• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TOMGKostýmy, výroba a údržba - Star Wars a další
    SUN_VU_KUNG
    SUN_VU_KUNG --- ---
    TOMG: fajn, ono stejně bude trvat, než něco splácám :)
    TOMG
    TOMG --- ---
    SUN_VU_KUNG: Asi jo, jen počítej s tím, že ta mašina je na severní moravě.
    SUN_VU_KUNG
    SUN_VU_KUNG --- ---
    TOMG: super, takže kdybych někdy v budoucnu potřeboval něco otisknout, tak je možné se domluvit? Znovu říkám, že nejsem socka, a že to nechci zadarmo :))
    TOMG
    TOMG --- ---
    SUN_VU_KUNG: Nezivime, kdyz se obcas neco objevi a vydela se neco, tak se tomu samozrejme nebranime :)

    Tak nejak se to puvodne stavelo pro nase vlastni potreby kostymu, kdyz bych chtel neco tocit.
    SUN_VU_KUNG
    SUN_VU_KUNG --- ---
    TOMG: jj, minerální plnivo nebo práškový hliník... ale ten je už doceladrahý, kilo vychází kolem 500 kč. Takže pro kovový vzhled je lepší použít buď gelcoat a nebo to potom příslušně napatinovat a nebo vakuově pokovit.

    Aha, jsem to zapoměl napsat, je malý, velikost odlitku je cca 18x19cm...

    A vy se tím nějak živíte? Nebo to jevysloveně nadšenecká záležitost... Na tom Barrandově to chápu, ale pro soukromé použití, to už musí být opravdu nadšení :)
    TOMG
    TOMG --- ---
    SUN_VU_KUNG: Aha takze klasicka F18, ta se da tusim plnit nejakym mineralnim plnivem. Ja osobne zkousel jen F31 a F33.

    No vrstvicku modeliny, nevim jak je ten trilobit velky, chybi tam meritko. :)

    Stroj se stavel ciste pro nase pouziti pro vyrobu kostmu a rekvizit.

    SUN_VU_KUNG
    SUN_VU_KUNG --- ---
    Tohle je odlitek do silikonové formy, samotná pryskyřice je Axson, licí F18ctka. Ale tam si lze vybrat z více druhů.

    No, to bych viděl na to udělat normálně vrstvičku modelíny, na kterou by se ty modely usadily...

    hm, ohledně té sádry mě možnost destrukce nenapadla, muselo by se to nějak pořešit, ono toho je víc, co bych rád v budoucnu zkusil takhle obtisknout, různé masky, hlavy a nebo jen čistě struktury...

    to je obdivuhodné, tak to jste šikovní, a to jste si stavěli čistě jen pro soukromé použití?
    TOMG
    TOMG --- ---
    SUN_VU_KUNG: Polyuretan je na formy docela fajn material. Co je to konkretne za vyrobce a typ?

    Toho trilobita bys musel necim vypodlozit, pripadne zaplnit plastelinou ci sadrou at pod tim nejsou mezery a dobre se ti to obtahne.

    Samotna sadra je docela nestastny material, neni problem ji tim podtlakem rozbit pri lisovani.

    Masinu jsme si postavili po nekolika testovanich a stavenich mensiho stroje, ktery byl resen jinak, nez se dospelo k finalni verzi.
    SUN_VU_KUNG
    SUN_VU_KUNG --- ---
    TOMG: to by mi asi stačilo, protože potřebuju udělat desku cca 50cm širokou a dlouhou asi metr nebo o trochu víc, což by se snad dalo vyřešit svařením nebo slepením desek k sobě... a s tím modelem - to máš pravdu, tyhle konkrétní trilobitky mám v resinu - polyuretan, ale kdybych si je odlil do sádry, tak to je levné a pak se z toho prostě vydrolí ven...

    trilobit viz:


    jinak kdyby tě to zajímalo, tak mám na podobné věci tady založenou i diskuzi:
    [ Plastika - trojrozměrná tvorba z různých materiálů, různými postupy, diskuse, praxe, vlastní práce, rady a tipy ]

    tu mašinu jste si dělali, nebo jak ses k ní dostal? :)
    TOMG
    TOMG --- ---
    SUN_VU_KUNG: Pracovní plocha větší mašiny je 75x75 cm, ale reálná je menší, protože na krajích ten plast není prohřatý stejně jako uprostřed. Takže reálně to bude 65-70 cm čtverec.

    U toho obtahování je tak trošku problém, pokud nemáš danou věc upravenou na lisování, tak by se ti mohlo stát, že budeš mít problém to z toho dostat, aniž bys poškodil to původní.
    SUN_VU_KUNG
    SUN_VU_KUNG --- ---
    TOMG: to je mi právě jasné, že měl prostě model hlavy, položil ho na desku a na to přisáli tu plastovou blánu, která náhodně přilnula podle daného tlaku, podobnějako kdyby na to člověk hodil hadr... Výsledek se pak použil jako další kopyto, zekterého se už lisoval PE klasickou cestou. Aspoň tak si myslím, že to udělali... no a já mám různé další nápady. Jeden známý dělá na Barrandově a mají tam tohle taky a viděl jsem fotky takhle otištěné lebky a vypadá to slušně :) Nicméně, mám tu třeba pár odlitků trilobitů, a chtěl bych je jen poházet po desce a nechat je tímhle přisát, nakolik by to zkopírovalo strukturu a pak bych si z toho udělal desku na stůl :))) jak velký kus plastu můžeš použít?
    TOMG
    TOMG --- ---
    SUN_VU_KUNG: No tohle i vypada do jiste miry jako vakuovy vylisek, ale for je v tom, ze ty ruzne paprsky jsou vesmes chyba pri lisovani a objevuji se spis nahodne, v zavislosti, kdyz se snazis obtahnout neco co je docela vysoke, ma spis kolme okraje a nemas dost silny plast, aby se to dostatecne natahlo, takze se ti to takhle projevi, ale jak rikam, ty pasky by nebyly stejne, ale pokazde trochu jinak, to bys musel mit to zebrovani i na forme. Pricemz podle tech zubu to vypada spis na tensi plast a jeste navic HPS, pze ABS neobtahuje formu tak pekne.
    SUN_VU_KUNG
    SUN_VU_KUNG --- ---
    NASA: tak teď nevím, jestli je to myšlené vážně, nebo ne :)
    NASA
    NASA --- ---
    SUN_VU_KUNG: ty jo, super, to bych chtel na zed... (ber to jako poptavku :-))
    SUN_VU_KUNG
    SUN_VU_KUNG --- ---
    Super, jaké možnosti máš ohledně toho vakuového tisku? Mám pár věcí, které bych rád v budoucnu realizoval ale nemám k tomu přístup a stavět se mi to moc nechce :) Jinak jsem si dělal kopii vakuového tisku, aleto je klasicky laminací...



    Kdyby byla možnost nějak spolupracovat, rád bych některé věci udělal. Samozřejmě to nechci zadarmo.
    TOMG
    TOMG --- ---
    GONTAR: Přesně tak, měla by být hybridní, aby se daly některé časti měnit za jiné a taky uvažuju o výměných emblémech kapitul, tedy myslím ty co je nosí na helmě.

    Jinak helma bude kapku větší, protože bude velikostně dělaná na mariňáka o výsšce cca 2.3 m.
    GONTAR
    GONTAR --- ---
    TOMG: Space Mariňácká helma? Tak to držím pěsti ;) Možná projevím i ten zájem ;)
    TOMG
    TOMG --- ---
    Možná to někdo pozná, ale tohle zkusím vyrobit jako takovou menší rozcvičku. Nejdřív bude pořádný počítačový model a pak reálná helma a prvaděpodobně se bude dělat víc kusů, podle toho jaký bude zájem o případné další kusy.
    Obrazek
    TOMG
    TOMG --- ---
    ALIENJEDNA: Zapujceni s majitelem by snad i slo, ale to zavisi na konkretnim majiteli a jak se s nim dohodnes. Sice je vyrobeny jeste jeden armor, ale ja bohuzel nemam cas, skladat jeste dalsi kostym.
    TOMG
    TOMG --- ---
    KULA: Jsou to konverzni dily ze stormtroopera na sandtroopera.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam