• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    IM_MORTALAndrogyni + Hermafrodité

    Galerie fotek androgynních mužů/žen



    Hermafrodit je živočich schopný produkovat současně vajíčka i spermie/byl synem posla bohů Herma a nejkrásnější bohyně Afrodíty, po nichž zdědil nejen jméno, ale také pohlaví: napůl muž a napůl žena (znázorňovaný jako obojetník vždy s penisem, a nikdy s vagínou)
    Androgyn je termín z řečtiny složený ze slov ανήρ (anér, muž) a γυνή (gyné, žena) označující označující osobu, která může být i muž i žena.
    Transvestita je muž, který se převléká do ženských šatů. (u žen naopak).


    rozbalit záhlaví
    MADELEINE
    MADELEINE --- ---
    LURA: V tom případě umí A PS kouzlit :o)
    LURA
    LURA --- ---
    MADELEINE: "These images were created from scanning and manipulating two or more negatives in Adobe Photoshop....By digitally creating a photograph that is a composite of multiple negatives of the same model in one setting, the self is exposed as not a solidified being in reality, but as a representation of social and interior investigations that happen within the mind."
    MADELEINE
    MADELEINE --- ---
    LURA: No tak to by mne v tom případě zajímalo, jak vznikla například fotka, kde se objímají ..
    ARGANNAH
    ARGANNAH --- ---
    KAIRRA: Ale tak mě se pořád ještě líbí i ti pořádní chlapi, to se nevylučuje :)
    IM_MORTAL
    IM_MORTAL --- ---
    ARGANNAH: hmmm, ano!
    KAIRRA
    KAIRRA --- ---
    ARGANNAH: nejak se nam zacina podezrele priblizovat vkus ;)))
    ROMANAMI
    ROMANAMI --- ---
    IM_MORTAL: aha, tak to mám asi jen já mezeru ve vzdělání :-(
    ARGANNAH
    ARGANNAH --- ---
    Manikúra hrozná, ale jinak přesně můj typ

    IM_MORTAL
    IM_MORTAL --- ---
    ROMANAMI: myslim že loni nebo předloni byla na mezipatrech...nebo možná na jiným festu, ale už sem o něm slyšela...
    ROMANAMI
    ROMANAMI --- ---
    jen mne překvapuje že 3 roky po natočení tady o něm nevíme :-(
    LURA
    LURA --- ---
    ROMANAMI: Dost zajímavý film. Trochu depresivní, ale naštěstí ne až tolik, jak jsem čekala. Asi stojí za vidění.
    ROMANAMI
    ROMANAMI --- ---
    XXY - Drama, Argentina / Francie / Španělsko, 2007

    Patnáctiletá Alex musí skrývat tajemství o své pohlavní obojetnosti. Rodiče se záhy po jejím narození rozhodli opustit Buenos Aires a odstěhovali se na uruguayské pobřeží. Ale ani zde nelze utéct před skutečností, že u Alex v pubertě došlo k propuknutí procesů vedoucích ke změně pohlaví. Rodiče pozvou estetického chirurga, aby jim doporučil další postup. Ten přijede se svým šestnáctiletým synem Álvarem. Mezi oběma adolescenty se zrodí zvláštní vztah. Režisérka upozorňuje, že film není natočen jako dokument, Alexin příběh tedy není klinický případ. Název filmu XXY odkazuje ke Klinefelterovu syndromu. Jde o anomálii pohlavních chromozomů u mužů způsobenou nadbytečným X chromozomem. Avšak ve filmu jde o femininního pseudohermafrodita.

    http://www.youtube.com/watch?v=iW3nctAIGas
    LURA
    LURA --- ---
    Tak taky přispěju svojí trochou do mlýna:

    KAIRRA
    KAIRRA --- ---
    me se ta nejasnost strasne umelecky zamlouva :) ostatne cely ten projekt (women in photography) stoji za shlednuti, byt (nebo pro me prave protoze) se povetsinou nezabyva ani genderem ani sexualitou (coz je jinak silenej omen "zenskeho" umeni, ale to uz jsem ot)
    LURA
    LURA --- ---
    MADELEINE: Co jsem pochopila z textu, tak to nejsou dvojčata, ale pořád jedna a ta samá.
    MADELEINE
    MADELEINE --- ---
    KAIRRA: .. vždyť jsou to dvojčata .. Ty fotky jsou brány jako láska sourozenecká, nebo partnerská ?
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    ARGANNAH: já už na jakékoli snahy ohledně podobných škatulek raději rezignovala :-)
    ARGANNAH
    ARGANNAH --- ---
    KAIRRA: Vždycky když něco podobnýho vidím tak je mi líto, že nejsem lesba
    KAIRRA
    KAIRRA --- ---
    tematicka umelecka fotografie http://www.wipnyc.org/blog/kelli-connell
    MADELEINE
    MADELEINE --- ---
    HRCPRTZ: Šnek !
    HRCPRTZ
    HRCPRTZ --- ---
    znáte někdo klasickýho hermafrodita?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam