• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FLIPPERKorsika a Sardinie (... hory uprostřed moře ...)
    LUMAX
    LUMAX --- ---
    GRED: freefleking v létě asi nic moc, ale spis všude plno lidi...nemuzu soudit...jezdíme mimo sezonu. Vnitrozemí super- jinej svět, krásný lesy, hory, lidi...
    2MEK
    2MEK --- ---
    GRED: Mel jsem to myslim pres www.rentalcars.com a akorat ted koukam, ze o prazdninach jsou ty ceny skoro dvojnasobny. Ja tam byl zacatkem zari a platil jsem za tyden neco pres 4k Kc.

    Konkretne letiste Olbia. A vubec si nedokazu predstavit, ze bych tam byl bez auta (byl jsem tam s malym prckem), kazdej den jsme jezdili na jinou plaz a bylo to super.
    GRED
    GRED --- ---
    2MEK: super, diky za tip
    2MEK
    2MEK --- ---
    GRED: Primo na letisti je autopujcovna, kde jsem si za par korun pujcil Fiat Panda - to auto sice nejelo vic nez 50, ale to ani nebylo potreba a hlavne jsem se s nim vsude krasne vesel :) Jako bonus jsem za ten tejden neprojezdil skoro nic, protoze to auto snad vubec nezralo benzin.
    GRED
    GRED --- ---
    Cau, mam dva trapny dotazy ohledne Sardinie:
    1) Jak je to s freecampingem? Slysel jsem ze plaze dost kontrolujou, ale co vnitrozemi? Je s tim nejaky problem? Jedeme v cervenci...
    2) Mate nekdo doporuceni na levnou autopujcovnu?
    Diky
    TRUHLIK
    TRUHLIK --- ---
    Mate nekdo zkusenost s lezeni na Sardinii?
    CERVAJZ
    CERVAJZ --- ---
    Čau, poradíte nějaké fleky na kempení na Korsice? Jedeme 3 dodávky 3 rodiny s dětmi 8. - 20. září. Nejlépe u pláží. Díky!
    ARZA
    ARZA --- ---
    CMLKA: Jj, s tim pocitam. Akorat teda dobry info, ze to musi bejt primo moje karta, i kdyz s tim pocitame taky.
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    ARZA: no tak ale stejne ti budou imho chtit blokovat tech cca 1000 eur na karte, na to se priprav a jestli na ni nebudes mit dost penez, tak to nepujde...jo a bacha, ze karta musi byt na jmeno ridice, takze jestli bude ridit nekdo jinej, je potreba si koupit druhyho ridice
    LOPIN
    LOPIN --- ---
    ARZA: tk za ty penize muzes mit 3rd party cover na cely rok. ale musis mit kreditku pro pujcovnu
    ARZA
    ARZA --- ---
    LOPIN: mně k tomu pojistku počítají 200 kč denně, tak myslim, že už asi moc neušetřim...
    9 dní, tzn na přepočet cca asi 8k. To mi přijde celkem fér cena.
    LOPIN
    LOPIN --- ---
    ARZA: jo je to agregator, ale mel jsem pres ne v italii i spanelsku nejlepsi ceny, ale vzdycky s evyplati porovnat
    pojisteni jsme bral jak na italii tak na irsko tady https://www.carhireexcess.co.uk/
    ARZA
    ARZA --- ---
    LOPIN: ttahle stránka ale jen sdružuje půjčovny - i když teda nechápu, jak je možný, že ceny jsou jiný než třeba přes http://www.economycarrentals.com/
    Každopádně chápu dobře , že sis neplatil pojištění u půjčovny, ale připojistil v ČR, např k cestovnímu pojištění?
    NOISEGATE
    NOISEGATE --- ---
    ARZA: pujčovali jsme off season přímo na letišti, zálohu chtěli, na kreditce netrvali, půjčovné vyšlo asi na 900,- / den, téměř nové auto jsme vrátili dost špinavý, nebyl problém, zálohu vrátili, domluva skvělá. vzhledem ke stavu dopravy bych se nebál připojištění (snížit si tak spoluúčast) v sezóně booking předem asi nutný
    LOPIN
    LOPIN --- ---
    ARZA: a udelaji ti preutorizaci na kreditce, bez toho bys musel platit jejich excess pojisteni, ktery te vyjde treba na 15-20 a vic euro na den, kdezto pres treti stranu te to vyjde na 2 eura nebo tak. Uz jsem i poskrabal auto v irsku a proste ti to pujcovna strhne a 3rd party pak proplati do 2 tydnu
    LOPIN
    LOPIN --- ---
    ARZA: v italii http://www.doyouitaly.com/
    a pojisteni excessu pres treti stranu
    2MEK
    2MEK --- ---
    Nevim o tom, ze bych deposit platil (2 roky zpet).
    Auto jsem pujcoval z CR, platil platebni kartou a vyzvedl si ho na letisti. Na tejden to stalo par korun.
    JENDAVB
    JENDAVB --- ---
    ARZA: Ano a bez něj se nehneš pujcoval jsme si auto na sadrosce dvakrate nikde bez Kreditni karty (platebni neberou) a udelaní depozitu jsme moznost nenasel
    ARZA
    ARZA --- ---
    Nemáte někdo pls zkušenost s pronájmem auta na Sardinii?
    Jedeme v červnu, chtěla jsem ho booknout dopředu, abychom si ho na letišti rovnou vyzvedli, ale téměř všude píšou, že požadujou 1000EUR deposit ....?
    ZMIJOVKAR
    ZMIJOVKAR --- ---
    Byla by to velká náhoda, ale za zeptání nic nedám:
    8.4. přiletíme s kamarádem do Alghera (zpět letíme 18.4.). Druhou půlku pobytu půjdeme pěšky horami, takže půjčení auta není zajímavé. V první polovině se budeme přesouvat z Alghero na jih, dole pak na východ. Kdyby měl někdo stejný přílet (nebo už v oblasti byl) a půjčoval si auto ve dvou lidech, mohli bychom se třeba dohodnout na spolujízdu. Přispěli bychom na auto, kdybychom se shodli na společném programu. Na noclehy nemáme žádné požadavky, hodláme spát pod širákem.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam