• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PALO_FABUSinternet v současné politice, kultuře a společnosti
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    David Edgerton: The Shock of the Old. Technology and global history since 1900
    http://www.mediafire.com/?yvvjluwzg0y
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    RCR: virtuální chápu v Deleuzovském smyslu, tedy jako formu reálné identity - "předlohu" k aktuálnímu; tys mluvil o aktualizacích (tedy ne o virtualitách, jak jsem unáhleně napsal), což je nonsens, "predikovat" můžeš jenom virtualitu, např. fyzikální zákon, protože ten bude platit pořád, jeho aktualizace je nepredikovatelná (stejně jako šachová pravidla a konkrétní hra)

    dokud si tohle neujasníš, bude stejnou "predikcí" i tvoje chápání vědy
    RCR
    RCR --- ---
    KHALAVERA: Rozdily mezi realitou a virtualitou se nam stejne za par maximalne desitek let setrou. Nalinkuj prosim, knihu bych taky procetl...
    Seriozni veda naopak smeruje ke schopnosti predikovat. Veda v podstate ani nema jiny vystup nez predikci a aplikaci, u niz sakra doufas, ze bude odpovidat one predikci, pac nesoulad muze mit i katastrofalni nasledky. Mozna jsme se jen nepochopili u toho, co tou predikci myslim...
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    RCR: žádný shrnutí reality, ale virtuality, navíc házením kostkama (víc jsem to rozebíral v jiném klubu - v případě zájmu můžu nalinkovat, k osvícení doporučuju i knihu Davida Edgertona The Shock of the Old. Technology and global history since 1900, kterou můžu taky uploadnout)
    RCR: poradí pojmů v názvu klubu není určující, nic z nich není preferováno víc než jiné
    RCR: rozruch není doménou jenom bulváru, seriózní věda se predikcím spíš nevěnuje, a pokud ano, řídí se přísnou metodologií uplatnitelnou spíš na přírodní než společenské a kulturní jevy
    RCR
    RCR --- ---
    WAXCAGE: viz Norbert Wiener, ze?
    KHALAVERA: To neni sci-fi, to je vcelku strucny shrnuti reality v souladu s vedci poslednich dekad.
    KHALAVERA: To bude predevsim sezoni smrst repastu z televize - v takovem pripade mi to prijde skoro zbytecny. Politika je dneska uz tam atrofovana, ze jeji preference prave pred tou spolecnosti a potazmo kulturou mi prijde nesikovna.
    KHALAVERA: Rozruch vzbuzuje bulvar, poku dtu nechces seriozni vedu, tak pardon, pujdu zas o dum dal. Nejaky konkretni aktualni trendy byly vesmes davno predikovany a je mnohem lepsi vyjit z tech predikci, pac uz nad nima nekdo napsal nejaky dalsi uvahy a komentare, procez neni nutno objevovat kolo. Norbert Wiener toho z dnesniho stavu predpovedel vic, nez kdokoliv z nas zaznamenava v praxi.
    PSYCHOZ
    PSYCHOZ --- ---
    MAHISH: no hlavne estonci byli koncem dubna minuleho roku pod ruskym "cyberutokem", kdyz odstranili nejaky ten pamatnik z druhe svetove.
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    joa hlavnim tematem invexu je e-govrenment, esi to nevite, ale to esi nebude tajny:))
    MAHISH
    MAHISH --- ---
    KHALAVERA: to mi připomíná, že Estonci jako první volili přes internet, ale to asi všichni stejně víte:))
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    Estonia sending cyber defense experts to Georgia
    http://www.networkworld.com/community/node/30935
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    KAZUO_KIRIYAMA
    KAZUO_KIRIYAMA --- ---
    a z druhe poloviny o Bitech, coz treba takova cyber valka: http://www.lupa.cz/zpravicky/internetovy-provoz-do-gruzie-je-presmerovany
    HOMIEBONGO
    HOMIEBONGO --- ---
    asi je pravda, že dnes (v podstatě díky Internetu) je válka z poloviny o slovech
    obzvlášť když jí i my můžeme sledovat téměř real-time http://aktualne.centrum.cz/zahranici/evropa/clanek.phtml?id=613384
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    DUNAR_: ne:) ale kontroluju "konkurenci" a podrizene utvary :))

    ad trendy.. zarovnani do bloku asi ne, co? teda spis z praktickejch duvodu co jsem tak slysela
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    DUNAR_: aji jo, ale spíš než teoretická pojednání bych tady dal spíš prostor pro trendy a události, pokud tedy nejde o teor. pojednání, které vzbuzuje rozruch, hodně se o něm mluví a tak...
    DUNAR_
    DUNAR_ --- ---
    EUCHENIE: jsi redaktor tohohle webu - EUCHENIE .))

    predpokladam, ze tema e-government sem taky patri.
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    KHALAVERA: ok, tak jsem rada, ze jsem to pochopila cca.)
    jakozto redaktor webu ve statni sprave zde budu castym navstevnikem.)
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    EUCHENIE: díky, přesně tenhle typ příspěvků bych tady rád probíral...
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    hele treba na policie.cz uz maj i "krasna" videjicka .))
    http://www.policie.cz/
    - video dne
    (stridaj tri.)
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    WAXCAGE: promiň, ale radši bych se tady bavil o internetu v současné politice, kultuře a společnosti... předpovídání budoucnosti nezakotvené v současných problémech a debatě o jejich řešeních je mi extrémně proti srsti, nic ve zlým, ale sci-fi bych tady nerad viděl
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam