• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BALVAN42Bechtěrev, revmatoidni a juvenilní artritida a vůbec
    Klub bude o tom, že "..když to zatuhne, tak to nebolí". Cvičení, léčba, zvládání bolesti, kluby nemocných, ZTP. Tipy a triky pro život s omezenou hybností. A nebo taky: do konce života lázeňským švihákem aneb za všechno může radon.
    rozbalit záhlaví
    PAPAYA
    PAPAYA --- ---
    EMOCUC: aha :) Revmatologický ústav je jediný zařízení u nás (nemocnice), kde jsou řešeny přímo revmatické choroby... http://www.revma.cz/
    Konkrétně Bechtěrevovi se tam věnují dost podrobně, hlavně u mladejch lidí...Dobří jsou tam všichni, protože se na to velmi úzce specializují. Všemu velí Prof.Pavelka, což je nejvýznmamnější revmatolog u nás...
    veškeré studie, biologická léčba atd.se odehrává tady :)
    EMOCUC
    EMOCUC --- ---
    chodim k revmatologovi Macháčkovi v Jungmannově. Mohu ho jedině doporučit ;) Co je revmaťák? Kdo je tam dobrý?
    PAPAYA
    PAPAYA --- ---
    EMOCUC: se léčíš v Revmaťáku, ne? Ke komu chodíš?
    CUTTER
    CUTTER --- ---
    EMOCUC: FFFFFFFFFUUUUUUUUUUU
    EMOCUC
    EMOCUC --- ---
    tak mi volal doktor, ze ta firma tu studii stahla takze nic zkouset nebudu
    EMOCUC
    EMOCUC --- ---
    na podzim jdu na testy jestli me vezmou do programu na zkouseni noveho leku. pokud to vyjde tak vam dam urcite echo..
    CUTTER
    CUTTER --- ---
    EMOCUC: Tak to by mě taky moc zajímalo. Podstoupil to někdo?
    ZIVA
    ZIVA --- ---
    o co jde?
    EMOCUC
    EMOCUC --- ---
    Nějaké zkušenosti s biologickou léčbou? ...Byla mi nabídnuta účast ve studii na nový lék a přemýšlím o tom..
    CRANK
    CRANK --- ---
    Ahojte.

    Tak HLA-B27 strikes back. Předevčírem hospitalizace - bolesti kyčle, že sem omdlíval. Dneska reumatologie a nazdar bazar na magnetickou rezonanci.

    Prej jako mladýmu mi doporučí biologickou léčbu. Když mi teda magnetická rezonance potvrdí bechtěreva (na rentegnu to prý není pořádně zřetelné). Tak mi držte prosím palce.
    CUTTER
    CUTTER --- ---
    EMOCUC: Dlouhodobějším pozorováním jsem dospěl k názoru, že je to na hovno a že to nepomáhá. Takže nic. :-)
    BALVAN42
    BALVAN42 --- ---
    a když není vaporizer, tak si zahulit malý brko. je to lepší, než do sebe rvát tramal. dokonce i "kocovina" je mírnější a jiná...
    BALVAN42
    BALVAN42 --- ---
    před spanim trocha té vaporizace léčivého konopí neuškodí.

    taky je dobrý mít dobrou matraci. doporučuju od Jelinka. je sice draha jak prase, ale spanek je na ni skvelej, i kdyz me boli chrbat.
    EMOCUC
    EMOCUC --- ---
    CUTTER: Muzes napsat jaky lektvary pijes a jak ti to presne pomaha? Jakoze na bolest?

    Ja mam v posledni dobe nevetsi problem se spankem. Bechta zacne otravovat vzdycky v noci a nevim jak bych si uz lehnul tak pak bloudim po byte apod. Nemate zkusenosti s nejakyma bylinama na spani. Chemii zatim nechci.

    Jinak biologicka lecba je udajne skutecne ucina. Kdyz jsem byl u revmatologa dal mi vyplnit dotaznik, kterej byl o bolesti ..jak casto, jak intenzivni apod. Az potom mi rekl, ze to byl dotaznik na to jestli jsem vhodnej k nasazeni biologicky lecby. Vyplnil jsem to v tom duchu ze je to nahovno ale da se to zvladat a tim padem mi rekl, ze nesplnuju zatim kriteria pro nasazeni biologicky lecby. Je prej pekne draha. Takze jestli ji nekdo chcete a budete vyplnovat dotaznik tak si v nem hooodne stezujte :)

    Jo a jeste jedna vec by me zajimala. Co akupunktura? Zkousel jste nekdo?
    ZIVA
    ZIVA --- ---
    cocococo? jakaze nova lecka?
    CUTTER
    CUTTER --- ---
    BALVAN42: Tak tak daleko, abych si vyráběl masti na záda ještě nejsem. Ani nevím, jak bych to dělal. Navíc nemám na to tyhlety kytky. Já totiž jenom chlastám. Takže bych to viděl přes ty svařovaný svinstva, co jsou normálně k mání.
    Jinak nevíte někdo něco o té nové biologické léčbě? Četl jsem, že je na bechtěreva docela účinná...
    BALVAN42
    BALVAN42 --- ---
    supr hele :) ...jsem se tedka venoval intezivni bylinný lecbe, nez jsem dohulil urodu

    mam tu ale igelitku listi a pul igelitky palic, co moc nedavaj, takze to je velmi skvelej zaklad na mast.

    jsem nastudoval, ze na svalovej uvolnovac (spasticky svaly atp.) je dobra mast, ktera obsahuje hodne CBD (coz je kanabinol v listech) a vcelku malo THC. takze mam na to matros uplne skvelej.

    na popaleniny, vyrazku, exemy, plisne, zanety kuze, astma uz musi bejt hodne THC v masti. na to jenom upozornuju.

    je jeste dobry vedet, ze to THC neni oxidovany, protoze na mast staci zpracovavat material pri teplotach 50-100 C, kdezto THC se stava psychoaktivni az pri projeti teplotou nad cca 120 C

    za chvilku mi mast co mam v zasobe dojde a zacnu varit vlastni. snad mi vystaci do dalsi sklizne :)

    uvazuju taky nad tim, ze si na zahrade zasadim lan technickyho konopi, ktery je bohaty na CBD a vyhuleny konopi na THC si vypestuju pod lampama :)
    CUTTER
    CUTTER --- ---
    Teď jsem začal chlastat nějaký protizánětlivý čaj s bylinkama, co měla manželka na ledviny, ale nechlastala to. No a musím konstatovat, že to ASI i pomáhá. Ještě je to krátká doba na nějaké závěry, ale pak to sem napíšu, co je to za kytky v tom. Teď to tu v práci totiž nemám...
    CUTTER
    CUTTER --- ---
    Jojo... cítím to také ve hřbetě. Ale počasí moc stabilní není, tak mi bývá občas hodně špatně. Ale v létě mi zase naopak bývá lépe než v zimě. Asi je to jak u koho, protože můj tatík má nejradší, když je hnusně a prší.
    BALVAN42
    BALVAN42 --- ---
    miluju zimní počasí. teďka ať se to hlavně vystabilizuje, a bude to pošušňání.

    hele, máte taky v chrbátu, či v jinym regmatickym oudu, taky meteorologickou stanici?

    u mě se ta citlivost na počasí s věkem zvyšuje.
    BALVAN42
    BALVAN42 --- ---
    neuveritelny. dostal jsem se ke konopny masti z "leciveho konopi" a svete div se: vono to povoluje zatvrdly svaly. davam si na noc dva ibace 400, abych se v posteli mohl trochu povalet. tedka si mazu chrbat uz treti tejden na noc a po ranu se o lepe rozhejbam.

    jakoze mam zkusenost s lecivym konopim (nejanom jako s hulenim :))), ze kdyz mam svuj den (opet svalovy bolesti), tak me hezky uvolni, nejlepe vaporizaci.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam