• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FLIPPERKorsika a Sardinie (... hory uprostřed moře ...)
    rozbalit záhlaví
    BAARKA
    BAARKA --- ---
    VOLLYS: a my to dáme stopem:)
    VOLLYS
    VOLLYS --- ---
    Jinak, my chceme jit v Srpnu GR20, od severu na jih, ale jen po Vizzavonu, pak prejet do Ajaccia, najmout auto a jet na nejakou plaz na dva dny.
    Doprava trajektem z Nice-> Calvi, Ajaccio -> Nice. (200 euro pro dve osoby)

    Car hire na tri dny vychazel na netu u europcar nejak na 150-200euro.
    NIKI_21
    NIKI_21 --- ---
    Jo nějakej tip na půjčovnu by se fakt hodil
    VOLLYS
    VOLLYS --- ---
    Mate nekdo zkusenost s projamem auta na Korsice?

    Rad bych si na par dni pronajmul auto, zajel na nejakou opustenou plaz a zustal tam...

    Btw. Muzete prosim doporucit nejake plaze v okoli Ajaccia?
    FLIPPER
    FLIPPER --- ---
    ta moje cesta by měla vyjít nějak lehce přes 3k ...
    BAARKA
    BAARKA --- ---
    FLIPPER: my to davame podobne

    Praga . Milan - Livorno - Bastia

    vychazí to asi 4 500 zpatecní pro jednoho..coz je celkem pohoda..
    FLIPPER
    FLIPPER --- ---
    já to beru po ose Praga - Milan - Janov - Batsia ... nějak v půlce září ...
    FLIPPER
    FLIPPER --- ---
    naskenované mapy Korsiky - http://korsika.unas.cz/ ...
    DRIGUS
    DRIGUS --- ---
    SUURJA: ee prave, ze tury nic moc... spis pamatky a tak no...

    prave proto bych klidne nekdy v budoucnu dal jeste poradne ty hory no.. :)
    SUURJA
    SUURJA --- ---
    DRIGUS: to věřím :)

    nicméně trasa odpovídá, asi je nejoblíbenější, hory skvělý, dali jste Monte Cinto?.. láká mě GR 20 a obecně vrátit se tam tak na měsíc, alespoň .)
    DRIGUS
    DRIGUS --- ---
    SUURJA: eeee vsude po evrope nejradeji svojim autem... ;)
    z bastie dolu na jih pri pobrezi, pak do hor (corte), pote klickovana pres horske cesty na jih ostrova (bonifacio), ajaccio, porto, zpatky do hor a pak uz domu no.. :( :)

    ty hory tam bych dal klido znova...

    tady jeden odkaz s mapkou s fotkama..
    http://www.666-mysteria.cz/Korsika.html
    SUURJA
    SUURJA --- ---
    DRIGUS: mimochodem, byli jste sami nebo s CK Poznání? mám dojem, že jste kopírovali stejnou trasu jako my s nimi před 8 lety :)
    SUURJA
    SUURJA --- ---
    DRIGUS: krása :)
    PUPU
    PUPU --- ---
    NESERMI: ano
    FLIPPER
    FLIPPER --- ---
    no on ten korsickej separatismus je vcelku zajímavé téma ... zkusim o tom přes víkend dohledat nějaký rozumný info ...
    PODSKUBKAR
    PODSKUBKAR --- ---
    NESERMI: A tak vidim ze uz me nekdo predbehl. :) A ted si jeste vzpominam, urcite znate ten skutecny pribeh o korsickem chlapci, ktery udal ukryvajiciho se korsickeho muze francouzkemu detektivovi za nejakou cukrovinku...

    Pro ty co to jeste neslyseli...

    Kdyz policista odvadel "zlocince" a otec toho chlapce videl co se stalo, plivl svemu synu do tvare a vyhodil ho z domova. Snad jsem to nejak nepopletl.
    PODSKUBKAR
    PODSKUBKAR --- ---
    NIKI_21:
    FLIPPER:
    Velky pozor! Korsicane sice mluvi francouzky ale NEJSOU a NEPOVAZUJI se za Francouze. Je to asi stejne jako u Basku nebo Katalancu ve Spanelsku. Ano Korsicane jsou velmi velmi velci nacionaliste. Jak muzete treba videt ve filmu Korsicky pripad. Jde sice o blaznivou komedii ale myslim ze mentalitu Korsicanu popisuje docela dobre. Mnozi mluvi o nekterych separatistickych organizacich jako o teroristech. Myslim, ze v tomhle pripade to zadni teroriste nejsou podobne jako v Katalansku... narozdil od albancu o jejichz terorismu neni pochyb. Ale to uz jsem docela jinde. Takze si davejte pozor at Korsicanovi nereknete ze je Francouz. Nemusel by to vzit s klidem :)
    NESERMI
    NESERMI --- ---
    NIKI_21: hlavne korsicani jsou patrioti, jako francouze se moc nepocitaji. vratili jsme se minuly tyden, jeli jsme dvema autama, francouzsky umeli par slov, ale se slovnickem jsme dycky vykoktali minimalne parle vu angle sivuple - a vetsinou se chytali. teda v mistech, kde se pohybujou turisti.

    my na par dni zakotvili v portu - jsou tam nadherny skaly primo u more - calanches de piana, borovicovy les a kaskady na vesnickou evissa a kousek je rezervace scandola, tam ale myslim nejde dojit pesky, jen te tam povozi v lodi kapitan JeBe Rostlinny za 45 babek.


    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam