• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LAURYNNVietnam
    Vše o Vietnamu a Vietnamcích...:))
    rozbalit záhlaví
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    DR_COOPER: wow tak to je docela sranda, pac s tim tak nejak pocitam ... na zaklade ceho poustej nebo nepoustej se poznat nedalo?
    DR_COOPER
    DR_COOPER --- ---
    Jo a mimochodem včera nas malem nepustili na Ruzyni do letadla na ta online Viza. Ze prej vietnamska vláda zmenila podmínky a tahle online viza uz neplati. Byly to strasny nervy, ale nakonec nas teda pustili. A v Saigonu zadne problémy po priletu tak nevim. Ve stredu prej ale nejake cechy vratili.
    DR_COOPER
    DR_COOPER --- ---
    Nemate prosim někdo zkusenosti s nakupem listku na vlak v Saigonu? Zítra je potrebuju jit koupit na pondělí a jsem z toho volaaky zmeteny. Potrebujeme koupit soft kabinu pro 3 lidi do Danangu
    ALDARION
    ALDARION --- ---
    MR_DAN: Soukromě si myslím, že jezdit do Asie bez očkování je pitomost. Proti žloutence a tyfu to fakt chce, něco se dá stihnout i za těch deset dní, zeptej se u doktora nebo v nějakém očkovacím centru či na cestovní medicíně...
    KROKODILE
    KROKODILE --- ---
    MR_DAN: ta voda je tu mistama fakt dost jeta :D
    KROKODILE
    KROKODILE --- ---
    MR_DAN: hepatitida A je minimum navíc ti to vydrží 25 v let, to za těch 1300 stojí... Pak doporučují břišní tyfus, ale neměli vakcíny (stojí 800)
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    jeste dotaz - ockovani? ma to smysl, nebo si jen farmaceutici chtej vydelat? vzhledem k tomu ze letim za 10 dni tak uz to stejne asi moc nestiham...
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    MR_DAN: tak pekne sklenene figurky, kyc, ale nas.
    My jsme se koupali v Ha Long v lednu, bylo asi 15C, ale manzel mel narozeniny, tak chtel do more. naproti nam na druhem ostruvku zajezd Nemcu v softshelkach hledal muslicky, romantika :-D
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    GUDRUN: no ted tam prej bude vylozene zima ... kolem 30 :D az se boji jestli to bude na koupani... jim budu vypravet o koupani v pastvinsky prehrade, kde se i v nejteplejsich letech daji najit plovouci kusy ledu....

    ty mince nejsou blbej napad! presne, nicim hodnotnym je asi neokouzlim, ale prave neco hodne ceskyho, evropskyho, exotickyho by mohlo fungovat :-) to tam pak bude stat vedle tech mavajicich kocicek :D
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    MR_DAN: skoro zadarmo jako jinde v Asii, tj zalezi, kde nakupujes, pripadne zakolik si to usmlouvas, obecne ale jo, tricko za 40 - 100kc, plataky kolem stovky, kecky za 7 petek, co si pamatuju z Hanoje. S tema kratasama me nejakej Vietnamofil opravi pripadne, my jsme krome jihu byli za ne az tak zhaveho pocasi, ale obecne dospeli Asiati kratasy nenosi, je to nedustojne a za me musim rict, ze belous v kratasech pak mezi Asiatama vypada fakt smesne :-) ale nejaka urazka to asi nebude :-)

    jestli Hai Phong, tak dejte nejakou privat boat po Halong, to byl jeden z nejlepsich zazitku ve Vietnamu. Darek nevim, zalezi, jak jsou svetaznali, bohati a co maji radi. Ja si priste beru hrst korun a dvojkorun, to jako pozornost cloveku, se kterym se zakecam a vyptava se na CR funguje skvele, kdyz jsem pak v Indii v buse davala kolovat dvojstovku, tak jsem se bala, ze se mi nevrati :-D
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    GUDRUN: wow fakt kratasy ne? :O to jsem treba nevedel...
    bydleni resit nastesti nemusim, budem mit zazemi rodiny kamosovy manzelky, plus oni tam maj nejakou chatu kus od Hai Phong
    spis jsem myslel prave to jidlo, nebo obleceni.. jakoze jestli je pravda co se rika, ze nema smysl tam jezdit s kufrem, ze jsou tam ty hadry skoro zadarmo?
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    MR_DAN: vsechno zalezi na tom, kde se budes pohybovat, co mate v planu atp. Nejlevneji jsme jedli hlavni jidlo za 17kc na osobu, nejdraz asi za 400kc, bydleli jsme v dvojluzaku s prislusenstvim bez klimatizace za 4 - 15USD, pokud chystate delsi presuny podel Vietnamu, casto se vyplati letet, letenky predem nerostou nijak horentne, ale lepe zaridit uz ted. My jsme si jeden prelet koupili z tabletu az cestou do Vietnamu, a to bylo kolem jejich noveho roku. Kratasy si neber, v tech budes jako vsude v Asii za bilyho Tuana, co se neumi oblekat, radsi platene kalhoty nebo aspon pod kolena...
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    nebo treba jakej darek privezt z cr, abych jim udelal opravdu radost...
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    tak, dovolena schvalena, letenka koupena, vizum zazadano....
    jsou nejaky vylozene dobry rady, co bych si od vas mohl odnest? treba ze nemam zkouset mluvit francouzsky, nebo dostanu pres drzku ze jim pripominam okupanty apod... :-)
    nebo na jakou cenovou hladinu se mam pripravit, abych se nenechal zbytecne obirat? co si urcite vzit s sebou...
    zatim si to predstavuju trochu naivne, ze si sbalim kratasy, 5 tricek a zabky a budu improvizovat...
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    MAKOSHARK: taky nas autenticita vietnamske kuchyne v CR prijemne prekvapila.
    MAKOSHARK
    MAKOSHARK --- ---
    MR_DAN: Kamarád mi teď řekl, že veškerou komunikaci zvládl se smartphonem a (hlasovou funkcí) google translatorem - řekl něco česky do sluchátka, přiložil k uchu Vietnamce a nechal ho poslechnoput si to vietnamsky přeložené googlem:)

    Jinak teď zpětně oceňuju kvalitu vietnamských bister v Praze (ČR). Kvalita mnohdy srovnatelná s tím, co jsem jedl přímo v Saigonu. Teď jsem ve Varšavě, "vietnamské" bistro je tu sice taky na každém rohu, ale nedá se to jíst; jediné vietnamské jídlo je vlastně jen pho, ale je tu úplně bez chuti. Před týdnem jsem byl ve vietnamském bistru v Kolíně nad Rýnem, trochu lepší než v Polsku, ale pořád mnohem horší kvalita než v Praze.
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    DOBYTEK: ok, dik, asi toho budu mit s sebou radsi vic, nez min, takze tohle rozhodne
    DOBYTEK: to byl jen priklad, prvni co me napadlo :-)
    DOBYTEK
    DOBYTEK --- ---
    Na větu: "za tohle vam nedam 200k dongu to nema cenu ani padesat" nemusíš umět vietnamsky, smlouvat se dá výborně za použití bankovek různé hodnoty :)
    DOBYTEK
    DOBYTEK --- ---
    MR_DAN: to je v tom LP, mají to asi normálně v knihkupectví, nebo se dá docela levně koupit PDF na webu LP, prodávají to po kapitolách, tak nemusíš brát celý Vietnam. A nebo rapid :)
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    DOBYTEK: aj-vj je taky vpohode, ale buh vi jestli se to v cr sezene .. zatim jsem narazil jen na "maly cesko-vietnamsky slovnik" co ma 732 stran... (nebo tak nejak)
    potreboval vietnamsky snadno a rychle :-) kde nebudou fraze jako "v 6 mam schuzku se svym obchodnim partnerem", ale spis "za tohle vam nedam 200k dongu to nema cenu ani padesat", nebo "ta vecere byla vyborna, co ze jsme to vlastne jedli?"
    DOBYTEK
    DOBYTEK --- ---
    DOBYTEK: teď koukám, že píšu blbosti: vyřízení stalo 19 USD, těch 45 se platí na letišti policajtům za nálepku do pasu :)

    MR_DAN: vystačili jsme s LP slovníčkem co je na konci průvodce po Vietnamu, ale ten byl tedy aj-vj
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam