• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LAURYNNVietnam
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    IKARIE: presne, par hodin neni problem, a zmeni se to klidne ten den
    IKARIE
    IKARIE --- ---
    SA_KRA_: doporucuju si koupit vnitrostat o den driv, nez mas mezinarodni letenku, a prespat posledni noc v hanoji. vsechny ty domestic prelety jsou strasne nespolehlivy, troufnu si odhadnout, ze v 80 % pripadu nam zmeni cas odletu, nekdy docela dramaticky (jetstar mi to jednou prebookoval i na jiny den, ale to byla vyjimka)
    vietnam airlines byvaji o fou spolehlivejsi, nez ty dve zbyvajici.
    SA_KRA_
    SA_KRA_ --- ---
    ALENNAI: oboji, pojedu s krosnou a mam odlet do Prahy zas z Hanoje .)
    ALENNAI
    ALENNAI --- ---
    SA_KRA_: mají to jako u nas autobus. Svátky budu IMHO dost vytížený. Zálezi, zda ti jde o cenu nebo proste se tam dostat.
    SA_KRA_
    SA_KRA_ --- ---
    Online ve Vietu, resp. ja netusim, jak ta linka muze byt vytizena
    ALENNAI
    ALENNAI --- ---
    SA_KRA_: Viet Jet Air, Vietnam Airlines, Jetstar
    A na miste myslis na letisti? Nebo proste online ve Vietnamu?
    SA_KRA_
    SA_KRA_ --- ---
    ho-Ci minovo mesto - Hanoj, letecky?
    nejake tipy? da se koupit az na miste?
    IKARIE
    IKARIE --- ---
    quatarci maj akci z PRG do SGN (dle amadea je to na letenky vystavene do 19.9.)
    S Qatar Airways z Prahy do Ho Či Minova Města 12.414 Kč – happyfly.cz
    http://happyfly.cz/...tent=buffer04e0a&utm_medium=social&utm_source=facebook.com&utm_campaign=buffer
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    WASHO23: minus sem nedal, ale nesouhlasim a to durazne, ze by ti zabavali zapalovac, vzdycky sem ho provez :) jen vtipkuju
    WASHO23
    WASHO23 --- ---
    WASHO23: pokud se na mejch pár poznámkách někomu něco nezdá, můžete to rozporovat a říct mě i ostatním jak to vidíte. dávání mínusku mě ani ostatní o další úhel pohledu neobohatí.. :)
    WASHO23
    WASHO23 --- ---
    jo a výběry - na letišti jsem si hned vyzvedl 8 mil. dng
    potom jsme zjistili že nejlepší vychází vybrat v bance ale ty výběry z atm taky nejsou nijak hrozný.. jen jsme pro jistotu používali ty dvě národní banky, žádný noname atm
    WASHO23
    WASHO23 --- ---
    simkarty : za 200 korun opravdu dostanete sim s neomezenym volánim a sms po Vietnamu + nesmysl dat přímo na letišti kde vám ji i prodejce hovořící anglicky ochotně aktivuje. trvat za těhle podmínek na používání český sim s nějakym drahym zahraničnim tarifem mi přijde přinejmenšim hooodně hloupý...

    wifi opravdu je všude v civilizaci, ale když se jako já chcete projet na motorce po krásách přírody tak se vám sakra hoděj online mapy...

    fyzická kopie pasu se hodí naprosto všude od ubytování po půjčovny. svůj pas bych nikdy nikomu nikde nenechal. max id (občanku) páč ta je na černym trhu bezcená a hlavně bez ní se dostanu domů

    lítat z města do města za pár korun může bejt pro někoho fajn. co by mě na tom vadilo je neustále se podrobovat vlezlejm prohlídkám a nechat si zabavovat zapalovač a buhvíco, nechávat po sobě ještě mnohem horší ekologickou stopu, hlavně pak přijít o spoustu setkání s vesničanama když vstanete někde po cestě na motorce ráno na pláži, hledáte kde se najíte a skončíte někde kde měníte mezi sebou s místňákama alkoholy jídla cigarety a podobný zážitky. navíc jakmile opustíte město, zjistíte že silnice jsou skoro prázdný a minimálně podél moře v super stavu a tu vyjížďku si fakt užijete

    dobrý taky je si přes různý sociální sítě dát sraz s nějakejma místňákama co speakujou. většinou rádi s někym pokecaj anglicky a ukážou vám zajímavý místa a jak kde co nakupovat apod.. vy je za to třeba pozvete na jídlo nebo na populární kulečník atp a uděláte si tak lepší představu jak to tam doopravdy chodí. to platí samozřejmě spíš ve městech a pravděpodobně budete muset během hledání správnýho parťáka odmítnout spoustu prostitutek :D
    PENTAFEKTEK
    PENTAFEKTEK --- ---
    některý bankomaty dávaji i víc, já vybíral na jeden výběr 6.500.000
    průser ale byl když sem přistál a v Saigonu na letišti mi nechtěl vzít ani jeden bankomat ani jednu kartu..proto je dobrý mít pár dolarů na prdeli.. ve městě už výběry v pohodě
    KOLLER
    KOLLER --- ---
    IKARIE: Jo vlaky jsou fajn, to souhlasim..jen jsem vlastně chtěl nesouhlasit s
    SAMOUT:, že by se meli veci resit nejjednodussim zpusobem, páč člověk přijde o spoustu zážitků a legrace a že ta křivka ti může dát víc srandy než usecka. Ale každý máme rád jiné pohodlí no :)
    IKARIE
    IKARIE --- ---
    KOLLER: vzruso se vztahovalo k vlakum :)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    KOLLER: kdybych ta jel na tri mesice a ne na tri tydny, tak bych to delal taky tak, zel bohu, nelze...
    KOLLER
    KOLLER --- ---
    ANDY_WARHOL: Já vám v tomhle rozumim no..když má člověk málo času, je to fajn..pro mě je mnohem větší zážitek snažit se cestovat co nejvíc s místníma, jejich busama, ne turistickejma atd..i stopem, když to jde..a ono to jde :)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    KOLLER: vzruso to neni, ale je to tak kratky, ze te to moc neomezi :)
    KOLLER
    KOLLER --- ---
    IKARIE: Co je na přeletu vzrůšo? :O Nerejpu, jen se divím, páč to je ta největší nuda imho :)
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    PFAUST: A budes prepocitavat kurz 1 ku cca. 22,5 - 23? Oskubou te jak slepici, a to tak, ze silene. Nicmene jak myslis.



    ALENNAI: Ja jen nemam rad, kdyz se nekdo snazi znovuvynaleznout kolo. Moje zivotni motto je "nevymejslej picoviny", jsem proste presvedcen, ze clovek by mel resit veci vzdycky nejjednodussim moznym zpusobem. Z bodu A do bodu B vede jedina mozna cesta, a to usecka. Ne krivka, ne primka, ale usecka. Nejkratsi, nejjednodussi, nejprimejsi cesta.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam