• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FLIPPERKorsika a Sardinie (... hory uprostřed moře ...)
    NIKI_21
    NIKI_21 --- ---
    BAARKA: no měli sme teda docela naložený bágly 23 a 25 kg, místňáci nám říkali že to choděj s max.10 Kg..:-)to by se to šlo hned líp..navíc přítel šel v sandálech :-))
    BAARKA
    BAARKA --- ---
    NIKI_21: taky jsme na to narazili..
    sli jsme z refuge de Manganu udolím Tavignanu do Corte - taky sjem to sli asi o tri aplu hodiny déle a meli jsem pritom straně nasayený tempo..

    stejný problem jsme meli s trasou v pousti..popslali tam cestu ze St florent na salecciu-krásná pobřežní steska poustí na jednu z nejhezcich pláží Korsiky - na pet hodin a my to sli skoro 9!:))

    NIKI_21
    NIKI_21 --- ---
    BAARKA: jediný co absolutně nechápu jsou ty časy v lonely u jednotlivejch etap GR 20 to absolutně nemůže dát podle mě ani člověk kterej je na tom líp než my, který sme tam málem chcípli na tý etapě od Refuge de Manganu k Refuge Pietra pana pro mě to byl fakt nářez a dle mýho skromnýho názoru se to za 6 hodin ujít nedá..jak píšou v lonely ale jinak nám pomohl opravdu ve všem
    BAARKA
    BAARKA --- ---
    NIKI_21: jojo, lonely planet je velice dobrej:) taky doprocuju
    a velmi doporucuji zminenou trasu GR 20, sli jsem ji taky a bylo to super dobry!!
    NIKI_21
    NIKI_21 --- ---
    No jinak teda my jsme měli půjčený auto od soboty do soboty byl to peugeot partner - taková malá dodávka a stálo to 338 E což si myslim že je v cajku...

    vyzdvihla bych opravdu nejvíc rezervaci scandola kam se dostanete jen na člunu cca 150 E na den,ale fakt to stojí za to naprosto geniální zážitek..

    My jsme teda byli nejdřív v tý Scandole pak jsme šli tři dny GR 20 od sedla Vergia do Tattone pak jsme jeli do Ajjacia vlakem tam jsme si půjčili auto - mrkli sme na krvavé ostrovy, byli jsme teda na pláži Cupabia, Calalonga pak Bonifacio tam odsdud jsme pluli na Illes Lavezi. Následoval vodopád Piscia di Gallo, Bavelly, pak jsme se váleli na východním pobřeží u Solenzary a poslední den jsme ještě dali krátkou tůru k Cascade de Anglais do Bastie a adie...
    tak jestli Vás někoho něco zajímá sem s tím...

    Jako průvodce velice doporučuju lonely planet strašně nám pomohl
    BIRK
    BIRK --- ---
    EFI: sem s tim budu mega vdecnej...jinak kola se nebojim...ted jsem se vratil z Icelandu na kole... to byl teprve punk >D
    BAARKA
    BAARKA --- ---
    nejhorší to bylo u bastii a v desert des agrite..saleccia..

    porto a bonifacio bylo o trosku lepsí
    BAARKA
    BAARKA --- ---
    FLIPPER: my sme to objeli vsechno temer, v horach nejsou ve výškách se nevyskytují, ale v nízínaách i more josu a jejich hafo..
    PUPU
    PUPU --- ---
    NIKI_21: my komary zazili jen v noci a to nekde na plazi na jihu. jenom tesne u vody, o kousek dal uz nic. nicmene komari se jeste zvladat dali, horsi bylo, kdyz mi skocila zaba do obliceje. pak jsem usoudil, ze je cas se prestehovat.
    NIKI_21
    NIKI_21 --- ---
    FLIPPER: komáři sou všude sme pěkně zeštípaný i když sme ho měli..
    my sme byli na calalonze, cupabii, na východním pobřeží u solenzary...na illes lavezi a všude nádherný kolem bonifacia fak super pláže a pak kolem rezervace scandola
    FLIPPER
    FLIPPER --- ---
    repelent jo? a kde jsou tam ty komáři ...? v horách nebo u moře? jo a ty tipy na ty pláže bych si taky nechal líbit ...
    NIKI_21
    NIKI_21 --- ---
    Tady sou fota..
    report později

    http://niki21.rajce.idnes.cz/Korsika_08/
    NIKI_21
    NIKI_21 --- ---
    tak já už sem taky zpátky..bylo to úžasný, ale na kole bych tam taky nejezdila
    BAARKA
    BAARKA --- ---
    EFI: replent!!! kvanta repelnetu sebou, nebou moskitieru - jeste líp

    S tím kolem to nebylo tak strasný..dají se najít cesty, které jsou pro cyklisty vhodný
    EFI
    EFI --- ---
    BIRK: na kole? no tak to seš hustej, my jsme si dali 16 dni autem (favoritem) a když jsme potkávali lidi na kolech, tak mi jich bylo líto, protože přejet korsický hory není žádná legrace a přišlo mi to i dost nebezpečný na těch úzkých cestách. Hlavně když všichni řídí jako prase.
    V kempu jsme spali jenom jednou a to na pláži Cupabaia, ale cenu nevim, asi 10E. Jinak jsme spali na plážích a v horách, ale tam nám v noci zautočilo nějaky zvíře na odpadky. Můžu ti poslat tipi pláží, kde nejsou moc turisti, spíš místní. a repelent je taky fajn věc .o)
    BAARKA
    BAARKA --- ---
    GR 20
    http://borka.wz.cz/Kors01/korGR20.htm

    zaujali me tu ty grafy..
    BAARKA
    BAARKA --- ---
    BIRK: KOrsika i Sardinie, jsou dva ostrovy cv Evropě, takže jsou přepkněný oba stejěn jako zbytek evropských pláží a prázdninových destinací
    BAARKA
    BAARKA --- ---
    FLIPPER: bohužel se nám po 3 dnech ulomil objektiv z našho nikona amy fotíme na kinofilm, takže se nám celý osvítil:(
    BAARKA
    BAARKA --- ---
    BIRK: v záři si myslím, že to bude v pohode, v srpnu jsou ceny kempů od 5, 5 - 10 euro, ale v záři se dá najít až o 2 e levnější.
    JInak celkově je Korsika hodně drahá..
    na horách v refuge vyjde polívka na cca 10 euro, u moře jidlo na cca 11 - 25 e

    my jsme spali na plážích..vsude to bylo v pohodě ikdyž je to ilegal..
    jen na jedné - u Porto Vecchia - nás málem okradli - bylo to opravdu nevhodné m,ísto na spaní

    Spaní na pláži doporučuji na Plage de Saleccia - kousek od St Florent, pouste des Agrigades - je to opravdu přenádherná pláž s horamama a s borovicema, takže je tam i dost stínu,.

    JInak všude jsou itlaové, které se válejí na pláži, v horách potkáte spíše francouze a němce,,
    BIRK
    BIRK --- ---
    jeste neco co je vic preplneny Korsika nebo Sardinie?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam