• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LAURYNNVietnam
    ZZGERO
    ZZGERO --- ---
    čaute, když sem byl ve vietnamu, potkal sem v Saigonu nějaké brity, co se tam živili výukou angličtiny a říkali mi, že za to maj celkem dobrý prachy (teda jako na vietnam)..a teď by kamarád a možná i já bysme chtěli zkusit tam jet vyučovat anglitinu, ale já už si nepamatuji, kolik že říkali, jaký jsou tam sazby za hodinu při individuální výuce a ve skupině..nemáte někdo náhodou info? popřípadě jaký certifikát tam budou chtít - uznávak - pokud vůbec to budou řešit. děkuji za info
    BEAUFORT
    BEAUFORT --- ---
    LYDI: to neva, beru vsechno. ceny ani tak nezajimaj, spis places to see a to se nemeni. dikes
    LYDI
    LYDI --- ---
    mam ale jeste z roku 2007, tak to uz nebude uplne aktualni...
    BEAUFORT
    BEAUFORT --- ---
    ahoj. nemate nekdo pruvodce Viet v pdf, nebo obdobnym formatu? dikes
    KETHAMINA
    KETHAMINA --- ---
    MINOU: do listopadu v sape vege restaurace byla, ale nebyl zájem ... vím o pár zastrcenych restoskach v patře s tofu a nesmazenymi zavitku - někdy se stav :)
    MAKAK
    MAKAK --- ---
    Děkuju moc. Právě Vietnam je země lahodného tofu, ovoce a zeleniny, takže dle všech info zatím je to pro čechy v tomto směru ráj na zemi...

    oproti klasické bezmasé nabídce všech rrestaurací smažený sýr se šunkou....
    MINOU
    MINOU --- ---
    MAKAK: jinak si najdi dle svého operátora s kým má jaké dohody. Pro představu-já měla O2, tak jsem koukla na stránky a zjistila, že mi vše bude fungoval, když si ve VN nastavím, myslím Viettel. Jinak si fakt kup VN simku, kdybys potřebovala volat domů i jinak než přes skype.
    MINOU
    MINOU --- ---
    MAKAK: pokud budeš ve větších městech, nebo u chrámů, tak tam téměř vždy najdeš čistě vegetariánské restaurace-hledat nápis "chay" (quan an chay, com chay...) Všude vařili naprosto úžasně, a to jsem všežravec, a navíc je to levný! V jídle nikdy nebylo nic z mlíka, z vajec možná nějaký smaženky, ale spíš jsme měli většinou několik druhů zeleniny, tofu, soju na různý způsoby a zeleninovej vývar... mmm, to mi v Čechách dost chybí-kdybyste měli tip, jestli je nějaký stánek na Sapě...-sem s ním!
    STARAKRYSA
    STARAKRYSA --- ---
    MAKAK: holka holka...vegan? to je hell..to tam radeji ani nejezdi pac nic jinyho nez rejzi a salat nebudes moct jist..pekelne se ochuzujes..a pritom je VN proflakla svou uzasnou kuchyni .....

    zalezi na jak dlouho tam jedes ale my meli vietnamsky cislo a super - internet zdarma, kupovali sme kupon asi za 200 000 vnd a vydrzelo to dlouho...volani do CR myslim kolem 6czk/min..proste smesny...
    SMOKIE
    SMOKIE --- ---
    MAKAK: mno tak to se asi prochazka kulinarskym rajem zmeni v docela krutou realitu suchy rejze se salatem :D Vskutku nezavidim ....
    MAKAK
    MAKAK --- ---
    SMOKIE: já jsem veganka, takže asi ne :)

    a stejný zábrany mám vůči všem zvířatům, i když ten pes větší přece jen od narození máme pejska doma, tak k nim člověk má jiný vztah...


    nevíte náhodou někdo, jak je to s mobilama? v korei ségře ani nechodili zprávy, funguje tam české číslo s roamingem?
    SMOKIE
    SMOKIE --- ---
    MAKAK: pockej, jako za petimesicni pobyt ve vietnamu ? To uvidis i pro tebe njspis horsi veci, nez pyramidy pecenejch psu...Kdyz se nebudes striktne vyhejbat vsemu masovymu, co nema sest nohou, ploutve nebo zobak, tak ho nejspis v nejaky smesi nebo polivce i ochutnas :)

    Ale to jsou nase bily zabrany a ten kdo je nema je dost ve vyhode, a to nejen tim, ze lip zapadne, ale i si vic uzije, nejen chuti mistnich bun cho :)
    MAKAK
    MAKAK --- ---
    já dourfám, že za můj pěti měsíční pobyt se teda pohledu na upečenýho psa dokážu vyhnout...
    MAEDHROS
    MAEDHROS --- ---
    SMOKIE: Pes není špatnej (ale jedla jsem ho jen na korejskej způsob) - ovšem za podobnej převoz zvířat bych někdy fakt stahovala zaživa, ať už jsou to prasata tady nebo psiska na východě...
    STARAKRYSA
    STARAKRYSA --- ---
    SMOKIE: tak priste, nejela sem tam urcite naposled:)
    SMOKIE
    SMOKIE --- ---
    STARAKRYSA: tak phu quoc je uz moc pro turisty, ale v HCMC jsi akorat nejspis nezaregistrovala ... tak to jeste jedna moje oblibena :

    STARAKRYSA
    STARAKRYSA --- ---
    SMOKIE: HCMC a Phu Quoc...no jako na tom ostrove bylo psu mraky, v HCMC nic moc, to je fakt, ale stejne, ackoli sem obe lokality prolezla skrz na skrz, porcovanyho psa sme tam nepotkali :)
    SMOKIE
    SMOKIE --- ---
    STARAKRYSA: tak to si nejsem jistej, kde ze jsi to byla ? :) O premnozenejch psech se mi to taky nejak nezda... naopak, v porovnani s krajema, kde se psi nezerou je tam psu na ulici docela malo... a navic - neprislo mi, ze bych tam na ulici videl psa starsiho dvou let.:)


    STARAKRYSA
    STARAKRYSA --- ---
    no ja psa ani kocku nikde nevidela mno...
    MINOU
    MINOU --- ---
    STARAKRYSA:
    INDEX:
    jj, není nad to, občas vidět, jak se pejsek pěkně otáčí na roštu... Já teda neochutnala ani pejska ani kočičku, ale aspoň podle cedulek, bylo dost příležitostí, kde si dát jedno nebo druhé.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam