• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LAURYNNVietnam
    Vše o Vietnamu a Vietnamcích...:))
    rozbalit záhlaví
    PFAUST
    PFAUST --- ---
    ICELANDBOY: fajn, jste pomocníci... vodu bychom si užili v deltě, zbytek busíky.

    tak jo, já se mrknu na ubýtko někde na netu a vidím to tedy na ten ostrov. z cestováním po vodě mám docela zkušensot, ale vlny jsou vlny ;)

    a co ten Siem Reap? to je hodně masovka, co? ale asi se to musí vidět..
    ICELANDBOY
    ICELANDBOY --- ---
    PFAUST: nemáš zač ,) nás na to namotali v hotelu, že jako "more comfortable and more space for your legs + no traffic on the water" :D ale bylo to asi 10x dražší než bus..

    Koh Rong před 3 rokama super, jen je dobrý mít rezervovaný ubytování..a připravit se na to, že když jsou vlny, tak je ta cesta hodně náročná :)
    ALENNAI
    ALENNAI --- ---
    ICELANDBOY: kdyz jsme byli my, tak lode nejeli, ze prej malo vody :(
    PFAUST
    PFAUST --- ---
    ICELANDBOY: ok, tak lodičku na deltě a přejezd do PP popř. busem. díky ti.
    rusáky nebrat, měl jsem toho dost v Indii na jednodenním výletě v Goa k vodopádům=zklamání.

    ten Koh Rong je teda good?
    ALENNAI
    ALENNAI --- ---
    ICELANDBOY: phu quoc jak uz tu bylo receny je total ruskej a samej resort (dobry mista se jeste najsou, ale uz hur). To ta Kambo lepsi
    ICELANDBOY
    ICELANDBOY --- ---
    PFAUST: speed boat z PP do Siam Reap...moc nedoporučuju...loď narvaná tak, že jsme museli sedět na přídi...člověk se musí pořádně oblíknout, jinak mrzneš a zároveň se spálíš od sluníčka.
    ICELANDBOY
    ICELANDBOY --- ---
    PFAUST:
    ALENNAI:
    souhlas, že střed není na koupání, ale pro mě to byla nejlepší část cesty...z Hoi An jsem byl hodně nadšenej.
    jinak koupačka pěkná na Phu Quoc, ale za mě teda spíš Kambodža a Koh Rong
    PFAUST
    PFAUST --- ---
    KAKIHARA: díkes za reakci. tak já to teprve začínám plánovat. změna je vyhrazena. zase se nechceme úplně hnát na dřeň. jaká je tedy PLS tvoje zkušenost s přejezdem lodí do PP? týpek vietnamista povídal, že z toho stejně nic člověk nemá, když je to speed boat..
    KAKIHARA
    KAKIHARA --- ---
    PFAUST: my tu deltu projizdeli na punk autobusama/jak se dalo. Spíš jsme courali, ze Saigonu na jih a pak zpátky na sever, kde jsme v Chau Docu sedli na lod a jeli po Mekongu do PP.
    V tý deltě jsou super ty plovoucí trhy a imo po vlastní ose narazíš na pěkný malý městečka. Ale koukám, že na to máte tři dny, tak to chce asi spíš naplánovat předem no.
    ALENNAI
    ALENNAI --- ---
    PFAUST: kdyz jsme byli v Hue ( prileteli do Da Nang a odlitali z Hue), tak tam poctive prselo ( pulka prosince), ze jsme misto ceskyho chčije a chčije zacali rikat Hue a Hue :) Tak tam bacha na pocasi v tom prostredku. A nevidela bych to tam jako koupaci destinaci.
    Jako ja bych se tam na ten stred v tomhle rozplanovani asi vybodla.
    Jak si predstavujes deltu Mekongu? My si vzali babku s lodkou na nabrezi v Can Tho a rukama, nohama se domluvis, co chces. Musis na ne trochu prisnejc, jiank te lehce ojebou ( kratsi dobu, neukazou, co chces videt...)
    Ja byla v tehle mistech uy 3x takze bych to tempo asi zvolnila ( tvoje prejezdy, ptrelety),ale chapu, ze to chces stihnout.
    Klidne posta
    PFAUST
    PFAUST --- ---
    ALENNAI:
    zatím to mám rámcově takhle

    1.11.-3.11. Saigon
    3.11.-7.11. Hoi An a okolí
    7.11.-9.11. delta Mekongu
    9.11.-10.11. Phnompenh
    11.11.-13.11. Siem Reap

    zbytek pláž nebo tak :)

    hele a do té delty mekongu to chce asi cestovku, co? zdá se mi to ale nějak podezřele drahé :)
    PFAUST
    PFAUST --- ---
    ALENNAI: děkuji Ti za reakci. odlétáme 1. listopadu a vracíme se 24. listopadu (vždy Saigon).

    chtěli bychom se držet spíše na jihu, ale na tři, čtyři dny bychom si zalétli do Da Nang kvůli Hoi An. takže tyhle pláže dobrý? jak je to tam s turismem? spíše raději méně než více :)
    ALENNAI
    ALENNAI --- ---
    PFAUST: rozhodne se vyprdnete na prejezdy a pokud muzete, tak litejte:
    www.airasia.com/en/
    Vietnam Airlines - Reach Further
    https://www.vietnamairlines.com/
    http://www.vietjetair.com
    https://www.jetstar.com


    KAKIHARA
    KAKIHARA --- ---
    PFAUST: za mě koupání na jihu Kambodže super, byli jsme v Otres village, nikde nikdo, pěkný, klídek. Koh Rong jsme nedali, ale prej dobrý.
    ALENNAI
    ALENNAI --- ---
    PFAUST:
    Kolik času máte?
    kdyby te neco z tohodle zajimalo, pis: Jih Viet- Mui Nai ( na hranicích s kambo), Phu Quoc, a tady veeeelika plaz kde bilej byl rarita (KIEN LUONG - KIEN GIANG, Ba Trại, KIEN LUONG)
    sever Viet- Cat ba
    a Cambo- Koh Ta Kiev a pláže Otres (oblast kousek od hnusu Sihanoukville)
    PFAUST
    PFAUST --- ---
    ahoj, v listopadu máme naplánováno. celkem už také vím, jak to bude časově.

    zajímala by mě ale jedna věc, kterou je koupání. má někdo prosím z regionu zkušenosti? když tam totiž budeme, tak bych chtěl přejet na Siem Reap do Kambodže (vím, hodně turismus, ale asi to je must see), takže jestli není lepší koupání tam? třeba na ostrově koh rong? nebo raději zůstat ve vietnamu?

    tak nějak stále váhám.. za případné sdílení zkušeností děkuju!
    KOLLER
    KOLLER --- ---
    ALENNAI: jasne, o tom samozrejme vím ;)
    ALENNAI
    ALENNAI --- ---
    KOLLER:
    Trung Nguyen Coffee - The No1. Coffee. Vietnamská káva
    http://www.trungnguyen.cz/
    KOLLER
    KOLLER --- ---
    Ahoj, někdo, kdo se vrací do Prahy v dohledné době a přivezl by mi kávu?
    JAYB
    JAYB --- ---
    Z loňska mi zbylo doma asi 150 tisíc VD, kdyby o ně měl třeba někdo zájem, tak za 100,- nebo láhev vína přenechám.
    Praha.

    XE: Convert VND/CZK. Viet Nam Dong to Czech Republic Koruna
    http://www.xe.com/currencyconverter/convert/?Amount=155000&From=VND&To=CZK
    ALENNAI
    ALENNAI --- ---
    ALENNAI: 1969 samozrejme
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam