• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LAURYNNVietnam
    Vše o Vietnamu a Vietnamcích...:))
    rozbalit záhlaví
    ALI_EN
    ALI_EN --- ---
    HOVNOVCUKRU: oproti thajskejm sleeping busum, kde si akorat sklopis sedacku a pokud neurves dobry misto, tak jizda jak v normalnim buse jsem za vietnamsky luzkovy autobusy byla fakt vdecna. navic jezdily presne na cas... thajce nejaky hodinovy zpozdeni a pet prestupu nijak moc netrapilo.
    FI_CZECH
    FI_CZECH --- ---
    HOVNOVCUKRU: A co bylo tak hroznyho? Me to prislo celkem fajn. 100x lepsi nez sedacky. Akorat by ridic nemusel porad tolik troubit.
    HOVNOVCUKRU
    HOVNOVCUKRU --- ---
    já už jsem doma. s vízama (online) žádný problém nebyl.
    Nejlepší byl sever: Hanoi, Ha Giang, Mai Chau, pak Hoi An...
    Nejbrutálnější byla cesta nočním lůžkovým busem - nevermore!
    Cesta vlakem byla celkem ok (noční vlak, soft seat, 4 lidi v kupé)
    KELTIK
    KELTIK --- ---
    Zítra odlet z Vídně, ve středu večer Ho Chi Minh City. Někdo tam?
    FRED
    FRED --- ---
    Zdar, letíme s Air France, taže jak jsem pochopil, safe varianta je vízum z ambasády. Jaký je poplatek za vyřízení? Na webu jsem to nenašel.
    ALI_EN
    ALI_EN --- ---
    ale notak :)
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    ALI_EN
    ALI_EN --- ---
    IKARIE: no ten typek z vietnamisa je id INDEX :)
    IKARIE
    IKARIE --- ---
    IKARIE: Kazdopadne se ozvu jeste jednou primo email uvedeny na webu a osvetlim situaci :)
    INDEX
    INDEX --- ---
    IKARIE: Funguje, protože dotazy stále chodí, ale když tak mi klidně napiš na nguoisec(zavinac)gmail.com a rád ti poradím.
    IKARIE
    IKARIE --- ---
    INDEX: Tak to mu asi nefunguje kontaktni formular na webu :) (odesilala jsem to asi v 5.30 rano)
    INDEX
    INDEX --- ---
    IKARIE: Klukovi nic nepřišlo, tak to kdyžtak pošli znovu.-) Každopádně problémy momentálně žádný nejsou. Od konce března do začátku června nechtěli na ruzyňském letišti (nikde jinde problém nebyl) pouštět do letadel pasážery letící s Air France. První tejden byly i ostatní společnosti trochu vyděšený, ale postupně se všichni umoudřily. Od června je opět zase klid. Jinak víza on arrival ve Vietnamu fungují a stále fungovat asi i budou. Problém je v tom, že čas od času se lokální VN ambasády (australská, kanadská a nově i česká) snaží turisty vyděsit a podle míry vlivu:-) se jim to i docela daří, aby si dělali víza přímo přes ně.
    FI_CZECH
    FI_CZECH --- ---
    IKARIE: No v kostce - krky delali jenom v Air France pri letech z Evropy. My sme prelitali z Malajsie do Saigonu s Malaysian Airlines a online viza v pohode.
    V tomhle pripadne je pak lepsi sebou z letadla trochu hodit a bezet k tomu okynku driv, nez se tam udela naval, protoze pak se tam ceka treba hodinu jako my a je to jeste predtim nez si vyzvednes zavazadla.
    IKARIE
    IKARIE --- ---
    MR_DAN: tomu klukovi z vietnamisa jsem rano posilala email, tak uvidime, co odpovi, kdyztak se tu o to podelim :)
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    IKARIE: ty ne moc pozitivni komenty jsou na online viza tzv. on arrival... zkusil bych asi hledat jeste v jinejch diskusich, celkem aktivni vietnamisa.cz hovori negativne akorat o air france
    vizum na ambasade vyjde cca na trojnasobek toho co to online
    IKARIE
    IKARIE --- ---
    MR_DAN: jj, uz to filtruju. takze myslis, ze jistejsi varianta si vyridit viza v praze na ambasade, i pres ty ne moc pozitivni komenty tu?
    ma nekdo nejakou aktualni zkusenost s tim, na kolik to vyjde? mesicni-turisticke-nebudem opoustet vietnam viza?
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    IKARIE, PETROSSA: tak se asi na ty online viza nespolehejte, viz filtr tady
    PETROSSA
    PETROSSA --- ---
    diky za tipy a rady
    PETROSSA
    PETROSSA --- ---
    MR_DAN: emirates-chcem si uzit let;)
    PROMETHEA
    PROMETHEA --- ---
    PETROSSA: viza jsme meli multiple z ambasady, ve frankfurtu staly tusim 90 euro…
    kambodzsky viza se delaj na pockani na hranicich za minimalni poplatek, ani nepotrebujes fotku s sebou…

    pokud chcete vidět Cucchi tunely, vemte je cestou do Phnom Penhu - je to ta samá cesta, takže se dá ušetřit spousta času (chce to jen správný timing )
    - Cucchi tunely jsou dobry k predstaveni si vietnamsky minulosti, protoze ta je v kazdodennim zivote uz nastesti nerozpoznatelna (pro cizince)….

    My jeli na ceste tam pres Phnom Penh rovnou do Siem Riepu na chrámy, a ze Siem Reapu cestou na jih jsme udělali zastávku v Phnom Penhu - tam urcite videt Tuol Sleng museum.
    Jinak kdybych jela znovu vynechala bych tolik přesunů autobusem - je to sice levný, zezačátku zábavný, a autentický, ale nakonec se tím ztratí spousta času. Takže bych vložila třeba jeden přelet. Třeba zakončit chrámama a letět ze Siem Reapu do Saigonu…

    na nyxu je jeste diskuze o cele JV asii, vcetne kambodzi




    IKARIE
    IKARIE --- ---
    MR_DAN: Tak to me zajima taky samozrejme :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam