• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LAURYNNVietnam
    Vše o Vietnamu a Vietnamcích...:))
    rozbalit záhlaví
    NEELLA
    NEELLA --- ---
    SAMOUT: no bohužel s tebou zas tak nemůžu souhlasit, ono jako turista se dostaneš k prd informacím, přijď se podívat a uvidíš, jak to vidí vietnamci... určitě tam neni ten "pravý" komunismus jako v severní korei, nicméně svoboda slova bohužel ve Vietnamu je daleká budoucnost, političtí vězni stále zatýkani atd. Mimochodem Vietnam je podporovám USA a vietnamská společenost má za západní vzor bohužel USA (i když je to celkem paradox). Nicméně máš taky pravdu, že je to spíš kombinace kapitalismu a komunismu.
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    NEELLA: Loool, prej komunismus :-D. Tvl, tam je komunismus jen na papíře, jinak to už s touhle ideologií nemá VŮBEC nic společnýho. Resp. je to oficiální doktrina, kterou není radno zpochybňovat, ale fakticky jí nikdo nevěří a země podle ní nefunguje, fakticky je tam tuhej kapitalismus. Prostě Čína, akorát o nějakých 20 let pozadu. Klasickej příklad jsem viděl v muzeu následků války v Saigonu (nástěnky plné těžké propagandy USA fuj, imperialisti fuj), kde stála místní školačka, která tam byla na exkurzi, s baťohem I Love NYC v hloučku amerických turistů vedle stánku s Pepsi Colou. Takže asi tak. Jediné, co připomíná komunismus, je naprosto obludná byrokracie a s ní spojená korupce (ale tu máme v EU taky).
    NEELLA
    NEELLA --- ---
    https://www.facebook.com/events/847507522033036/

    Vietnam očima lidskoprávních aktivistů
    ESTHER
    ESTHER --- ---
    Zdravím ve spolek,
    mám na Vás prosbu. Máme v plánu procestovat vlakem Vietnam ze Saigonu do Hanoje. Máme na to asi 14 dní a chceme jezdit vlakem.
    Je potřeba rezervovat si lístky předem? Jak dlouho předem? Které vlaky a sedadla jsou nejlepší? Je potřeba znát a nebo mít něco specifického s sebou?
    Děkuji moc za rady..
    IKARIE
    IKARIE --- ---
    jenom FYI, od minuleho tydne se zrejme zmenily poplatky za viza on arrival - viz cech ve vietnamu:

    Od 23. 11. 2015 dojde ke snížení ceny víza. Všechny single entry víza budou stát 25 USD (původně 45 USD). 3 month multiple bude stát 50 USD (původně 95 USD).

    Druhou novinkou je, že za druhý vstup po návštěvě Kambodže nebo Laosu se nebude platit 25 (původně 45) USD jako za nový vstup, ale pouze 5 USD. Tedy pokud budete cestovat do Vietnamu, chcete se podívat do Kambodže nebo Laosu, stačí vám single entry víza. Na cestě zpět už nebudete platit plnou částku za víza, ale pouze 5 USD. Tomu by se měly přizpůsobit i ambasády v okolních zemích. Jakmile budu vědět více, hlavně jak se to bude praktikovat, okamžitě informace doplním.

    Jak na nejlevnější víza pro Vietnam | Čech ve Vietnamu
    http://cechvevietnamu.cz/nejlevnejsi-viza-do-vietnamu

    ALENNAI
    ALENNAI --- ---
    ALENNAI: lety jsem nasla cajk z Can Tho. Ale spis na jak dlouho tam jet, aby si clovek nudou nevokousal ruku. A zda ma smysl nelat booking pres booking. nebo jet na blind ( vychazi to na mimo svatky). Díky
    ALENNAI
    ALENNAI --- ---
    poprosim i tady: Sbiram infa o Con Dao (Viet): ubytko, to do, lety a pod. Proste cokoli. Zda 6 noci neni moc. A jak velky pavouci tam jsou :) :)
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    MR_DAN: Pokud se nezrakvíš, tak jo. Ale hádej kolik ti zaplatí pojišťovna z léčebných nákladů, pokud se ti na tý motorce něco stane, a nebudeš mít ten řidičák? Pokud tipuješ že kulový, uvažuješ správným směrem.
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    EXCITE: na skutr ti staci mit na hlave helmu :-))
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    EXCITE: Mezinárodní, vzor Vídeň 1968. Za pade na počkání.
    BIGG23
    BIGG23 --- ---
    https://www.facebook.com/nasecestyzaparkacek/?fref=ts
    Zajímavý čtení cestopisu ze Severního Vietnamu na motorkách!
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    Jak je to s tím řidičákem ve Vietnamu,stačí mi novej českej nebo fakt ještě musím shánět ten mezinárodní?
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    SAMOUT: tak to fakt letíme spolu :)
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    EXCITE: Tak mi jejich času taky :-). Emirates? Odlet z Prahy neděle 15:35?
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    SAMOUT: Tak to letíme skoro spolu, my jsme v Saigonu v pondělí večer :)
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    EXCITE: Nechte si poslat zvací dopis (funguje jenom při dopravě vzduchem, po zemi ne). Mě to poslali asi za dva dny. Poplatek na letišti 45$, poplatek agentuře za zvací dopis 8$, obojí per capita. V neděli letím, v pondělí po poledni CET dorazím do Saigonu, poreferuju. www.cheapvietnamvisa.net
    ALENNAI
    ALENNAI --- ---
    EXCITE:
    no, psala jsem si s : http://cechvevietnamu.cz/
    a dle vseho je to spis legislativni sum.
    budu je delat 100% on arrival, ale stejne je to darda.
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    ALENNAI: hmm tak jedině risknout na visa on arrival, i když my jsme to chtěli mít bez nervů, na MZV píšou,že je to pro turisty nelegální.
    ALENNAI
    ALENNAI --- ---
    EXCITE: I wish. Multientry je jen na 28 dni. Jedu na 32, takze ve vysledku multi trimesicni :( Damn it.
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    ALENNAI: Teď jsem dělal, stojí 3000,-
    ALENNAI
    ALENNAI --- ---
    BIGG23: :) uz vsechno vim. Nedokazala jsem se v tom jenom zoriantovat. ted uz mi too prijde jasny jak facka.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam