS --- ---
    DOPEDOLL: ok, ja to mel podobne, na asi @ tydny, tak udelas este orezanejsi verzi - ja priletel do hanoje, to je takova dira ze ti na to staci odpoledne, odjedes nocnim AUTOBUSEM (vlak ne / muuj mel asi 12 hodin zpozo, byla to pohoda, ale kdyz neni cas...) do hue, tam taky tak den, pak takova ta stredoveka vesnicka par kilaku pod hue, a nejaky ty kostely kolem a pak ten HCMC...tak bych ti to na ten cas doporucoval ja. ale myslim si ze by bylo lepsi se flakat nekde v thajsku na plazi...
    DOPEDOLL
    DOPEDOLL --- ---
    kua ludia vedel by mi dat nejaky crash course vietnamu?mam nanho cca tyzden...dala by som ze prelet z thajska do hanoiu a chcem vidiet hcmc.viete mi niekto poradit nieco medzi tym? nemam cas ani ten blby lonelyplanet precitat
    KRMELEC
    KRMELEC --- ---
    LUKOYE: btw. shánět tlumočníka na překlady je blbost - teď mi to došlo :c)))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam